جمعی از شخصیت های سیاسی و اجتماعی کشور دربیانیه ها و اطلاعیه های جداگانه ای درگذشت مرحوم بروجردی را تسلیت گفتند .متن این پیام ها بدین شرح است :

بسمه تعالی

بیت محترم حضرت امام خمینی (ره)

سلام علیکم

احتراما،با نهایت تاسف و تاثر درگذشت آقای دکتر محمود بروجردی را به آن بیت مکرم تسلیت عرض نموده،و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

مهدی چمران

رئیس شورای اسلام شهرتهران

**********


بسمه تعالی

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سید حسن خمینی (ادامه الله توفیقاته)

با سلام و احترام

خبرتاسف بار درگذشت داماد ارجمند حضرت امام خمینی (ره)موجب تاثر و تالم فراوان گردید.

مرحوم دکتر بروجردی از آغازین روزهای شکل گیری انقلاب اسلامی و نیز دوران پس از پیروزی و حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره به عنوان امینی صادق در کنار رهبر فقید انقلاب حضوری موثر و پررنگ داشت و در جایگاه های مختلف مصدر خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی بود،بدون شک فقدان ایشان به عنوان تاریخ زنده مبارزات مردم ایران ضایعه ای دردناک محسوب می گردد.

این جانب مصیب وارده را به جناب عالی،بیت شریف حضرت امام (ره) و مخصوصا همسر ارجمند ایشان سرکار خانم دکتر زهرا مصطفوی تسلیت و تعزیت عرض نموده و از ایزدمنان برای بیت عزادار صبر و برای آن مرحوم علو درجات و غفران الهی را مسئلت دارم.

مهدی خورشیدی آزاد

دبیر شورای مشاورین رئیس جمهور

****


بسمه تعالی

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید خمینی مدظله العالی

یادگار گرانقدر امام راحل (ره)

سلام علیکم

خبر درگذشت مرحوم آقای دکتر بروجردی داماد گرامی امام عظیم الشان راحل ره که بخش اعظم عمر شریفش را در راه اعتلای نهضت عالم گیر آن پیر سفر کرده صرف نمود،همه رهروان و علاقمندان خمینی کبیر را غرق در ماتم و اندوه کرد. از طرف فرزندان شهیدان هفتم تیر،این مصیبت جانکاه را به حضرتعالی و همسر و فرزندان آن یار وفادار امام تسلیت گفته،برای ایشان علو درجات مسئلت می نمایم.

خداوند متعال آن وجود شریف را برای استمرار نهضت و حماسه خمینی کبیر،عمر طولانی همراه باعزت و سربلندی روزافزون عطا فرماید .انشاالله .

محسن صادقی

یادآوران هفتم تیر

89/12/8

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.