سایت مردم سالاری با تیتر "توهین به مرجعیت علاوه بر معصیت و فعل حرام،یک جرم حقوقی است" به انعکاس خبر دیدار جمعی از روحانیون استان تهران با حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی پرداخت.

سایت مردم سالاری با تیتر "توهین به مرجعیت علاوه بر معصیت و فعل حرام،یک جرم حقوقی است" به انعکاس خبر دیدار جمعی از روحانیون استان تهران با حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی پرداخت که در زیر شرح کامل خبر می اید.

سید حسن خمینی :توهین به مرجعیت، یک جرم حقوقی است

با واکنش شدید اللحن هفته گذشته آیت الله مکارم به خاطر توهین رئیس دفتر رئیس جمهور به مراجع و همچنین مدیر مسوول روزنامه کیهان، این بار نیز حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی نسبت به چنین اقداماتی واکنش نشان داد که رواج بداخلاقی خارج از عرف جامعه اسلامی عنوان شد. یادگار گرامی امام راحل در این ارتباط گفت: توهین به مرجعیت علاوه بر معصیت و فعل حرام، یک جرم حقوقی است. یادگار امام (ره) که در دیدار جمعی از روحانیون استان تهران سخن می گفت، با تشریح تاریخچه مبارزات امام راحل، اظهار داشت: اگر نبود ایمان مردم و جایگاه امام به عنوان مرجع جامع الشرایط، پیروزی انقلاب یا ممکن نبود یا بسیار سخت و جانکاه حاصل می شد. وی با اشاره به نقش بی بدیل مرجعیت امام در پیشبرد انقلاب اسلامی، گفت: مرجعیت، کانون تجمیع دینداری جامعه است و قداست والایی دارد و نباید تحت هیچ شرایطی آن را تخطئه کرد. به گزارش سایت جماران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی با ابراز انزجار از رفتار برخی ناآگاهان در اهانت به این هویت دینی مردم، افزود: جسارت به مراجع و رعایت نکردن ادبیات مناسب در مواجهه با فقهای بزرگ، تنها ارزش گوینده این سخنان را از بین می برد. وی تاکید کرد: رفعت مقام مرجعیت به اندازه ای است که اگر کسی به ساحت مراجع عظام جسارت کند، علاوه بر آنکه مرتکب جرم حقوقی می شود، از نظر شرعی نیز، قطعا، مرتکب فعل حرام شده است. حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، با اشاره به جایگاه و محبوبیت مرجعیت در جامعه اسلامی، اظهار داشت: در نگاه دینی، توهین به مقام مرجعیت، معصیت کبیره است و سقوط آزاد و انزوای اجتماعی را درپی خواهد داشت و این مصداق واقعی خسرالدنیا والاخره است. گفتنی است، در این دیدار، روحانیون حاضر نیز، در سخنانی، هرگونه توهین و اسائه ادب به هریک از مراجع را محکوم کردند.


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.