سیدحسن خمینی گفت: تلاش نسل حاضر در جبهه ها برای خدا بود و ما نباید از آن برای خودمان قبا بدوزیم.

یادگار امام راحل که پنجشنبه 2 بهمن در دیدار جمعی از فرماندهان پایگاه های بسیج لشت نشاء استان گیلان سخن می گفت، فضای خاص دفاع مقدس را غیر قابل تکرار دانست و گفت: دفاع مقدس از آن مواردی بود که در دنیا تک است و مشابه ندارد آن حس و حالی که در مناطق جنگی .بود واقعا عجیب و نادر است
وی افزود: وقتی عملیات می شد از یک خانواده، بعضا پنج شش نفر در منطقه جنگی بودند. مادر و خواهر آنها هر لحظه احتمال می دادند خبر شهادت یکی از آنها را بشنوند. جنس استقامتی که در دل جامعه بود و آن حس وحالی که در جبهه ها بود، دست نیافتنی است.
سید حسن خمینی با قرائت اشعاری از حضرت امام(ه) گفت: جنگ مثل خواب آدم لال است که نمی تواند خوابش را بیان کند. او از گفتن عاجزاست و مردم هم نمی توانند آن خواب را بفهمند.
وی با بیان اینکه نسل جدید از دیدن فضایی که امام و جامعه ما در دوران جنگ تحمیلی در آن نفس می کشید، محروم هستند ، اظهار داشت: جوانان، ارتباط عاطفی قلبی جامعه با امام را که یک رابطه بسیار عمیق، لطیف و دو طرفه بود و همچنین ارزشهای حاکم بر آن فضا مانند حس شهادت و ازخودگذشتگی را ندیدند. دیدن فضای استثنایی دفاع مقدس و رهبری امام (س) خیلی سعادت می خواست و نفس کشیدن در آن فضا خودش یک لطفی از سوی خداوند بود؛ نفحه ای که معلوم نیست در دوران زندگی چند بار پدید آید.
یادگار امام ادامه داد: اگر ما وقتی به دنیا می آمدیم و به ما می گفتند فردی با خصوصیات حضرت امام در سالهای قبل بوده است، خیلی حسرت می خوردیم که در دوره او نبودیم مثلا چقدر حسرت می خوریم که در دوره پیامبر(ص) یا سید الشهدا(ع) نبودیم. چقدر آدم دلش می خواهد که برای چند دقیقه ای محضر امیر المومنین(ع) را درک کند.
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی انحصار ارزشهای دفاع مقدس به سرمایه شخصی یک گروه و یا یک نسل را از آفات جدی دانست و با بیان اینکه افتخارات به دست آمده از آن دوران ، مربوط به همه تاریخ ایران است ، گفت: تلاش نسل حاضر در جبهه ها برای خدا بود و ما نباید از آن برای خودمان قبا بدوزیم.
وی در پایان با تاکید بر تلاش در جلب رضای خدا و دوری از بغض ها و کینه های شخصی گفت: اگر مردم احساس کنند صحبتی که می شنوند نفعی برای گوینده ندارد، می پذیرند. شرط صحت و اثر گذاری تبلیغ دنبال نکردن منفعت شخصی است.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.