محسن رضایی تصریح کرد: خط امام روشن است و مبارزه ما با آمریکا برای تقویت اصول و مبانی انقلابمان است و هیچ‌کس حق ندارد آن را به دلخواه خود و برای منافع شخصی و حزبی خود، تفسیر کرده و به این تفسیر خود اصالت ببخشد.

محسن رضایی با تاکید بر اینکه راه و خط امام(ره) روشن و مشخص است، گفت: کسی نمی‌تواند ادعای اسلام داشته باشد و روحانیت را تضعیف کند یا منطق مبارزه با آمریکا را زیر سؤال ببرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در یادواره شهدای گروه منصورون تاکید کرد: منطق مبارزه با آمریکا، کینه‌جویی و ماجراجویی نیست و اینگونه نیست که ما با آمریکا، دشمنی بی‌پایان داشته باشیم.

وی تصریح کرد: خط امام روشن است و مبارزه ما با آمریکا برای تقویت اصول و مبانی انقلابمان است و هیچ‌کس حق ندارد آن را به دلخواه خود و برای منافع شخصی و حزبی خود، تفسیر کرده و به تفسیر خود اصالت ببخشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام موفقیت ایران را در زمینه‌های سیاسی، دفاعی و امنیتی از برکت خون شهدا برشمرد و اضافه کرد: برخلاف این بخش‌ها، نظام مدیریتی کشور در حوزه‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری، دچار ناکامی‌ها و نارسایی‌هایی بوده و ما در این حوزه‌ها برخلاف بخش سیاسی، امنیتی و دفاعی در راه امام و شهدا حرکت نکردیم، وگرنه امروز در بخش‌های کشاورزی،‌ صنعتی و اقتصادی نیز باید شاهد تحولات چشمگیری می‌بودیم.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: این فریضه، بزرگترین عاملی است که امروز می‌تواند تضمین‌‌کننده پیمودن مابقی راه انقلاب باشد و اهداف آن را محقق سازد، به شرط آن‌که این فریضه را ذلیل نکنیم و آن را به ظواهر محدود نسازیم، چراکه در این صورت، ظالمان بر جامعه حاکم می‌شوند.

وی تصریح کرد: بخش مهمی از امر به معروف و نهی از منکر، مربوط به نظارت همگانی مردم بر حکومت و پاسخگو ساختن حکومت در برابر مردم است. امروز با وجود آن‌که در رأس حکومت، به برکت خون شهدا یک فقیه عادل جامع‌الشرایط ـ که اتفاقا خلف صالح امام(ره) هم هست ـ قرار دارد، اما هنوز، دولت اسلامی و مردمی در ایران کاملا مستقر نشده است. برای همین، وظیفه امر به معروف و نهی از منکر کارگزاران کشور، همچنان در اجتماع از اهم واجبات بوده و بلکه اهمیت آن، امروز بیشتر و مهمتر از گذشته احساس می‌شود.

گفتنی است، یادواره شهدای منصورون، پنجشنبه‌شب گذشته، با حضور مردم، خانواده شهدا و جمعی از یاران و همرزمان شهدای منصورون در مسجد «شامخی» شهرستان کاشان برگزار شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.