یادگار امام گفت: تجلیل از پیشکسوت هایی که پهلوانانه زندگی کرده اند، بیمه کردن پهلوانی در نسل جوان هم هست.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در حاشیه ضیافت پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس در گفت و گو با برنامه «ورزش از نگاه دو» گفت: حضور در این جمع برای خودم تجدیدخاطره بود، زیرا همه این بازیکنان بزرگی که امروز نام آنها «پیشکسوت» است، روزی جوانانی بودند که توانسته بودند افتخارآفرینی کنند. ما هم دو سه نسل است که با فوتبال اخت هستیم؛ هم مرحوم ابوی ما با پیرترها و پیشکسوت ترهای اینها بازی می کرده و مدتی در تیم شاهین تمرین می کرد و ما هم که نسل بعد بودیم، از ابتدا که یادمان می آید با ورزش فوتبال مأنوس بودیم.

وی افزود: لذا این دیدار هم تجدیدخاطره بود و هم حیفم آمد دعوت دوستان، خصوصا آقایان پروین و رویانیان را اجابت نکنم.

یادگار امام با بیان اینکه دوره اوج ورزش، ابتدای کار است، یادآور شد: معمولا وقتی مقداری سن بالا می رود، افراد ممکن است احساس کنند که فراموش شده اند. نباید اجازه دهیم این فراموشی در بزرگترها شکل بگیرد؛ البته مقداری از آن طبیعی است، اما باید این بزرگان را در یاد داشته و نامشان را همواره ذکر کنیم. تجلیل از پیشکسوت هایی که پهلوانانه زندگی کرده اند، بیمه کردن پهلوانی در نسل جوان هم هست و امیدواریم این روحیه پهلوانی باقی بماند.

سید حسن خمینی با اشاره به بازی تیم پیشکسوتان پرسپولیس با منتخب تیم میلان گفت: آمدن تیم میلان و حضور بازیکنان قدیمی آن در ایران هم رویداد مهمی بود که مدیریت باشگاه پرسپولیس هم در آن نقش داشته اند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.