پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

نظر زهرا اشراقی نوه حضرت امام درباره کاریکاتور روزنامه شرق:

زهرا اشراقی، نوه امام خمینی(س) و فرزند آیت‌الله شهاب‌الدین اشراقی کاریکاتور روزنامه شرق را بی‌ربط به دفاع مقدس دانست و تاکید کرد با توجه به سابقه‌ای که از «هادی حیدری» و خانواده‌اش در ذهن دارد، محال است که او حتی یک درصد قصد توهین به ارزشهای جنگ و جبهه را داشته باشد.

نوه امام خمینی(س) در این زمینه اظهار داشت: از هر اثر هنری از جمله کاریکاتور می‌توان برداشتی آزاد داشت و کاریکاتور روزنامه شرق هم از این قاعده مستثنی نبوده است.

وی می افزاید: مصرعی از مولانا در «نی‌نامه» هست که می‌گوید: «هر کسی از ظن خود شد یار من» بدیهی‌ست که از یک اثر هنری می‌توان بی‌‌‌نهایت تأویل داشت و هر کسی از ظن خودش و با توجه به جهان‌بینی و طرز نگرشش از هر اثر برداشتی خاصی دارد. کاریکاتور روزنامه شرق هم از این قاعده مستثنی نبوده. من شخصا وقتی این کاریکاتور را دیدم تنها چیزی که به ذهنم نرسید، ربط این اثر به جبهه و جنگ بود. با توجه به‌شناختی که نسبت به «هادی حیدری» و سابقه خانوادگی‌اش دارم مطمئنم که محال است او قصد توهین به رزمندگان را داشته باشد و به نظر می‌رسد این برداشت،‌ زاده ذهن کسانی است که می‌خواهند با پرداختن به مسائل حاشیه‌ای از این دست، توجه مردم را نسبت به وضعیت کنونی کشور و وضعیت تورم و... منحرف کنند. بهتر است پیام واضح‌تر این کاریکاتور را که یادآور تلاش برای چشم‌بستن نسبت به وضعیت موجود است را دریابیم و فکری برای بهبود اضاع بکنیم.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.