رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی زنجان با بیان این‌که رویکرد امام خمینی(س) به مسئله فلسطین یک نگاه استراتژیک بود، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ایشان[در باره روز قدس بدین مضمون] فرمودندکه این روز، روز وحدت مسلمین و مستضعفین جهان و روز رسول‌الله است.

به گزارش جماران به نقل از ایکنا، سید‌سعید حسینی، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان ظهر امروز، پانزدهم تیرماه در نشست ستاد برگزاری بزرگداشت روز جهانی قدس، تصریح کرد: دهه‌هاست مردم جهان و به‌ویژه ملت ایران فریاد حمایت از مردم فلسطین و مبارزه با پدیده شوم صهیونیست را سر داده‌اند.

وی افزود: مراجع تقلید در سال‌های گذشته نسبت به این موضوع تأکید کرده‌اند و امام خمینی(س) نیز در آغاز نهضت انقلاب اسلامی در کشور اشارات و حساسیت فراوانی در این زمینه داشتند.

این مقام مسئول با بیان این‌که نگاه امام خمینی(س) به مسئله فلسطین یک نگاه استراتژیک بود، ابراز کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی(س) روز جمعه پایانی ماه رمضان را روز جهانی‌ قدس اعلام کرده و بدین مضمون فرمودندکه این روز روز وحدت مسلمین و مستضعفین جهان و روز رسول‌الله است.

حسینی اظهار کرد: آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان امسال، همزمان با 11 مردادماه است که باید روشنگری‌های لازم توسط مسئولان دستگاه‌های فرهنگی، صدا و سیما و اصحاب رسانه جهت حضور در راهپیمایی روز قدس صورت گیرد.

وی در ادامه با بیان این‌که برای بهتر برگزار شدن مراسم این روز باید از تجربیات سال‌های گذشته استفاده شود، افزود: تحولات اخیر در کشورهای سوریه و مصر وظیفه ما را نسبت به سالیان گذشته سنگین‌تر کرده است و از این‌رو باید برنامه‌ریزی بیشتری برای برگزاری مراسم راهپیمایی روز قدس صورت گیرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود یک فراخوان مسابقه عکاسی در زمینه حضور گسترده مردم در راهپیمایی داده شود وبه برگزیدگان آن جوایزی اهدا شود.

رضایی، مسئول روابط‌عمومی صدا و سیمای زنجان هم در ادامه ی این نشست، گفت: صدا و سیمای استان زنجان در سه حوزه ی صدا، سیما و خبر و همچنین پخش مستقیم راهپیمایی روز قدس به مدت 11 ساعت و 50 دقیقه برای گرامیداشت روز جهانی قدس برنامه‌هایی را پخش خواهد کرد.

وی در پایان، با اشاره به دیگر برنامه‌های صدا و سیمای زنجان در روز جهانی قدس، خاطرنشان کرد: برنامه‌هایی همچون پخش گزیده مراسم سال گذشته، پخش مستقیم راهپیمایی امسال، پخش گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری در زمینه روز قدس و تولید و پخش گزارش مردمی نیز در برنامه‌های امسال صدا و سیمای استان گنجانده شده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.