مهمترین بخش سخنان امام(س) به جهان اسلام و به خصوص مسئله فلسطین تعلق دارد و ما امروز شاهد تحولات زیادی هستیم که امام پیش بینی کرده بود .

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اندیشه های امام (س) همیشه زنده و به روز است خاطر نشان کرد: تحولات اخیر در منطقه و جهان اسلام از تاثیرگذاری کلام امام در مخاطبین خود است.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، با بیان اینکه اندیشه‌های حضرت امام(س) همیشه زنده و به روز است، گفت: وقتی وصیت نامه امام(س) را می‌خوانیم و سخنان ایشان را پیرامون مسایل مختلف بررسی می کنیم، می بنیم که پیش بینی‌های حضرت در خصوص تحولات منطقه به درستی تحقق یافته است.

وی افزود: کلام امام خمینی (س) در امت اسلام و مردم منطقه تاثیر گذاری زیادی داشته است و یکی از دلایل تحولات منطقه موثر واقع شدن کلام امام در مخاطبین خود است .

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: مهمترین بخش سخنان امام(س) به جهان اسلام و به خصوص مسئله فلسطین تعلق دارد و ما امروز شاهد تحولات زیادی هستیم که امام پیش بینی کرده بود .

بروجردی ادامه داد: مجموعه این تحولات دررابطه با فلسطین و جهان اسلام نشان دهنده بینش وسیع امام(س) است.

وی با تاکید بر اینکه همه مطالبی که امام(س) در بخش های مختلف فرمودند حائز اهمیت است گفت: با توجه به اینکه صدا و سیما به طور مرتب به فراز های گوناگون سخنان امام(س) می پردازد و مراسم ارتحال امام(س) هم هر سال باشکوه تر و با حضور مهمانان خارجی برگزار می‌شود و همچنین عنایت ویژه مقام معظم سبری نسبت به اندیشه امام خمینی (س)مجموعه روند تلاش در جهت زنده نگه داشتن و استفاده کردن از اندیشه های امام سیر خوبی را طی می کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش بینی حضرت امام(ره) درباره تحول مردمی در جهان اسلام گفت: سیر تاثیر گذاری دیدگاههای حضرت امام(ره) در تحولات سیاسی منطقه و جهان اسلام همچنان ادامه دارد.

علاءالدین بروجردی گفت: حضرت امام(س) از پیش از پیروزی انقلاب و از روزهای نخستین بعد از انقلاب سیاست سازش ناپذیری در قبال امریکا و رژیم صهیونیستی را دنبال می کردند. در مقطعی ایران در این سیاست تنها بود اما حضرت امام(س) از حرکت مردمی شروع کردند و با اعلام روز قدس از ظرفیت امت اسلامی در این جهت استفاده کردند.

وی افزود: امام همچنین تحول مردمی در جهان اسلام را پیش بینی کردند، همانطور که امروز می بینیم این حرکت به یک خیزش عظیم تحت عنوان بیداری اسلامی تبدیل و موجب تغییر در حاکمیت ها شده است.

بروجردی اظهار داشت: همچنان سیر به حقیقت پیوستن پیش بینی ها و تاثیرگذاری دیدگاههای حضرت امام(س) در تحولات سیاسی منطقه و جهان اسلام ادامه دارد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: این تحولات همانند زنجیره بلندی است که از حلقه های متعددی تشکیل شده است وقتی حلقه مهم این زنجیره یعنی مصر دچار فروپاشی می شود و تغییرات اساسی و پایه ای در آن اتفاق می افتد و سیاستهای این کشور دچار تغییر می شود طبیعتا این تحولات به سراغ حلقه های دیگر این زنجیره خواهد رفت و آنها را هم دستخوش تغییر می کند.

بروجردی در ادامه تحولات عراق، خاورمیانه، جهان عرب و شمال آفریقا را نقطه قوت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: سیاست ما عدم دخالت در امور کشورهاست، چرا که این موضوع بستگی به تصمیم و عزم ملت ها دارد که بخواهند سرنوشت خود را چگونه رقم بزنند.

وی در پایان تاکید کرد: به نظر من همانگونه که در سالهای اولیه انقلاب اسلامی حضرت امام(س) در مقابله با آمریکا و قدرتهای زورگوی دنیا صلابت و اقتدار داشته اند، امروز هم مقام معظم رهبری با همان صلابت و استواری این سیاست را ادامه می دهند و به همین دلیل است که می بینیم هیچ تغییری در سیاست استقلال کشور در عرصه سیاست خارجی و مقابله با قدرتهای زورگو رخ نداده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.