اعضای خبرگان رهبری با حضور در حرم امام خمینی(س) و نثار تاج گل با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

اعضای خبرگان رهبری با حضور در حرم امام خمینی(س) و نثار تاج گل با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در این مراسم که حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی نیز حضور داشت ، آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجلس خبرگان رهبری طی سخنانی گفت: متاسفانه تبلیغات به گونه ای است که نسل جدید متوجه نمی شوند که امام چه کار بزرگی کردند و چه معجزه ای با کمک مردم آفریدند. شاید بسیاری از حاضرین آن زمان می دانند که بعد از دوران آیت الله العظمی بروجردی چه گذشت. در آن زمان روحانیت قدرت و صلابتی داشت. در آن زمان ما که طلبه های جوانی بودیم و با مسایل سیاسی و اجتماعی آشنا بودیم، به خصوص که کار مطبوعاتی و نشریه هم انجام می دادیم، عمیق ترین خفقان را می دیدیم و فکر می کردیم چیزی نیست که این خفقان را بشکند و امیدی برای کسی نمانده بود.

وی گفت:همه گروهها، شخصیت ها، احزاب و هر کسی که حرف مردم را می زد، همه سرکوب شدند. قبرستان واقعی در کشور حاکم بود. یاس مطلق هم بر همه حاکم بود. به طوری که وقتی حضرت امام نهضت شان را آغاز کردند، ما طلبه ها در جمع خود، حرکت امام را تعبیر می کردیم به مشت بر سندان کوبیدن یا بر درفش زدن. ما فکر می کردیم که کار طلبگی خودمان را کنیم و حکومت هم خودش می داند. شرایط این گونه بود. حرکتی که امام کردند در ابتدا مانند سنگی که در اقیانوسی بیندازیم، دوایری خلق می کرد. به تدریج جمع خوبی از شاگردان اطراف امام گردآمدند و با وجود همه سختی ها، موج به وجود آمده را بلند و بلندتر کردند تا این که به ساحل رسید.
هاشمی رفسنجانی افزود: امام در دوران طولانی تبعید ارتباط کمی با مردم داشتند و تنها پیام هایی بود که ما به آن دل گرم می شدیم. خیلی کوتاه بود عمر مبارزه از سال 42 تا 57، که شاهد بودیم مردم آگاه شدند، به میدان آمدند و همه چیز به هدف نزدیک شد. رفتار و کلمات امام در آن زمان رمز پیروزی ما بود. متاسفانه امروز نسل نویی داریم که خبرهای خوبی از آن دوران ندارند و چیزهایی می شنوند. دوباره در این شرایط بک بار دیگر به این فکر افتاده اند که امام را حذف کنند. طبیعی است که کشورهای استکباری ضربه سنگینی از امام در آن زمان خورده اند، هم در ایران و هم درسایر کشورهایی که تفکر امام به آنجا راه یافت. الان این کشورها انتقام می گیرند. هر مساله ای که در کشور اتفاق می افتد آن را به گذشته اتصال می دهند و می گویند که در گذشته هم همین طور بود. روحانیت همین است. دین و تفکرات شیعی همین است. از همه چیز انتقام می گیرند. آنها می دانند که از کجا ضربه خورده اند. نگران بودند که ضربه کاری تر شود و ترس آنها این است.وی گفت:ما نباید بگذاریم که اشتباه تاریخی تکرار شود و داستان مشروطه دوباره در کشور احیا شود. دشمنان ما بسیار حرفه ای کار می کنند. کارشناسان کارکشته ای هستند که عمدتا هم از ایران رفته اند و در امور فرهنگی و اطلاعاتی و نظامی مشغول بوده اند. کسانی که با ایران آشنایی دارند و تحلیل معکوس می کنند. موج فتنه بزرگی علیه امام و انقلاب و اسلام و ولایت و تقدس روحانیت شروع شده. این موج هیچ گاه نمی بینیم که بخواهد ذره ای کوتاه بیاید. کارهایش را با مسایل سیاسی و اقتصادی و ... همراه می کنند و از اینجا به گذشته اتصال می دهند.
رییس خبرگان رهبری همچنین خاطر نشان کرد: ما یعنی بقایای نیروهایی که زمان انقلاب ایستادند، به اضافه نسل بعدی ،وظیفه سنگینی داریم. البته خود تشیع و امام زمان و اسلام برای ما سرمایه بزرگی است ولی امام یک سنبل و نمونه بود. نباید از این نمونه غفلت کنیم. درست مثل کسانی که رسیده اند و میوه های پربار درختی را مصرف می کنند ولی آهسته آهسته درخت را از بیخ می زنند. این اشتباه بزرگی است که اتفاق می افتد. ان شالله که هوشیار باشیم و بدانیم که مسیری که آمده ایم تا به حال مسیر درستی بوده است و تعبیر دیگری نشود و افراد
نورسیده ای نخواهند کار جدیدی را شکل بدهند که از عهده شان خارج است. ان شاالله که با آگاهی به خصوص ما خبرگان که شاگردان یا حداقل با واسطه کمی از شاگردان مستقیم امام هستیم، از عهده وظیفه سنگین مان برآییم. خوشبختانه امروز کسی را مثل مقام معظم رهبری در راس کشور داریم که ایشان بیش از همه می دانند که تاثیر امام چه بوده و همیشه هم در کلماتشان بر آن تکیه دارند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خاتمه گفت: متاسفانه افراد ناآگاه به جای این که مسوولیت کارهای خود را به عهده بگیرند، به گونه ای، همه مسوولیت ها را به گردن ایشان می اندازند. رفتارها و حرف هایی را که می دانند مردم آنها قبول نمی کنند، به نحوی با جاخالی دادن یا ترکش حرف های نامربوط شان را به آن سو می فرستند. ما باید خیلی هوشیار باشیم، دشمن بسیار حرفه ای عمل می کند. ما هم باید با اطلاع رسانی درست آگاهی مردم را تقویت کنیم. ان شالله که ما هم بتوانیم وظیفه ای که بر عهده داریم و اتمام حجتی که بر ما شده، از موقعیتمان استفاده کنیم و از مسوولیت سنگینی که داریم شانه خالی نکنیم. نمی دانیم فردا به خداوند چه پاسخی بدهیم اگر میراث امام را در مسیر درست حرکت ندهیم.
در ادامه این مراسم آیت الله هاشمی رفسنجانی و هیات همراه ایشان، پس از قرائت فاتحه بر قبور مرحومه خانم ثقفی، همسر مکرمه امام خمینی(س) و نیزآیت الله توسلی به زیارت مرقد هفتاد و دو تن از شهیدان هفتم تیر و شهدای دفاع مقدس رفتند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.