نوه رهبر عظیم الشان انقلاب با تاکید بر اینکه باید تلاش بیشتری جهت ارائه تصویری به جامعیت شخصیت حضرت امام خمینی(ره)شود، افزود: متاسفانه دیدگاه ایشان درباره مطبوعات تحقق پیدا نکرده است.

به گزارش واحد خبر موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره)، زهرا اشراقی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها با حضور در غرفه این موسسه، درباره اندیشه بنیانگذار جمهوری اسلامی گفت: اساس انقلاب ما سه موضع بود؛ استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی. به استقلالش رسیده ایم. ولی تا تحقق آزادی و جمهوری اسلامی به مفهوم مورد نظر حضرت امام (ره) خیلی راه در پیش داریم. همه دیدگاه های حضرت امام(ره) در این دو بعد اجرایی نشده است.
وی با بیان اینکه ما نقص قانون خیلی نداریم، نقضش را داریم، از وجود برخی خط قرمزهای تصنعی انتقاد کرد.
اشراقی درباره شیوه های تبلیغ آراء و افکار رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت: تبلیغ حضرت امام(ره) خیلی کار سختی هست. آن شناحتی که من از ایشان دارم با شناختی که جامعه از وی دارد خیلی متفاوت است.این نشان می دهد که درتبلیغات خیلی ضعیف کار شده است. جوان امروزی با جوان دهه 60 خیلی فرق می کند. جوان ده 60 تعبدی ایشان را قبول می کرد. ولی جوان دهه 80 تعقلی هست.
وی در ادامه پیشنهاد کرد فرصتی برای «امام شناسی» ایجاد شود تا کسانی که بنیانگذار جمهوری اسلامی را از نزدیک شناخته اند، پاسخ سوالات نسل جدید را بدهند. الف / ز

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.