به فرموده امام(س)، انقلاب بر پایه دو رکن اسلام و خدمت به محرومین برپا شده و همه منویات باید در راستای خدمت به همین دو مورد باشد.

امام جمعه پیشین خمین با تاکید بر اینکه هیچ جناحی دستش در کار انتخابات و رأیی که مردم دادند، نبود، گفت: در انتخابات هیچ کس قیم مردم نبود و همه آنها خودجوش در صحنه حاضر شده و باعث تحیر دنیا شدند.
به گزارش جماران به نقل از مهر، حجت‌الاسلام حیدرعلی جلالی خمینی صبح امروز چهارشنبه در مراسم دیدار علما و روحانیون با حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ملت که در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد، ضمن تبریک به حسن روحانی به دلیل پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم بسیار خوب انجام وظیفه کردند و همانگونه که رهبری فرمودند، حماسه سیاسی با حضور مردم رقم خورده است.

حجت الاسلام جلالی خمینی افزود: این انتخابات نشان داده که هیچ دستی در کار نبوده و کسی قیم مردم نشده و خود ملت بودند که در صحنه انتخابات حاضر شدند و با رأی بالا دنیا را متحیر کرده اند.

وی با بیان اینکه باید همه تلاش‌ها در جهت پاسخگویی به منویات امام(س)، مقام معظم رهبری و مردم و شهدا باشد، ادامه داد: به فرموده امام(س)، انقلاب بر پایه دو رکن اسلام و خدمت به محرومین برپا شده و همه منویات باید در راستای خدمت به همین دو مورد باشد.

این استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌ها در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی اظهار داشت: انسان نمی‌تواند اقدامات دولت‌های گذشته را انکار کند؛ چراکه همه به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ حکومتی مثل جمهوری اسلامی خدمت نکرده و جمهوری اسلامی در دستاوردهای تکنولوژیکی و نانوفناوری رتبه خوبی دست پیدا کرده است.

حجت الاسلام جلالی خمینی با طرح این پرسش که ما باید ببینیم برای اسلام چه کارهایی انجام داده ایم؟ افزود: متاسفانه به صحنه‌هایی برمی‌خوریم که حتی نمونه آن را در قبل از انقلاب هم ندیده بودیم.

وی با بیان اینکه باید بررسی کنیم که شهدا و خانواده‌های آنها چه توقعاتی ‌دارند؟ تصریح کرد: دانشگاه‌ها، ادارات و جامعه ما باید اسلامی باشند.

امام جمعه پیشین خمین با تاکید بر اهمیت و نقش مساجد در جامعه اسلامی بیان کرد: یکی از مظاهر اسلام، مساجد و حوزه‌ها است، لذا نباید وضعیت به‌گونه‌ای باشد که این ذهنیت را ایجاد کند که روحانیون از دولت حقوق دریافت می‌کنند و نباید حرفی بزنند؛ خیر این‌طور نیست، باید روحانیون آزاد باشند و گفتنی‌ها را بگویند، همچنین مساجد باید ترمیم شوند؛ چرا‌که مساجد نابسامانی‌های زیادی دارد.

حجت الاسلام جلالی خمینی افزود: دولت جمهوری اسلامی باید تا می‌توانند، به مردم کمک کند؛ چرا‌که این انقلاب از مردم به وجود آمده و استمرار انقلاب هم با وجود همین مردم ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به مشکل بیکاری و ازدواج جوانان، بر لزوم توجه رئیس جمهور منتخب مردم به اینگونه مشکلات ‌تأکید و خطاب به علمای حاضر در این مراسم خاطر نشان کرد: این عنایت خداوند بود که مردی در تاریخ پدید آمد و بعد از ۱۴۰۰ سال غربت اسلام، حکومت ولایت مدار را برپا کرد، لذا معتقدم بعد از غیبت کبری، شخصیتی از نظر علمی همچون امام(س) در عالم به وجود نیامده است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دشمن علی‌رغم تلاش شبانه‌روزی امروز فهمید که سیلی بزرگی از انقلاب خورده است، یادآور شد: زمانی که امام(س) فرمودند انقلاب صادر شده است، ما تعجب کردیم، اما امروز با شکل گیری بیداری اسلامی شاهد آن هستیم که انقلاب ما صادر شده است، در قبال این موضوع وظیفه امروز همه ما وحدت است.

حجت الاسلام جلالی خمینی گفت: همه باید به دولت کمک کنیم، مبادا روحانیت در مساجد و منبرها مسائل اختلافی را عنوان کنند، باید متحد باشیم و هرچه در گذشته وجود داشته است را به فراموشی بسپاریم چون دوره این مسائل گذشته است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.