خبرگزاری ایسنا با تیتر "توهین به مرجعیت علاوه بر معصیت و فعل حرام،یک جرم حقوقی است" به انعکاس خبر دیدار جمعی از روحانیون استان تهران با حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی پرداخت.

خبرگزاری ایسنا با تیتر "توهین به مرجعیت علاوه بر معصیت و فعل حرام،یک جرم حقوقی است" به انعکاس خبر دیدار جمعی از روحانیون استان تهران با حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی پرداخت که متن کامل خبر به شرح زیر است

سید حسن خمینی:

توهین به مرجعیت علاوه بر معصیت و فعل حرام، یک جرم حقوقی است

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن‌خمینی یادگار امام راحل گفت: توهین به مرجعیت علاوه بر معصیت و فعل حرام، یک جرم حقوقی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در دیدار جمعی از روحانیون استان تهران، با تشریح تاریخچه مبارزات امام راحل، اظهار کرد: اگر نبود ایمان مردم و جایگاه امام به‌عنوان مرجع جامع‌الشرایط، پیروزی انقلاب یا ممکن نبود یا بسیار سخت و جانکاه حاصل می‌شد.

وی با اشاره به نقش بی‌بدیل مرجعیت امام در پیشبرد انقلاب اسلامی، گفت: مرجعیت، کانون تجمیع دینداری جامعه است و قداست والایی دارد و نباید تحت هیچ شرایطی آن را تخطئه کرد.

وی با ابراز انزجار از رفتار برخی ناآگاهان در اهانت به این هویت دینی مردم، افزود: جسارت به مراجع و رعایت نکردن ادبیات مناسب در مواجهه با فقهای بزرگ، تنها ارزش گوینده این سخنان را از بین می‌برد.

یادگار امام راحل تاکید کرد: رفعت مقام مرجعیت به‌اندازه‌ای است که اگر کسی به ساحت مراجع عظام جسارت کند، علاوه بر آن‌که مرتکب جرم حقوقی می‌شود، از نظر شرعی نیز، قطعاً، مرتکب فعل حرام شده است.

سیدحسن خمینی با اشاره به جایگاه و محبوبیت مرجعیت در جامعه اسلامی، اظهار کرد: در نگاه دینی، توهین به مقام مرجعیت، معصیت کبیره است و سقوط آزاد و انزوای اجتماعی را درپی خواهد داشت و این مصداق واقعی خسرالدنیا والاخره است.

در این دیدار، روحانیون حاضر نیز، در سخنانی، هرگونه توهین و اسائه ادب به هریک از مراجع را محکوم کردند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.