فرماندار تهران با بیان اینکه وحدت بین مردم و مسئولین همان چیزی است که امام خمینی (س) دنبال آن بود، تأکید کرد: اگر مردم به دلسوزی مسئولین پی ببرند قطع به یقین مثل کوه پشت سر آنها می ایستند.

عیسی فرهادی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در مورد تأثیر آگاهی بخشی به جوانان و تبیین الگوهای عملی برای آنها در موفقیت مقابله با آسیب های اجتماعی، اظهار داشت: امروز شبکه های مجازی بدون استثنا در دسترس همه افراد وجود دارد و هیچ راه کنترلی برای آنها نیست؛ مگر اینکه ما برای فرزندانمان آگاهی بخشی کنیم.

فرماندار تهران، سیره عملی امام خمینی (س) را یکی از الگوهای عملی جوانان و نوجوانان دانست و تصریح کرد: چون سیره امام خمینی (س) چکیده سیره انبیاء، اولیاء و ائمه معصومین (علیهم السلام)، و یک زندگی خالص است و چکیده ای از ارزش های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را در خودش دارد، می توانیم از آن در زمینه الگو سازی برای جوانان استفاده کنیم.

وی دشمن شناسی و ثبات قدم در مقابل دشمنان را از دیگر ویژگی های امام خمینی (س) عنوان کرد و گفت: از طرف دیگر ایمانی که امام به هدف خود داشت امر بزرگی است که ما از طریق یادواره های پی در پی باید به جوانان و نوجوانان و سایر اقشار مردم متذکر شویم.

فرهادی با تأکید بر اینکه اگر تأثیر یادواره ها به سطح عمومی جامعه کشیده نشود یک آسیب به حساب می آید، افزود: ما معتقدیم انقلاب اسلامی انقلابی بود که اسلام را دوباره زنده کرد. بنابر این هرچه که امروز آزادگان عالم دارند از نهضت امام و شهدایی که پشت سر ایشان ایستادند، است. برای تداوم این قضیه باید بچه ها را در این راستا تربیت کرد.

وی ادامه داد: محل تربیت آموزش و پرورش و خانواده است. اگر خانواده و مدرسه هر دو به این مسیر اعتقاد داشته باشند و در مسیر تربیت انسان های قوی و مؤمن حرکت کنند، ما قطعا آسیب هایی که امروز در سطح دنیا مطرح است را پشت سر می گذاریم. کشور ما آسیب های موجود در دنیا را دارد؛ ولی از این نظر به هیچ عنوان با سایر کشورها قابل مقایسه نیست.

فرماندار تهران در مورد اقدامات این فرمانداری در راستای اهداف مطرح شده گفت: ما یک دستگاه سیاسی و هماهنگ کننده سایر دستگاه ها هستیم. عمدتا فعالیت های ما بر اساس اهداف انقلاب و نظام برنامه ریزی شده و برنامه های ما در راستای تحکیم و استحکام پایه ها و ستون هایی است که در جهت زنده نگه داشتن انقلاب اسلامی وجود دارند. لذا ما در بخش های سیاسی و مشارکت مردم در انتخابات و بخش های دیگر از قبیل توجه به آموزش و پرورش و آموزش عالی، هماهنگی بین دستگاهی و همچنین بخش های رفاهی و امکاناتی که می تواند تا حدی نیازهای افراد را کاهش دهد، در این راستا تلاش می کنیم.

وی افزود: نمونه این تلاش ها را در انتخابات شاهد بودیم. ما در انتخابات سال 94 طوری عمل کردیم که اعتراضی وجود نداشته باشد؛ اگر اعتراضی هم وجود دارد به حداقل ممکن برسد. این امر خودش می تواند به وحدت بیانجامد. وحدت بین مردم و مسئولین همان چیزی است که امام خمینی (س) دنبال آن بود. اطمینان بخشی بین مردم و دستگاه ها بسیار مهم است. یعنی اعتماد بین مردم و مسئولین خواست امام بوده است.

فرهادی با بیان اینکه در نظام اسلامی مردم ارباب مسئولین به حساب می آیند، تصریح کرد: ما در اسلام لغتی به عنوان «ارباب رجوع» داریم. یعنی کسی که به تو مراجعه می کند ارباب تو است. باید حتما احترام ارباب را حفظ کنیم. از سوی دیگر اگر مردم به دلسوزی مسئولین پی ببرند قطع به یقین مثل کوه پشت سر آنها می ایستند و مشکلات هم یکی پس از دیگری مرتفع می شود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.