پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

با حضور رئیس مجلس و جمعی از مقامات لشکری و کشوری؛

همزمان با هفته دفاع مقدس باغ موزه دفاع مقدس عصر امروز افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، این مراسم با حضوری علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات لشکری و کشوری برگزار شد.

رئیس مجلس ضمن بازدید از بخش‌های مختلف باغ موزه توضیحات مسئولان آن را شنید. در ادامه نیز رئیس مجلس شورای اسلامی سخنانی را ایراد کرد. قطعات یک و دو حماسه و اقتدار اثر مجید انتظامی هم در این مراسم رونمایی و در حضور مسئولان اجرا شد.

در این مراسم محمدباقر قالیباف، سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی، سردار شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا، مهدی چمران، رضا تقی پور وزیر ارتباطات، حسن بیادی، معصومه آباد و برخی رزمندگان پیشکسوت جنگ تحمیلی از جمله حاضران در آیین افتتاح باغ موزه دفاع مقدس حضور داشتند.

از جمله بخش‌های باغ موزه دفاع مقدس که در بزرگراه حقانی واقع شده است می‌توان به ماکت حسینیه جماران محل سخنرانی‌های امام خمینی، نمایش سخنان فیلم سخنرانی‌های ایشان بر روی پرده، آب نمای موزیکال، نمایش مصور فتح خرمشهر، پرده آب و آتش، بازسازی طبیعی سنگرهای رزمندگان دوران دفاع مقدس، ماکت شهدا و... اشاره کرد.

در محوطه بیرون باغ موزه همچنین تعدادی از هواپیماها، هلیکوپترها، تانک‌ها و سایر تسلیحات سنگین استفاده شده در دوران جنگ تحمیلی به نماش درآمده است.

بازدید از این موزه از ده روز دیگر برای عموم آزاد است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.