سایت قلم آنلاین با تیتر "توهین به مرجعیت علاوه بر معصیت و فعل حرام،یک جرم حقوقی است" به انعکاس خبر دیدار جمعی از روحانیون استان تهران با حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی پرداخت.

سایت قلم آنلاین با تیتر "توهین به مرجعیت علاوه بر معصیت و فعل حرام،یک جرم حقوقی است" به انعکاس خبر دیدار جمعی از روحانیون استان تهران با حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی پرداخت که مشروح خبر به شرح زیر است.

توهین به مرجعیت علاوه بر معصیت و فعل حرام، یک جرم حقوقی است

به گزارش موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران،حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی که در دیدار جمعی از روحانیون استان تهران سخن می گفت، با تشریح تاریخچۀ مبارزات امام راحل، اظهار داشت: اگر نبود ایمان مردم و جایگاه امام به‌عنوان مرجع جامع‌الشرایط، پیروزی انقلاب یا ممکن نبود یا بسیارسخت و جانکاه حاصل می‌شد. یادگار امام با اشاره به نقش بی‌بدیل مرجعیت امام در پیشبرد انقلاب اسلامی، گفت: مرجعیت، کانون تجمیع دینداری جامعه است و قداست والایی دارد و نباید تحت هیچ شرایطی آن را تخطئه کرد. حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی با ابراز انزجار از رفتار برخی ناآگاهان در اهانت به این هویت دینی مردم، افزود: جسارت به مراجع و رعایت نکردن ادبیات مناسب در مواجهه با فقهای بزرگ، تنها ارزش گوینده این سخنان را از بین می‌برد. وی تاکید کرد: رفعت مقام مرجعیت به‌اندازه‌ای است که اگر کسی به ساحت مراجع عظام جسارت کند، علاوه بر آنکه مرتکب جرم حقوقی می‌شود، از نظر شرعی نیز قطعاً مرتکب فعل حرام شده است. حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی با اشاره به جایگاه و محبوبیت مرجعیت در جامعه اسلامی، اظهار داشت: در نگاه دینی، توهین به مقام مرجعیت، معصیت کبیره است و سقوط آزاد و انزوای اجتماعی را درپی خواهد داشت و این مصداق واقعی خسرالدنیا والاخره است. گفتنی است در این دیدار، روحانیون حاضر نیز، در سخنانی، هرگونه توهین و اسائۀ ادب به هریک از مراجع را محکوم کردند

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.