رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(س) بیش از 5 هزار برنامه در استان کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایسنا، «مهدی صدفی» در جمع اعضای مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام (س) استان کرمان اظهارکرد: از 15 خرداد به عنوان نقطۀ عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی یاد کرد و بیان داشت: طی چند سال گذشته از تبیین این واقعه عظیم غفلت کردیم و همان طوری که امام راحل(س) فرمودند، « 15 خرداد برای اسلام بود و به اسم اسلام بود و ملت بزرگ ایران روز 15 خرداد را که یوم‌الله است، زنده نگه می‌دارد» بر ماست که در راستای گرامیداشت و تبیین این واقعۀ عظیم برنامه‌ ریزی لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به بخشی از ویژگی‌های حضرت امام خمینی(س) گفت: امام خمینی(س) یکی از معدود رهبران انقلابی جهان است که نه‌تنها متعلق به کشور و جامعه خودش است، بلکه همواره به تمام آزادیخواهان و عدالت‌جویان عالم تعلق دارد و متعلق به تمام جهانیان به طور عام است.

صدفی بیان کرد: رهبری که با زبان ساده و قلبی پاک و برخاسته از آموزه‌های دینی و الهی جز رضای خداوند چیزی را نمی‌دید و همین خلوص سبب شد توده‌های عظیم مردم، روشنفکران، عدالت‌خواهان و آزادیخواهان دور ایشان جمع شوند و گوش به فرمان ایشان باشند.

وی با تبیین اهمیت بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(س) ابراز داشت: با گذشت حدود 24 سال از رحلت این ابرمرد تاریخ هنوز ابعاد مختلف زندگی پرخیر و برکت و دیدگاه‌ها و اندیشه‌های ایشان به طور کامل و جامع تبیین نشده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی انتخابات پیش رو را بسیار حساس و سرنوشت‌ساز دانست و گفت: باید از این فرصت‌ها برای حضور حداکثری مردم پای صندوق رأی و خلق یک حماسه عظیم و به‌ یاد ماندنی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های ارتحال حضرت امام(س) در قالب فعالیت‌های قرآنی، علمی، فرهنگی، هنری، نمایشگاهی، ورزشی، رسانه‌ای و مراسم برگزار و برگزاری مراسم در حسینیه‌ها، تکایا، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، پایگاه‌های مقاومت بسیج، اعزام 8 هزار زائر به مرقد مطهر حضرت امام(س)، برپایی نمایشگاه عکس، کتاب، محصولات فرهنگی، چاپ کتابچه، ویژه‌نامه و بروشور ویژه زندگانی حضرت امام راحل(س) اجرا می‌شود.

صدفی عنوان کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری در قالب کتابخوانی، مقاله‌ نویسی، متون ادبی، شعر، مسابقه فرهنگی، برگزاری محافل قرآنی، شب شعر، سوگواره‌ها، یادواره‌ها و اجرای تعزیه، ویژه برنامه «در سوگ خورشید» برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی، پرسش و پاسخ جوانان، نشست‌های بصیرت افزائی، برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های مختلف، مسابقۀ ارسال پیامک از دیگر فعالیت‌ها است.

ی با اشاره به تشکیل 23 ستاد در شهرستان‌ها، 40 ستاد در بخش‌ها و بیش از یک‌هزار ستاد روستایی در سراسر استان کرمان بیان کرد: بیش از 300 تشکل مردمی در سراسر استان با 500 برنامه وتمام دستگاههای اجرایی، سازمان‌ها، نهادها و نیروهای مسلح در امر برگزاری مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام(س) و پنجاهمین سالگرد قیام 15 خرداد مشارکت دارند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(س) بیش از 5 هزار برنامه در استان کرمان در قالب فعالیت‌های قرآنی، علمی، فرهنگی، هنری، تبلیغی، نمایشگاهی، رسانه‌ای، ورزشی و مراسم برگزار می‌شود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.