وزیر دادگستری می‌گوید: اگر دولت این صداقت را بتواند تداوم ببخشد بر بسیاری از سوء ظن‌ها و فضاهای منفی سایه می‌افکند.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در گفت و گو با جماران، در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه چگونه می‌توان آشتی و کینه‌زدایی که مورد نظر دولت تدبیر و امید است را محقق کرد، اظهار داشت: همین‌که دولت به همین شعارها وفادار بماند، بدبینی‌ها و سوء ظن‌ها در تصمیم گیری‌های آن دخالت نداشته باشد، سعی کند یک نگاه جامع به همه فعالان در کشور داشته باشد و طبق قانون، فعالیتهایش را ادامه دهد، بهترین بستر برای این است که دیدگاه‌ها به هم نزدیک شود، خطوط فواصل کمتر شود و از ذهنیت‌های منفی کاسته شود.

وی افزود: مبنای کار باید قانون شود؛ هرکس برمدار قانون حرکت کرد دولت از او حمایت کند، با هرکس قانونی حرف می‌زند به او نزدیک شود و با او همکاری کرده و اعتماد کند و با هرکس که راه قانون را نرفت، مرزبندی خود را مشخص کند که فکر می‌کنم این ملاک قابل توجهی است.

پورمحمدی در پاسخ به این سؤال که چقدر زمینه این امر فراهم شده است، گفت: به نظر من حس عمومی جامعه حس مثبتی است، زیرا قرار است تعهد دولت بر اساس، قانون، اصول و آرمان‌ها باشد و می‌خواهد صادقانه به آنها وفادار بماند. اگر دولت این صداقت را بتواند تداوم ببخشد بر بسیاری از سوء ظن‌ها و فضاهای منفی سایه می‌افکند.

وزیر دادگستری در پاسخ به این سؤال که گفته می شود حضور وی در این وزارتخانه باعث برجسته شدن جایگاه آن خواهد شد، تصریح کرد: ما در خدمت دولت هستیم و اگر توانایی داریم می‌خواهیم آن را در خدمت دولت قرار دهیم. سعی می‌کنیم از هرجایگاهی که در آن حضور داریم آن جایگاه را به وضعیت بهتری برسانیم.

پورمحمدی در خصوص تدوین قانون مدون وزارتخانه متبوعش نیز گفت: قانون وزارت دادگستری از بحث‌هایی است که در مجلس مطرح است و امیدوارم به نتیجه نهایی برسد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.