در آستانه مراسم بزرگداشت امام خمینی، حرم مطهر ایشان روزانه شاهد حضور چندین هیأت و گروه از اقشار مختلف مردم است که برای تجدید بیعت با آرمانهای ایشان در این فضای نورانی و معنوی حضور می یابند.

صبح امروز جمعی از مسئولین و مردم شهر بهارستان با حضور در حرم مطهر امام راحل با اهدای گل، قرائت فاتحه و زیارت مخصوص حضرت امام خمینی (س) نسبت به مقام شامخ آن امام عزیز ادای احترام نموده و با آرمانهای ایشان تجدید میثاق کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، مرتضی صفایی امام جمعه شهر گلستان در پاسخ به سوالی مبنی بر علت حضور در حرم مطهر امام راحل، گفت : ما در زمان حیات امام راحل در بیعت با ایشان بودیم و همیشه گوش به فرمان ایشان بودیم و پس از ارتحال ایشان، رهرو و پشتیبان ولایت فقیه بودیم و پیرو خط مقام معظم رهبری هستیم و امروز نیز یک تجدید بیعت ثانی با آرمانهای امام راحل داریم و افتخار می کنیم که در حرم نورانی حضرتش حضور داریم.

صبح امروز همچنین جمعی ازپرسنل دانشگاه و بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج) با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با آرمانهای والای امام خمینی (س) تجدید میثاق کردند.

در حاشیه این مراسم حجت الاسلام علی زمانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در بیمارستان بقیه الله در گفتگو با خبرنگار جماران، اظهار داشت : وقتی خدمت امام (ره) شرف حضور پیدا کردم ابتدا عرض سلام و فاتحه به روح الهی ایشان داشتم و چون مطمئنم ایشان در عالم برزخ نزد حضرت باریتعالی مقام والایی دارند ، لذا ایشان را شفیع خویش قرار دادم تا مرا نیز مانند شهیدان در راه امام مستدام باشیم و عاقبت بخیر شویم .

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) نیز که همراه با کارکنان این صندوق در حرم امام راحل حضور پیدا کرده بود، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران اظهار داشت: به مناسبت سالروز فتح خرمشهر جهت تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل به حرم مطهر ایشان آمدیم تا اعلام کنیم که همچنان پیرو و پشتیبان خط ولایت فقیه هستیم .

مهدی حسین نژاد در ادامه تاکید کرد : با توجه به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری شده است برآنیم که با حمایت از اقشار ضعیف جامعه و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به قشر جوان که فاقد کار و فعالیت هستند، زمینه ساز حماسه اقتصادی باشیم .

وی در پایان گفت : حضرت امام خمینی (س) پرچمدار اسلام در قرن حاضر بودند و به شکر خداوند متعال امروز مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه ایشان می‌باشند .

مسئولین و کارکنان بانک ملت نیز با حضور در حرم مطهر امام راحل با آرمانهای ایشان تجدید میثاق کردند.

در حاشیه این مراسم ، مدیر عامل بانک ملت در گفتگوی اختصاصی با جماران، اظهار داشت : مجموعه بانک ملت همچون دیگر اقشار جامعه خود را پیرو خط امام و رهبری می دانند و امروز به حرم مطهر ایشان آمدیم تا بار دیگر با آرمانهای بلند ایشان تجدید میثاق نمائیم .

دکتر علی دیواندری در ادامه خاطر نشان کرد : در سال حماسه سیاسی و اقتصادی که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری گردید ، دوشادوش ملت شهید پرور در انتخابات شرکت می نمائیم و با اندیشیدن تدابیر اقتصادی ، حماسه اقتصادی را خلق خواهیم نمود و به حول و قوه الهی خانواده بزرگ بانک ملت در پویایی اقتصاد کشور نقش ارزنده ای ایفا خواهند کرد.

صبح امروز اعضای شورای شهر و شهردار و کارکنان شهرداری شهر چهاردانگه با حضور در حرم مطهر امام راحل و اهدای گل و نثار فاتحه به روح بلند ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کرده و با آرمانهای والای امام عزیز تجدید میثاق کردند.

در حاشیه این مراسم شهرداری چهاردانگه به خبرنگار جماران گفت : وظیفه تمام ایرانیان است که مقام شامخ حضرت امام خمینی (س) را ارج نهند و همه ما ادامه دهنده راه امام و شهدا و مقام معظم رهبری و منتقل کننده تاریخ انقلاب به نسل امروز و آینده باشیم .

علی فراهانی در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به نزدیکی حرم مطهر امام راحل به شهر چهاردانگه با هماهنگی دیگر ارگانهای شهر چهاردانگه از جمله سپاه پاسداران ، میزبان کلیه زائران عزیز میباشیم و بطور اختصاصی ، زائران استانهای هرمزگان و خوزستان در شهر چهاردانگه اسکان می یابند .

پیش از ظهر امروز اعضای کانون وکلای تهران در حضور در حرم مطهر امام راحل ، با آرمانهای والای حضرتش تجدید میثاق نمودند .

دکتر مرتضی شهبازی نیا در گفتگو با خبرنگار جماران اظهار داشت : جامعه وکلا بخشی از نخبگان جامعه هستند و خود را به آرمانهای امام راحل وفادار می دانند و هر سال در ایام سالگرد عروج ملکوتی ایشان ، به حضورشان شرفیاب می شویم .

رئیس جامعه وکلای تهران در ادامه گفت : این استقلال و آبروئی که در حال حاضر داریم از مجاهدت های امام عظیم الشأن میباشد و ما خود را قدردان زحمات ایشان میدانیم و در خط امام و رهبری مستحکم میباشیم .

در حاشیه این مراسم ، دکتر علی مظلومی به جماران گفت : حضرت امام خمینی (س) به حکومت قانون معتقد بودند و این بخش از سیره حضرت امام (ره ) برای ما وکلا بسیار بسیار ارزشمند میباشد .

عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه خاطر نشان کرد : شخصیت والای امام راحل ، مافوق تصور میباشد و واقعاً با دیدن و تأمل در زندگی ایشان پی میبریم ، پیرو راستین ائمه اطهار (س) بوده اند و از اینکه امروز موفق به زیارت حرم شریف ایشان شده ام بسیار خوشحالم .

فرماندهان و کارکنان نیروی هوا وفضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در حرم امام خمینی با آرمانهای ایشان تجدید بیعت کردند.

حجت الاسلام حسن زاده دراین مراسم گفت : امام خورشیدی بود که از مشرق زمین طلوع کرد و همه عالم را نورافشانی نمود و این نور هرگز خاموش نمی شود و بیداری اسلامی امروز از برکات وجود امام و اندیشه های جهانی اوست .

حجت الاسلام حسن زاده نماینده ولی فقیه در هوا و فضای سپاه پاسداران، افزود: با بیان اینکه تمام تلاشهای دشمنان چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه در زمان جنگ تحمیلی مانع از پرتو افشانی اندیشه های نورانی امام (ره) به اقصی نقاط دنیا نشد و حضرت امام خمینی با مدیریت دینی الهی خویش موجب به اهتزاز در آمدن پرچم اسلام در جمهوری اسلامی ایران که امروز ام القرای کشورهای اسلامی است ، گردید .

وی افزود : حرکات مذبوحانه دشمنان باعث جدایی مردم از امام نشد و امروز پس از 24 سال از ارتحال ایشان ، عشق به امام (ره) در دلها بیشتر شده است و فرزندان امام راحل در سراسر دنیا با الهام از ایشان مقابل استعمار و استبکار و اسرائیل ایستاده اند .

حسن زاده در ادامه گفت : روزی صهیونیست ها به کمک اربابانشان ادعای سرزمین موعود از نیل تا فرات را داشتند ولی امروز از نیل تا فرات صدای مرگ بر اسرائیل سرداده می شود . این مقاومت و پایداری مقابل خواسته های صهیونیستها از برکت وجود امام عزیز است .

حسن زاده تاکید کرد : در زمان حیات امام ، دشمنان کاری از پیش نبردند و بعد از ایشان به سفارش امام راحل پرچم اسلام به جانشین صالح ایشان مقام معظم رهبری سپرده شد . به کوری چشم دشمنان اسلام راه امام و نام امام تا ابد در سراسر عالم باقی است .

وی تصریح کرد : مردم در سال حماسه سیاسی، در روز 24 خرداد حماسه می‌آفرینند و از هر قشر با هر نوع نگرش که باشند در منافع ملی مدافع آرمانهای امام و رهبری می باشند و با حضور در انتخابات مشت محکمی بردهان دشمنان خواهند کوبید .

نماینده ولی فقیه در هوا و فضای سپاه در آخر گفت : امروز این حرم مطهر کانون گرمی برای حضور نیروهای حزب اله و ارادتمندان به امام شده است و عشق به امام (ره) در وجود همه شعله ور است و ما به امام عزیزمان می گوئیم تا آخرین نفس و قطره خون از راه ایشان دفاع می‌نمائیم .

در حاشیه این مراسم سرهنگ نصرالله حشم فیروز به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی جماران گفت :

ما برای تجدید میثاق با امام و رهبری به این مکان مقدس آمده ایم و خودمان را فرزندان امام راحل می دانیم و ایشان مقتدای ما هستند.

معاون فرهنگی و عملیات روانی هوای فضای سپاه گفت: حضور در کنار امام آرامش بخش روح است و باعت خوشبختی است که به زیارت ایشان نائل شده ایم .

نصرالله حشم فیروز در جواب سوال خبرنگار جماران در مورد تدابیر اندیشیده شده جهت مراسم 14 خرداد (سالگرد ارتحال امام) چنین اظهار داشت : هر ساله مسئولیت و اداره ستاد گمشدگان و اشیاء گمشده زائرین عزیز به هوا و فضای سپاه سپرده می شود و امسال نیز کمافی السابق با جان و دل به زائرین حضرت امام (ره) خدمت خواهیم نمود و کلیه پرسنل هوا و فضای سپاه در مراسم ارتحال حضرت امام(ره ) شرکت خواهند کرد.

معاون فرهنگی هوا و فضای سپاه در جواب سوال خبرنگار جماران مبنی بر شیطنتهای رژیم صهیونیستی و تجاوزات این رژیم به سوریه و لبنان اظهار داشت : رژیم اشغالگر قدس نزد امام عزیز و مقام معظم رهبری و ملت ایران منفور است و ما پرسنل هوا و فضای سپاه با تمام وجود در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشیم و با دستور مقام عظمای ولایت آماده جانفشانی در صحنه های حق علیه باطل هستیم.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.