آیت الله سید محمد هاشمی از اعضای دفتر امام گفت: ایشان از علاقه مندان و دلبستگان مرحوم حاج احمد آقا بودند و جلسه ای نبود مگر اینکه ایشان حضور داشت و تا وقتی که ایشان زنده بود وفاداریش را به امام و بیت امام و یادگار امام حفظ کرد و هیچ فاصله ای نگرفت و هیچ اعوجاجی در مشی سیاسی و انقلابی خودش پیدا نکرد و آدمی بسیار صاف و صادقی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران آیت الله سید محمد هاشمی، در گفتگو با نشریه حریم امام به مناسبت اولین سالگرد درگذشت مرحوم حجت‌الاسلام منهاج با اشاره به سابقه آشنایی خود با وی اظهار داشت: مرحوم آقای منهاج از کسانی است که قبل از پیروزی انقلاب در مبارزات شرکت داشتند. ایشان در پاکستان به همراه آقای دکتر هادی و آقای سراج و مرحوم آقای شیخ حسن ابراهیمی و .. در خارج از کشور زندگی می کردند و هدف آنها این بود که پیام امام را به آنجا برسانند، با ارتباطی که با مرحوم آقای شریعت داشتند.

مسئول نذورات حرم حضرت امام ادامه داد: مرحوم آقای شریعت در آنجا یک حسینیه درست کرده بودند که به حسینیه ایرانی ها معروف بود. آنجا به دلیل شرایط اختناق زندگی هم بسیار سخت بود که آنها در آنجا کارهای مبارزاتی را انجام می دادند و اطلاعایه های امام را می رساندند. مرحوم آقای منهاج در آنجا آدم مؤثری بود و در آنجا ایشان همچنین زبان انگلیسی هم فراگرفت. زبان دوم مردم پاکستان زبان انگلیسی است و به هر حال با بقیه آقایان آنجا فعالیت می کرد تا اینکه انقلاب به پیروری رسید و ایشان به ایران بازگشت. بعد از مدتی آن مرحوم به عنوان نماینده حضرت امام به استرالیا اعزام شد تا ناظر بر ذبح اسلامی در آنجا باشد و بعد هم ایشان به وزارت خارجه رفتند و یک دوره سفیر در کنیا و یک دوره هم در لیبی سفیر بودند.

آیت الله سید محمد هاشمی ادامه داد: ایشان بعد از سفارت کنیا به دفتر امام پیوست و به دلیل خصوصیات اخلاقی خاصی که داشت جذب دفتر امام شد. او بسیار آدم موقر و اخلاقی و کم حرف و پخته ای بود. سعی می کرد که مواظب حرف زدن خود باشد و حرفی نزنند که تالی فاسد داشته باشد و بسیار آدم منیع الطبع بود و برای مسائل دنیا و ریاست طلبی اصلاً اقدامی نمی کرد.

این مدرس حوزه علمیه قم ادامه داد: ایشان چه زمان جوانی و نوجوانی در مشهد و بعد در قم و بعدها در زمان پیروزی انقلاب در تهران منبرها و جلساتی داشت و دلباخته و عاشق امام و انقلابی بود و در جهت اهداف امام سخنرانی می کرد. ایشان نسبت به حضرت امام بسیار حساسیت داشت؛ چه در زمان حیات حضرت امام و چه بعد از رحلت امام.

وی در پایان اظهار داشت: ایشان از علاقه مندان و دلبستگان مرحوم حاج احمد آقا بودند و جلسه ای نبود مگر اینکه ایشان حضور داشت و تا وقتی که ایشان زنده بود وفاداریش را به امام و بیت امام و یادگار امام حفظ کرد و هیچ فاصله ای نگرفت و هیچ اعوجاجی در مشی سیاسی و انقلابی خودش پیدا نکرد و آدمی بسیار صاف و صادقی بود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.