اتخاذ تدابیر سیاسی با درایت کامل والای حضرت امام(س) از مواردی است که سیاستمداران بزرگ و روشنفکران جهان مدنظر دارند و همواره تدابیر سیاسی ایشان را در اجرای اهداف سیاسی خود لحاظ می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایکنا، ابوالقاسم نصراللهی، معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری مرکزی، 9 اردیبهشت‌ماه در جلسه کمیته اجرای مراسم ستاد ارتحال امام خمینی(س) و قیام 15 خرداد در استانداری مرکزی، گفت: یکی از مهم‌ترین مناسبت‌هایی که در نظام اسلامی ایران همواره مهم ارزیابی می‌شود ارج نهادن به مقام شامخ و گران‌سنگ امام راحل است.

وی با اشاره به اینکه سالروز رحلت معمار کبیر انقلاب در رأس تمام مناسبت‌ها قرار دارد، تصریح کرد: این مقام عظمای ولایت همواره مورد توجه آزادیخواهان بوده و جنبه‌های بین‌المللی ایشان در تمامی زمینه‌ها مورد توجه ویژه قرار دارد.

نصراللهی ابراز کرد: اتخاذ تدابیر سیاسی با درایت کامل والای حضرت امام(س) از مواردی است که سیاستمداران بزرگ و روشنفکران جهان مدنظر دارند و همواره تدابیر سیاسی ایشان را در اجرای اهداف سیاسی خود لحاظ می‌کنند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(س) منحصر به ملت ایران نیست، اضافه کرد: تمامی آزادیخواهان و اهل قلم که انصاف را رعایت می‌کنند به عظمت امام راحل همواره معترف بودند.

نصراللهی با اشاره به اینکه واژه عظمت را در رابطه با هر کسی نمی‌توانیم به کار ببریم، ادامه داد: به کار بردن واژه عظمت بسیار محدود است و تنها در رابطه با بزرگان به کار برده می‌شود.

وی اذعان کرد: تجلیل و تکریم و بزرگداشت امام راحل در دو مرحله تدوین می‌شود؛ چراکه در بحث اعزام به مرقد مطهر امام‌(س) نگاه‌های بین‌المللی وجود دارد و بازتاب جهانی دارد و از سوی دیگر در کشور در مساجد و دیگر نقاط بسیار حائز اهمیت است؛ لذا همه مردم هرچه در این تکریم همت کنند باز کم است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حضرت امام(س) متعلق به همه اقشار هستند و در مراسم بزرگداشت مقام این بزگوار تمامی مردم همت می‌گمارند، اظهار کرد: حضور جامعه روحانیت با توجه به داشتن جنبه شخصیتی علمی-روحانی مانند سال‌های قبل می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر حمایت کند.

این مقام مسئول همچنین به فعالیت بیش از 130 مجتهد اشاره کرد و افزود: جامعه روحانیت پرچمدار نهضت‌های گوناگون و نجات‌بخش مردم هستند که با هدایت ملت‌ها آنان را در مسیر تبلور ایمان الهی و رسیدن به خدای متعال قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه دشمنان با ترفندهای مختلف قصد دارند که به جامعه روحانیت ضربه وارد کنند و همگی علیه این قشر روحانی متحد شدند، تأکید کرد: با هوشیاری مردم تمام تدابیر اتخاذ شده توسط دشمنان خنثی شده و جامعه مذهبی و روحانی به فعالیت خود با قدرت در کشور ادامه خواهد داد و توانایی‌های خود را در عرصه بین‌المللی به منصه ظهور خواهند رساند.

اشرف جواهری، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی نیز در این مراسم ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا(س)، گفت: با توجه به اینکه زنان ایران اسلامی در خلق پیروزی‌های انقلاب و دفاع مقدس نقش مثمرثمری را ایفا کردند حضور بانوان سخنور در همایش‌ها الزامی به نظر می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(س) نیز به نقش زنان در پیروزی انقلاب همواره تأکید داشتند، تصریح کرد: امام راحل در بیانات خود فرمودند؛ اگر بانوان در خلق حماسه 22 بهمن حضور نداشتند این قیام مانند قیام 15 خردا ماه 42 به شکست می‌انجامید.

جواهری در ادامه به تأکیدات امام خمینی(س) نسبت به گرامیداشت 15 خرداد 42 اشاره کرد و گفت: با توجه به تأکیدات معظم‌له متأسفانه نسبت به برگزاری همایش در این رابطه کوتاهی شده که امید است با همت مسئولان اجرایی این روز مهم را که امام همردیف با عاشورا نامیدند به بهترین وجه ممکن پاس داشته شود.


آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.