حجت‌الاسلام ذوالنور با بیان اینکه «سپاه وظیفه دارد در جهت تقویت حضور مردم در صحنه تلاش کند»، تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی له یا علیه کسی وارد عرصه‌ انتخابات نخواهد شد؛ زیرا این یک حوزه‌ ممنوعه است و متصدی کنترل آن نیز حوزه‌ نمایندگی ولی‌فقیه خواهد بود. حتی کمیسیونی تحت عنوان کمیسیون فرمان حضرت امام داریم تا درباره اجرایی شدن تاکید حضرت امام مبنی بر عدم دخالت نیروهای مسلح در انتخابات مراقب باشد کسی از خط قرمزی که امام ترسیم کرده عبور و عدول نکند.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروهای مسلح به طور مطلق از ورود به دسته‌بندی‌های سیاسی و مسائل مربوط به جناح‌ها و فعالیت‌های سیاسی منع شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران، حجت‌الاسلام ذوالنور در حاشیه‌ اختتامیه‌ هفتمین دوره‌ مسابقات قرآن خواهران شاغل در سپاه و در پاسخ به سؤالی درباره رویکرد نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه درباره عدم دخالت نظامیان در انتخابات و تحقق این خواسته‌ی امام خمینی‌(ره)، تصریح کرد: نیروهای مسلح از نظر وظایف ذاتی در یک سطح نیستند. ارتش ماموریت حفاظت از تمامیت ارضی کشور را دارد و هیچ ماموریت فرهنگی و سیاسی‌ای برایش متصور نیست. نیروی انتظامی امور امنیتی و انتظامی کشور را برعهده دارد و ماموریت سپاه نیز حفظ انقلاب و دستاوردهای آن است.

وی افزود: ماموریت سپاه ممکن است در عرصه‌های مختلف اجرایی شود؛ مثلا اگر دشمنی به کشور حمله کرد و ارتش به تنهایی نتوانست مانع پیشروی دشمن یا رفع اشغال شود سپاه باید وارد عمل شود و به ارتش کمک کند. اگر آشوب‌هایی مانند آنچه در 18 تیر اتفاق افتاد و یا مواردی بدتر از آن اتفاق بیفتد وظیفه‌ی نیروی انتظامی است که برخورد کند اما اگر نتوانست به تنهایی این کار را انجام دهد بسیج به آن کمک می‌کند و نهایتا اگر بسیج هم موفق نشد خود سپاه وارد عمل می‌شود و حتی ناجا در کنترل عملیاتی سپاه قرار می‌گیرد؛ لذا می‌توان گفت تفاوت‌هایی بین سپاه و سایر نیروها وجود دارد.

جانشین نماینده‌ ولی‌فقیه در سپاه، با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: سپاه هویتی نظامی، فرهنگی و سیاسی دارد. وظیفه‌ ما در انتخابات تعمیق بینش سیاسی پاسداران و بسیجیان، روشنگری و هدایت سیاسی و تشویق و ترغیب به شرکت در انتخابات است.

وی با بیان این‌که سپاه در این امر به شدت فعال بوده و وظیفه دارد در جهت تقویت حضور مردم در صحنه تلاش کند، تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی له یا علیه کسی وارد عرصه‌ انتخابات نخواهد شد؛ زیرا این یک حوزه‌ ممنوعه است و متصدی کنترل آن نیز حوزه‌ نمایندگی ولی‌فقیه خواهد بود. حتی کمیسیونی تحت عنوان کمیسیون فرمان حضرت امام داریم تا درباره اجرایی شدن تاکید حضرت امام مبنی بر عدم دخالت نیروهای مسلح در انتخابات مراقب باشد کسی از خط قرمزی که امام ترسیم کرده عبور و عدول نکند.

ذوالنور اضافه کرد: از چند ماه مانده به انتخابات به سطوح مختلف سپاه ابلاغیه‌هایی داده و شدیدا تاکید می‌شود کسی حق ورود به فعالیت‌های انتخاباتی را ندارد. در کل استان‌ها و نواحی نیز این امر دنبال می‌شود تا در صورتی که هر‌گونه تعرض، تعدی و انحرافی مشاهده شد به شدت برخورد شود.

وی اظهار کرد: هر چه به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم اقدامات کنترلی خود را تشدید می‌کنیم تا از مواضع امام‌(ره) و مقام معظم رهبری در این زمینه عدول نشود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.