پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

کاتب عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و نماینده موافق وزیر پیشنهادی ارتباطات:


یک نماینده موافق واعظی، گزینه پیشنهادی وزارت مخابرات دولت یازدهم در اظهارات خود با تاکید بر سابقه واعظی در حوزه مخابرات و ارتباطات، گفت: واعظی دیپلماتی است که حوزه مخابرات را می‌شناسد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، کاتب عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و نماینده موافق وزیر پیشنهادی ارتباطات، گفت: آقای واعظی در سال‌های گذشته از پایین‌ترین تا بالاترین مسوولیت‌ها را در وزارت ارتباطات تجربه کرده و 10 سال سابقه اجرایی در حوزه مخابرات دارد. آیا چنین سابقه‌ای برای کسی که می‌خواهد وزارت را بر عهده بگیرد کافی نیست؟
وی با اشاره به مدارک تحصیلی واعظی، گفت: ایشان هم تحصیلاتی در زمینه الکترونیک و مخابرات دارند و هم مدرک تحصیلی در زمینه روابط بین‌الملل که هر دوی این‌ها برای تصدی وزارت ارتباطات لازم است.
وی با اشاره به بعضی ایرادهایی که در مورد واعظی مطرح می‌شود، اظهار کرد: باید به این مساله توجه کرد که ماهیت مسوولیت وزیر دوگونه است؛ یکی مسوولیت تخصصی در وزارت و دوم موقعیت وزیر در درون کابینه که باید همگام با دولت حرکت کند.
کاتب با اشاره به برنامه‌های واعظی برای وزارت ارتباطات، گفت: در برنامه‌هایی که ایشان ارائه داده‌اند توسعه ارتباطات روستایی به دقت دیده شده و نشان می‌دهد که برای این موضوع سرفصل‌های مستقلی در برنامه‌های ایشان وجود دارد. ضمن این‌که باید توجه داشت که دیگر روستاهای ما مشکل ارتباط تلفنی ندارند و باید در زمینه ارتباط مجازی و اینترنت برای آن‌ها کارهایی انجام شود.
وی با بیان این‌که «واعظی در توجه به ارتباطات روستایی سابقه طولانی دارد»، گفت: اولین بار مجوز ایجاد ارتباطات تلفنی روستایی در سال 58 توسط همین آقای واعظی از مجلس گرفته شد و اجرای آن در سال 59 آغاز شد و این موضوع نشان می‌دهد که آقای واعظی توسعه را مسوولیت اصلی خودش می‌داند.
وی همچنین با بیان این‌که «جدا شدن مرکز تحقیقات مخابرات و سازمان فضایی از وزارت ارتباطات ظلم بوده است» گفت: ما در این زمینه با آقای روحانی هم صحبت کردیم و نظر رییس‌جمهور این است که این اقدام خلاف قانون بوده و این دو مرکز باید به وزارت ارتباطات باز گردد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.