شرکت کنندگان در مراسم های جداگانه، ضمن نثار تاج گل با آرمان های بلند رهبر کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

حرم امام خمینی(س)، در پنجمین روز از سی و یکمین دهه فجر انقلاب، پذیرای گروههای فراوان از وزارتخانه ها، سازمانها ، نهادها و موسسات و مدارس بود که برای تجدید میثاق با آرمان های والای بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، شرکت کنندگان در مراسم های جداگانه، با نثار تاج گل به حرم مطهر امام خمینی(س) با آرمان های بلند رهبر کبیر انقلاب تجدید میثاق کردند.
کارکنان شرکت دخانیات ایران، خودرو سازی سایپا، وزارت صنایع، سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، سازمان حج و اوقاف، سازمان نظام پزشکی، شوراهای اسلامی شهرستان های استان تهران، وزارت تعاون-بانک توسعه تعاون-اتاق تعاون ، دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی تهران، فرهنگسرای مهر، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان پزشکی قانونی در چندین مراسم، به مقام شامخ بنیان گذار جمهوری اسلامی ادای احترام کردند.
در این مراسم، علی لیالی رییس سازمان حج و اوقاف ضمن بیان این که هنوز مساله اعزام حجاج دیر نشده است، به خبرنگاران گفت:سفرهای عمره ما همیشه از نیمه ربیع شروع می شد و امیدواریم که بتوانیم امسال نیز مانند سالهای گذشته عمره را به موقع برگزار کنیم.
وی افزود: سلسله مباحثی میان ما و مامورین و مسوولین اداره کننده در عربستان سعودی در حال بررسی و مذاکره است که به محض این که نتیجه نهایی حاصل شود، به اطلاع مردم می رسانیم.
وی در خصوص حج واجب گفت: در حال حاضر بر اساس آمار نهایی اعلام شده از سوی بانک ملی نزدیک یک میلیون و هفتصد هزار نفر در نوبت برای حج تمتع هستند. اگر هر سال صد هزار نفر را اعزام کنیم، حدود هفده سال طول خواهد کشید که زائرینی که فعلا ثبت نام کردند را اعزام کنیم. بنابراین طبیعی است که با وجود هفده سال افراد در نوبت، شروع مجدد ثبت نام، خیلی موضوعیت ندارد. هر چند ما این موضوع را در دست کارشناسی داریم که راهی برای آن بیابیم ولی نیازمند زمان است.
لیالی در مورد برخورد عربستان صعودی با زائرین ایرانی نیزگفت: تنها زائرین مکه ایرانی ها نیستند و در عربستان صعودی هم این گونه نیست که همه عناصری که مامور هستند در اداره امور حج و عمره، مطابق قواعد قانونی رفتار کنند. گاهی برخورد بعضی مامورین سطوح پایین با زائرین ما برخورد مناسبی نیست ولی این به این معنا نیست که نگاه کلی کشور میزبان با ما، یک نگاه توام با نابرابری باشد. ما اعتراضمان را مطرح می کنیم. این یک موضوع کلی است و امیدواریم که با همین گفت و شنودهایی که در حال انجام است و همیشه هم متداول بوده است، نتیجه بخش و موثر باشد.
وی افزود: ما همه ساله تلاش می کنیم که ظرفیت حج را افزایش دهیم ولی یک یک قاعده است بین کشورهای اسلامی و این قاعده مشمول ما هم هست. لذا سقفی برای حج گذاران هر کشور اسلامی تعیین شده و ما باید این سقف را رعایت کنیم.
همچنین در تجدید میثاق کارکنان سازمان نظام مهندسی، سازمان های صنفی اعضای سازمان نظام پزشکی، سازمان نظام روانپزشکی، سازمان نظام پرستاری، به مناسبت سی و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمان های والای امام خمینی(س) بیانیه ای صادر کرد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: "اکنون که اولین سال دهه ی چهارم انقلاب اسلامی را در حالی پشت سر می گذاریم که دستاوردهای عظیم علمی در عرصه های مختلف هسته ای، فضایی، پزشکی و ... دوستان انقلاب و مردم عزیز را امیدوارتر و دشمنان سلطه گر را مایوس و نا امید کرده است، بر اندیشمندان ایران است که با همتی استوارتر و تلاشی مضاعف در رسیدن به قله های علم و به تعبیر مقام عظمای ولایت برای دستیابی به مرجعیت علمی حرکت نموده و در تحقق شعار پیشرفت و عدالت که محور حرکت دهه ی چهارم نظام اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی نام گرفته تمام توان خود را به میدان آورند.
در انتهای این بیانیه سازمان های مذکور، از ملت مسلمان و فهیم ایران اسلامی دعوت کردند که با حضور پر شور در راهپیمایی 22 بهمن سرمایه تداوم نظام را فراهم آورند.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.