یک عضو هیات رئیسه مجلس گفت: احتمالا بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی تا روز شنبه هفته آینده به طول خواهد انجامید.

ضرغام صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اگر سرعت بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی با همین روند کنونی پیش رود طبیعتا وقت بیشتری برای بررسی صلاحیت نیاز است. پیش‌بینی ما این است که احتمالا این روند تا پایان روز چهارشنبه به اتمام نرسد.

وی افزود: طبیعتا در این شرایط مجلس در روز پنج شنبه جلسه خواهد داشت که در صورت پیشنهاد رئیس مجلس و تصویب نمایندگان حتی ممکن است جلسه نوبت عصر پنج‌شنبه نیز برگزار شود.

این عضو هیات رئیسه مجلس همچنین خاطرنشان کرد: اگر بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی تا روز پنج شنبه نیز به اتمام نرسد مجلس شنبه جلسه بر گزار خواهد کرد چون طبق آیین‌نامه جلسه بررسی صلاحیت وزرا باید متوالی باشد که بر این اساس این شنبه طبیعتا جلسه‌ برگزار می‌کند.

صادقی همچنین در مورد روند شمارش آرای نمایندگان در خصوص کابینه پیشنهادی گفت:18 صندوق در مجلس تعبیه می‌شود که به نمایندگان برای هر وزیر سه کارت برای اعلام رای خود یعنی موافقت، مخالفت یا ممتنع داده می‌شود پیش‌بینی می‌شود که با توجه به تعداد زیاد آرا شمارش رای‌ها دو تا سه ساعت به طول انجامد.

این عضو هیات رئیسه مجلس همچنین در مورد مهلت باقیمانده برای سخنرانی رئیس‌جمهور در دفاع از کابینه پیشنهادی گفت: طبق آیین‌نامه رئیس‌جمهور دوساعت و نیم وقت برای دفاع از برنامه کابینه پیشنهادی دارد که این زمان تمام شده است چون علاوه بر رئیس‌جمهور پنج نفر از نمایندگان و دومعاون ایشان از وقت رئیس‌جمهور استفاده کردند.

وی در عین حال گفت: البته رییس‌جمهور طبق آیین‌نامه می‌تواند از وقت وزرای خود استفاده کند و از وزرا یا کلیات کابینه دفاع نماید.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.