نماینده مردم اصفهان در مجلس با تاکید بر اینکه اخلاق انتخاباتی تنها برای قبل از انتخابات نیست و باید بعد از آن نیز رعایت شود، گفت: بر این اساس نمایندگان فعلی که نتوانستند به مجلس نهم راه پیدا کنند، باید در دو ماه باقیمانده تا آخر عمر مجلس هشتم وظایف خود را به خوبی انجام داده و در انجام مسئولیت‌هایشان کوتاهی نکنند.

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تمامی کاندیداها بعد از اعلام نتایج انتخابات، باید با رعایت اخلاق، به رای مردم احترام بگذارند، گفت: بر این اساس هیچ دلیلی ندارد کسی که نتوانسته رای لازم را برای راهیابی به نهمین دوره مجلس کسب کند، اصول و اخلاق را زیر پا بگذارد.

وی با بیان اینکه از بین سه هزار و 444 کاندیدای انتخابات، تنها 290 نفر به مجلس راه پیدا می‌کنند، گفت: این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که تمامی کاندیداها با سنجیدن احتمال رای نیاوردن وارد عرصه رقابت شده‌اند؛ از این رو آنهایی که نتوانستند رای لازم را به دست آورند باید خود را برای خدمت در جای دیگری آماده کنند.

رییس مجمع نمایندگان روحانی مجلس با تاکید بر اینکه تمامی موازین قانونی در انتخابات مجلس نهم رعایت شده است، گفت: هیچ کاندیدایی نمی‌تواند با ملت و یا مسئولان امر در اجرای انتخابات دعوا و بحثی کند که چرا نتوانستند رای لازم را بدست آورند.

وی افزود: این موضوع گواهی این است که تمامی کاندیداها باید متانت و شئونات یک نامزد انتخاباتی را حتی بعد از اعلام نتایج رعایت کنند.

محمدتقی رهبر در ادامه با تاکید بر اینکه نمایندگان فعلی مجلس هشتم باید تا آخرین روز عمر این مجلس وظایفشان را انجام دهند، گفت: نمایندگانی که نتوانستند به نهمین دوره مجلس راه پیدا کنند باید تا آخرین روز با مسئولیت‌شناسی، وظایف‌شان را انجام دهند.


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.