جمعی از اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه های پیام نور استان تهران در آستانه بیست ودومین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (س) با حضور در حسینیه جماران با آرمان های رهبر کبیر انقلاب تجدید میثاق کردند.

به گزارش ستاد خبری مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی (س)، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین کمالی مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور استان تهران با بیان اینکه ایام الله 14 و 15 خرداد برای ملت مسلمان جهان یادآور عظمت ، عزت و خود باوری و بازگشت به خویشتن است، اظهار داشت: امام در مکان به ظاهر کوچک و ساده حسینیه جماران تحولی عظیم در جهان بوجود آورد و نه تنها معجزه انقلاب اسلامی که انفجار نور بود بلکه تحولی در انسانها بوجود آورد .

وی افزود: امام با مدیریت خود همه جهان را به خود مشغول کرد و شجره مبارکی را برپا نمود که امروز با گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد میوه های آن در اطراف جهان هستیم .

حجت الاسلام کمالی با بیان اینکه این تحول و اقتدار همه از خدا سرچشمه گرفته است، خاطر نشان کرد: امام چون با خدا بود همه چیز را برای خدا می خواست. وقتی می دید مردم در شرایط جنگ و محاصره وضعیت مطلوبی نداشتند برخود سخت می گرفت .

وی ادامه داد: زمانی که امام جوانان را برای حضور در جبهه ها فرا می خواندند فریاد هل من ناصراً ینصرنی امام حسین ( ع ) در روز عاشورا تداعی می شد به همین دلیل مردم برای شنیدن پیام امام با وضو روبه قبله می نشستند و این پیام تا عمق وجودشان نفوذ می کرد .

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور استان تهران با بیان اینکه اگر امروز نظام اقتدار و عظمتی دارد به خاطر کار افراد عادی نیست ، امام آنچنان عظمتی ایجاد کرد و امروز ما سرسفره امام نشسته ایم .

وی با اشاره به صدور فتوای قتل سلمان رشدی از سوی امام ، گفت : آنهایی که به عمق راهبردی اقتدار نظام و امام باور نداشتند و خود را باخته بودند به امام التماس می کردند که از فتوای قتل سلمان رشدی کوتاه بیاید درصورتی که امام این کار را نکرد .

حجت الاسلام کمالی با بیان اینکه اقتدار امروز نظام مرهون زحمات حضرت امام است ، به تأکید امام نسبت به فصل الاخطاب بودن قانون اشاره کرد و گفت : به گفته امام اگر قانون در کشور حاکم نباشد دیکتاتوری در نظام حاکم می شود و به همین دلیل در برابر کسانی که می گفتند قانون را قبول نداریم موضع می گرفتند و بدین مضمون می فرمودند تو چه کسی هستی که قانون را قبول نداری ، قانون تو را قبول ندارد .

وی با اشاره به حوادث بعد از انتخابات سال 88 گفت : در این انتخابات مقام معظم رهبری از منتخب مردم حمایت کردند و کشور را به سمت قانون گرایی پیش بردند تا بعد از آن کسی به خود اجازه ندهد از قانون تخطی کند .

حجت الاسلام کمالی با اشاره به تأکید امام مبنی بر اینکه دفاع از نظام از اوجب واجبات است خاطر نشان کرد: وظیفه ای که امروز بر عهده ماست این است که از اندیشه ولایت فقیه و نظام درسطوح مختلف دفاع کنیم .

وی در بخش پایانی سخنان خود به اسلامی شدن دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: اسلامی شدن دانشگاه ها مطالبه نظام است چون امام این مطالبه را از دانشگاه داشت .

همچنین در این مراسم دکتر اژدری معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام نور استان تهران نیز با بیان اینکه برای ما افتخار است در حسینیه جماران جمع شده ایم، گفت: این مکان جهانی را متحول کرد و حقایق بزرگی را برای جهانیان به نمایش گذاشت.

وی تأکید کرد: دانشگاه پیام نور با بیش از یک میلیون دانشجو و بیش از 45 هزار استاد رسمی اعلام می کند که همواره پیرو ولایت هستند و آنچه می تواند ما را از طوفان ها رهایی دهد پذیرش ولایت است .

در پایان این مراسم، میثاق نامه دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان تهران با آرمانهای حضرت امام قرائت شد .

پایبندی به آرمان های حضرت امام و حمایت از ولایت فقیه و جنبش های منطقه، هشدار به منحرفان فکری و توصیه به آنها برای بازگشت به دامان ملت، حمایت از تلاشهای دولت بویژه در عرصه علم و دانش و آمادگی دانشگاهیان برای پیروی از فرمان جهاد اقتصادی رهبر انقلاب از جمله محورهای اصلی این میثاق نامه است .

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.