وزیر کشور گفت: نیت ما این است که احزاب حرفه‌ای در کشور قوت پیدا کنند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، رحمانی‌فضلی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که هم‌اکنون در وزارت کشور مشغول چه اقداماتی هستید، اظهارداشت:‌ در حال انجام ارزیابی‌های اولیه هستیم که ان‌شاءالله بر اساس این ارزیابی‌ها در ساختار باید با توجه به رویکردی که آقای روحانی دارند تغییراتی انجام دهیم و در این راستا تقویت بخش توسعه‌محوری و پس از آن فعال کردن همکاران جدیدمان در ستاد و بعد از آن در استان‌ها مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی در پاسخ به این سوال ایسنا که در راستای توجه به احزاب و گروه‌های سیاسی چه اقدامات عملی انجام خواهید داد، گفت: در جهت قانون‌مند کردن، شفاف کردن، پاسخگو بودن و ضابطه‌مند کردن احزاب تلاش می‌کنیم.

رحمانی‌فضلی تاکید کرد: ‌نیت ما این است که در کشور احزاب حرفه‌ای قوت پیدا کنند و ما در این راستا حتما با احزاب نشست‌های دوره‌ای خواهیم داشت.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که آیا خانه احزاب امیدی به فعال شدن داشته باشد، اظهار کرد: ان‌شاءالله.

وی درباره تغییر استانداران نیز گفت: بعد از ارزیابی‌های اولیه شاخص‌هایی را تدوین کردیم تا بر مبنای آن کم‌کم اقدامات لازم را در این راستا انجام دهیم.

خبرنگاری پرسید آیا اصلاح‌طلب و یا اصولگرا بودن استانداران برای شما ملاک است که وزیر کشور در این باره گفت: این موضوع اصلا تاثیری ندارد. متعادل بودن، با سابقه مفید بودن و نگاه اقتصادی داشتن برای ما مهم است.

رحمانی فضلی همچنین تاکید کرد: تغییراتی که ما انجام خواهیم داد به این معنی نیست که طی آن همه تغییر می‌کنند. شایسته‌ها می‌مانند اما کسانی که با شاخص‌های وزارت کشور همخوانی ندارند با حفظ احترام جابجا خواهند شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.