پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

سیدحسن خمینی در جمع مهمانان خارجی کنفرانس بین المللی فلسطین:

برای احقاق حق ملت فلسطین در برابر ظلم های زیادی که در نیم قرن گذشته بر آنان رفته، سعی و تلاش های فراوانی صورت گرفته اما به هر دلیلی غالب آنها موفق نبوده و اگر نبود مبارزات ضد صهیونیستی مقاومت لبنان و فلسطین؛ چه بسا تاکنون صهیونیست ها به سرزمین های دیگر هم تعدیاتی می کردند.

یادگار امام خمینی گفت: مجالس کشورهای اسلامی به واسطه اینکه منتخبان مردم آن کشورها هستند در حقیقت بزرگترین سنگر برای مقابله در برابر زیاده خواهی صهیونیسم به شمار می روند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی که در دیدار مهمانان خارجی کنفرانس بین المللی فلسطین سخن می گفت، با تجلیل از تلاش های رییس مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین محتشمی پور در زنده نگه داشتن اندیشه آزادی قدس شریف اظهار داشت: جایگاه مجلس در نظام جمهوری اسلامی، به حق برآمده از اندیشه مردمی است که بیش از هر جامعه و ملتی پاسداشت یاد و نام فلسطین را وظیفه خود قرار داده است.
یادگار امام با اشاره به آیاتی از قرآن مجید در خصوص برخورد با رهبران کفار افزود : از دیدگاه قرآن هر کسی می تواند عقیده خود را داشته باشد اما وظیفه قرآنی مسلمانان در برابر کسانی که عهد و سوگند خود را می شکنند و به هیچ قرارداد انسانی پایبند نیستند و مومنین را از سرزمین های خود بیرون می کنند، قتال با آنان است.
وی در ادامه به تشریح فعالیت های مقاومت فلسطین در نیم قرن اخیر پرداخت و گفت: برای احقاق حق ملت فلسطین در برابر ظلم های زیادی که در نیم قرن گذشته بر آنان رفته، سعی و تلاش های فراوانی صورت گرفته اما به هر دلیلی غالب آنها موفق نبوده و اگر نبود مبارزات ضد صهیونیستی مقاومت لبنان و فلسطین؛ چه بسا تاکنون صهیونیست ها به سرزمین های دیگر هم تعدیاتی می کردند.
سیدحسن خمینی به نقش انقلاب اسلامی در شکل گیری انتفاضه فلسطین اشاره کرد و اظهار داشت: آن چیزی که از انقلاب اسلامی ایران و موج جدید اسلام خواهی سرچشمه می گیرد در حقیقت بازگشت همه مردم در سرزمین های اسلامی به صحنه های مبارزه است.
یادگار امام خاطرنشان ساخت: علت اینکه در غزه پیروزی حاصل می شود و در جنگ های دیگر این پیروزی حاصل نمی شد این است که هر خانه و هر منزل یک سنگر، هر فرد یک سرباز شده است.
وی با بیان اینکه هرگاه همه امت اسلامی متحد باشند حتما پیروزی با ما است، اظهار داشت: مجالس کشورهای اسلامی به واسطه اینکه منتخبان مردم آن کشورها هستند در حقیقت بزرگترین سنگر برای مقابله در برابر زیاده خواهی صهیونیسم به شمار می روند.
یادگار امام با تقدیر از برگزار کنندگان کنفرانس بین المللی فلسطین گفت: این همایش که در حقیقت نمایندگان ملت های اسلامی را در خودش جمع کرده، بسیار امیدافزاست. چون در آن گروه های نظامی جمع نشده اند بلکه نمایندگان ملت های اسلامی حضور دارند.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: امید است با هم در نمازی که در قدس و در کنار قبله اول مسلمین اقامه خواهیم کرد، شریک و همراه باشیم.
در این مراسم همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر محتشمی پور در سخنانی با اشاره مخالفت های جهانی با صهیونیسم گفت: هیچ زبان و قومیت و دین انسانیت را از یکدیگر جدا نمی کند امام خمینی آزادی فلسطین را یکی از آرمان های بلند انقلاب اسلامی معرفی کردند.
وی اظهار امیدواری کرد: امید است در راه اهداف این کنفرانس عظیم موفق بوده و بتوانیم گامی در راه آزادی ملتها و بخصوص ملت فلسطین برداشته و غبار از آلام و دردهای این ملت بزداییم و حرکت هایی را که در راه آزادی و آزادگی و مقاومت در برابر تجاوزات دشمنان و اشغالگران صورت می پذیرد مورد حمایت سیاسی و عملی همه ملت ها و دولتهای جهان قرار گیرد.
گفتنی است، در این دیدار که با ادای احترام مهمانان خارجی کنفرانس بین المللی فلسطین به مقام شامخ رهبر کبیر انقلاب اسلامی و نثار گل و اقامه نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج سیدحسن خمینی آغاز شد، دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، نبیه بری رییس مجلس لبنان به همراه بیست تن از روسای مجالس کشورهای اسلامی، شخصیت های برجسته ای از ادیان آسمانی، مقاماتی از گروه های مختلف مقاومت فلسطین و لبنان حضور داشتند.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.