به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران و به نقل از ایکنا، حجت‏الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در اولین جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی(س) که روز گذشته، 26فروردین‏ماه در استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: در ساختار کمیته‌های پیش بینی شده در ستاد ارتحال امام(س) تجدید نظر شود تا با افزایش تعداد کمیته‏ها بر گستردگی و کیفیت کار افزوده شود.

وی افزود: برای مراکز آموزشی و دانشگاهی یک کمیته درنظرگرفته شود، با وجود آنکه حضور دانش‏آموزان و دانشجویان در مراکز آموزشی اندک است اما این کمیته تاثیر خود را در احیای برنامه‏ها خواهد داشت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان تصریح کرد: با توجه به اینکه 16خرداد ماه یعنی پس از ارتحال امام خمینی(س) و قیام خونین 15خرداد روز آغاز تبلیغات کاندیداهای انتخابات شهر و روستا است، لذا مسئولین اهتمام ویژه ورزند تا از بستر این مراسم ملی برای منافع شخصی استفاده نشود و و کاندیداها از آن بهره‏برداری شخصی نکنند.

حجت‏الاسلام اشجری از برگزاری ویژه‏برنامه‏هایی به مناسبت سه رویداد شهادت آیت‏الله احسان‏بخش، قیام خونین 15خرداد و ارتحال امام خمینی(س) در سطح استان خبرداد و افزود: باتوجه به نزدیکی ایام انتخابات باید برای افزایش حضور مردم در انتخابات، در تبلیغات و چاپ بنرها و پوسترهای تبلیغاتی نگاه و دیدگاه انتخاباتی امام خمینی(س) مدنظر قرار گرفته و بیان شود تا همچون گذشته منجر به حضور حداکثری مردم شود.

وی در ادامه عنوان کرد: امسال برنامه‏ریزی‏هایی بعمل آمده تا 5شب قبل از ارتحال امام(س) از 5 چهره ملی در 5 مسجد برگزیده دعوت شود تا نسبت به بصیرت‏افزایی مردم در برگزیدن کاندیدای برتر تلاش شده و همچنین بسترسازی برای حضور گسترده مردم صورت گیرد.

در ادامه باقرزاده، معاون صدای مرکز گیلان نیز در این جلسه اظهار کرد: رسانه ملی نقشی بی‏بدیل در تبیین رخدادها دارد و باید با تولید برنامه‏های محتوایی از بعد تبیین شخصیت امام‏(ره) زمینه تبلیغ و تهییج مردم برای حضور در مراسم‌های مختلف را ایجاد کند.

وی افزود: اکنون برای رسانه ملی دوره فرخوان است که با اعلام مسئولین برگزاری ویژه‏برنامه‏ها، نسبت به پوشش و اطلاع‏رسانی آن‏ها اقدام کند تا این ویژه برنامه‏به بهترین شکل ممکن برگزار شوند.

باقرزاده در ادامه با اشاره به اعزام کاروان پیاده و سواره به سمت مرقد مطهر امام خمینی(س) تصریح کرد: مستندسازی از کاروان سواره و پیاده و پوشش خبری همه‏روزه از وضعیت کاروان‏ها از جمله برنامه‌های صداوسیما در این ایام است.

معاون صدای مرکز گیلان در پایان خاطرنشان کرد: باید توجه داشت تا گرامیداشتن شخصیت حضرت امام خمینی(س) در رسانه مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.