وزیر اطلاعات به وضعیت ممتاز کشور در منطقه و دنیا اشاره کرد و گفت: همه کشورهای جهان پذیرفته‌اند که ایران اسلامی نقش اثرگذار در دیپلماسی بین‌المللی و مهندسی روابط بین المللی دارد.

به گزارش جماران به نقل ازتسنیم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات در سفر استانی خود به آذربایجان شرقی با صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی دیدار و طی سخنانی اظهار داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران با جدیت از سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال حمایت می‌کند و با تامین امنیت در کشور زمینه‌های سرمایه‌گذاری را ارتقاء خواهد داد.

وی در جمع صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی در تبریز با تاکید بر اینکه حمایت از سرمایه‌گذاری حمایت از سرمایه‌‌داری نیست افزود: اسلام به سرمایه‌گذاری مولد با تولید مفید و ایجاد اشتغال مناسب اهمیت فراوانی قائل است و نظام اسلامی برای توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور با تاسی از آموزه‌های قرآن و اسلام برای اعتلا، رشد و توسعه اقتصاد که جهاد واقعی است با جدیت از سرمایه گذاریها حمایت خواهد کرد.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه تامین امنیت سرمایه‌گذاری از دغدغه‌های مهم رئیس‌جمهور کشورمان است، گفت: سرمایه‌گذاری نیاز به امنیت پایدار دارد و سرمایه گذار می‌خواهد با اطمینان سرمایه گذاری کند و دولت هم به دنبال امنیت پایدار برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است و وزارت اطلاعات نیز به عنوان تولید کننده کالای ارزشمند امنیت تضمین کننده سرمایه گذاری‌های و با اهتمام بیش از پیش برای داشتن امنیت سرمایه‌گذاری‌ها تلاش خواهد کرد.

وزیر اطلاعات به وضعیت ممتاز کشور در منطقه و دنیا اشاره کرد و گفت: همه کشورهای جهان پذیرفته‌اند که ایران اسلامی نقش اثرگذار در دیپلماسی بین‌المللی و مهندسی روابط بین المللی دارد و تعامل با ایران به عنوان شریک تجاری مهم در منطقه با تلاش و اهتمام صنعت گران می‌تواند بیش از گذشته افزایش یابد.

وی، آسیب‌شناسی علل کم شدن حضور تولید کنندگان ایرانی در بازارهای جهانی را خواستار شد و از تولید کنندگان و صاحبان صنایع خواست با افزایش کیفیت کالاها و عمل به قراردادها در زمان تعیین شده زمینه افزایش صادرات کالاهای غیر نفتی را فراهم کنند.

در این جلسه استاندار آذربایجان شرقی به ارائه گزارشی از وضعیت صنعت و اقتصاد استان پرداخت و گفت: استان آذربایجان شرقی با داشتن بیش از 8500 واحد صنعتی بزرگ و کوچک به عنوان یکی از قطب‌های مهم اقتصادی و صنعتی کشور است که قابلیت تولید و صادرات انواع کالا را دارد.

در ابتدای این جلسه چند تن از صاحبان صنایع و نمایندگان واحدهای صنعتی به بیان نکته نظرات و مشکلات فراروی واحدهای خود پرداختند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.