نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پیش از دفاع خود از وزیر پیشنهادی ارتباطات جا دارد از ملت و رهبری به خاطر اتفاقات دیروز مجلس عذرخواهی کنم و عرض کنم که نمایندگان باید شان مجلس را با رعایت تقوا حفظ کنند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، باقر حسینی که به عنوان موافق وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه امروز مجلس صحبت می‌کرد اظهار داشت: وزارت ارتباطات به عنوان یک وزارت کلیدی در سیاست‌گذاری هدایت و مدیریت کلان کشور در بخش ارتباطات موثر است.
وی با بیان سابقه و بیوگرافی از وزیر پیشنهادی اظهار داشت:ایشان از سال 58 که وارد وزارت ارتباطات شدند با چالش‌های مختلفی نظیر خروج دوهزار مستشار خارجی و جایگزینی مهندسان و متخصصان داخلی مواجه بود، ضمن آنکه ایشان با تشکیل شورای برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات از شخصیت‌هایی بودند که در شکل‌گیری این وزارتخانه در قالب جدید موثر بودند.
وی افزود:سابقه مثبت ایشان در وزارت خارجه در سمت‌های مهمی چون معاونت اروپا و آمریکا و معاونت اقتصادی و همچنین تجربه و شناخت خوب‌شان از تحولات و رخدادهای جهانی فرصتی است تا با پرداختن به مسائل بین‌المللی و حضور موثر در مجامع و مراکز تصمیم‌گیری به دفاع از حقوق کشور در موضوعاتی مثل فضای فرکانسی، مدارات ماهواره‌ای و منابع اینترنتی اقدام کنند.
حسینی با اشاره به برنامه ارائه شده واعظی برای تصدی پست وزارت ارتباطات گفت: مهمترین نقطه قوت برنامه ایشان توجه به اسناد بالادستی و برنامه پنجم توسعه است بنابراین مخالفانی که معتقد بودند برنامه ایشان جامعیت ندارد باید این نکته را مدنظر قرار دهند که نمی‌شود مخالف اسناد بالادستی و برنامه پنجم توسعه برنامه ارائه کرد. اما نکات دیگر در برنامه ایشان توجه به توسعه زیرساخت‌ها، توسعه تحقیقات و صنایع بومی، ارتقا سطح آموزشی وتامین دسترسی بهتر به منابع ارتباطاتی است که هر کدام به عنوان یک نکته مهم و مثبت قابل دفاع است.
وی افزود: حفظ حقوق شهروندان و حاکمیت و بازنگری این بخش است که از طریق اجرای صحیح اصل 44 و شفاف‌سازی قلمرو و مراکز تصمیم‌گیر در این حوزه امکان‌پذیر است و در برنامه‌های پیشنهادی ایشان نیز به خوبی وجود دارد. همچنین توجه به مناطق مرزی و محروم در توسعه زیرساخت‌ها و فیبر نوری نیز بسیار مهم است که ایشان از آن غافل نشدند. یکی دیگر از محورهای مهم برنامه‌های آقای واعظی توسعه صنعت بر مبنای فناوری داخلی است و در خصوص بومی‌سازی که با حمایت از تولید داخلی می‌توان به آن رسید.
حسینی در پایان تاکید کرد: ارائه مقالات علمی و شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی برای یک فرد کفایت می‌کند تا میزان علاقه و توانمندی‌اش را در آن حوزه نشان دهد و جناب آقای واعظی با حضور مستمر و علمی خود در این مجامع توان خود را در توجه علمی و اشراف تخصصی به حوزه ارتباطات اثبات کردند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.