مراسم اکران خصوصی فیلم «فرزند چهارم» ساخته وحید موساییان شب گذشته با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدخاتمی رئیس موسسه بین‌المللی گفت وگوی فرهنگها وتمدنها و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در "سینما فرهنگ" برگزار ‌شد.

به گزارش جماران، حضور خاتمی با استقبال گسترده حاضرین در سالن روبرو شد و شور و شعفی خاص را درسینما فرهنگ حاکم کرد .پس از نمایش فیلم، مستند کوتاهی از پشت صحنه تولید فرزند چهارم به نمایش در آمد و حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی با کارگردان ، بازیگران و دست اندرکاران و عوامل تهیه و تولید فیلم به گفت‌و گو پرداخت.

از دیگر میهمانان این مراسم می توان به حجت الاسلام والمسلمین سید محمود محمود دعایی، همسر حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی ،احمد مسجد جامعی،فریدون عموزاده خلیلی،مهتاب کرامتی ،حسین محب اهری،حسن حسندوست؛مهران کرمی ،لادن مستوفی، مجیدجوزانی،محمد پورراد، سام درخشانی ،افشین هاشمی،سید فرید قاسمی،سهیل محمودی،ساعد باقری،عبدالجبارکاکائی،فاطمه سالاروند ،علیرضا تابش و اصحاب فرهنگ و رسانه و خبرنگاران...اشاره کرد.

همچنین سید محمد خاتمی با نگارش یادداشت کوتاهی در دفتر یادبود "فرزند چهارم" این اثر را تحسین کرد و چنین نوشت :

"بسم الله الرحمن الرحیم ، کار ارزشمند هنرمند والانگر جناب آقای موسائیان "فرزند چهارم" اثری ارزنده و ماندگار ، با مضمونی بلند و عالی و کارگردانی شایسته و هنرمندی بازیگران بنام. دیدن این اثرفرصتی و غنیمتی بزرگ بود. کار عزیزان را می ستایم و برایشان موفقیت روزافزون آرزو می کنم. سید محمد خاتمی 21/5/92"

فیلم سینمایی «فرزند چهارم» به کارگردانی وحید موسائیان یکی از فیلم‌های اکران عید فطر است که در سینماها به نمایش گذاشته شده است. این فیلم که مضمونی انسانی دارد، درباره سفری است به آن سوی آفریقا جایی که شرافت انسانی در گیر و دار جنگ و قحطی سربلند بیرون می‌آید. فرزند چهارم روایت زن بازیگری است که به حرفه ی عکاسی روی آورده و برای عکاسی از بچه های سومالی قصد سفر به این کشور را دارد... با اینکه داستان در آفریقا جریان دارد و بیننده با دردهای کشور و مردم سومالی بیشتر آشنا می‌شود، اما داستان حول محور یک زن ایرانی می‌چرخد؛ زنی که با دو ویژگی برجسته نقش‌آفرینی می‌کند؛ از سویی ماجراجو و مدرن است، و از دیگر سو عاشق فرزند؛ کسی که روزی بازیگر سینما بوده و حالا عکاسی می‌کند، در صحنه‌های خطرناک تیراندازی و درگیری مسلحانه با شجاعت عکس می‌گیرد و حتی به کمک دیگران می‌شتابد، و درعین‌حال در حسرت داشتن فرزند به‌سر می‌برد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.