پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

روایت مرتضی اشراقی از حضور در دانشگاه المصطفی(ص)سریلانکا؛

نوه گرامی امام نکات جالبی را از حواشی و متن حضور سید حسن خمینی در دانشگاه المصطفی(ص) سریلانکا بیان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی اشراقی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:


دیدار با شیعیان سریلانکا از جهات متعدد جالب توجه بود.

سریلانکا تا قبل از انقلاب اسلامى شیعه نداشته است و در اثر انقلاب و حرکت بنیادین امام و مردم ایران گروه زیادى از مسلمانان این کشور به مذهب اهل بیت سلام الله علیهم درآمدند و امروزه هم بر همین مشى هستند.

عشق به امام در جان و روح مسلمانان و به خصوص شیعیان این کشور به راحتى ملموس است. دیشب(سه شنبه شب) گروهى از نخبگان شیعه در جامعة المصطفى گرد آمده بودند و حاج حسن آقا برایشان از نقش دین در آرامش روحى مردمان که گمشده امروز جهانى است و فجایع تکفیرى ها و جنایات اسراییل سخن گفت.

میزبان ها به رسم مردم این کشور، در پایان، پارچه اى را بر دوش مهمانانشان انداختند. حجج اسلام کاظمى و کریمى در این کشور ساکنند و فعالیت ارزشمندى داشتند. جامعة المصطفى العالمیة در سریلانکا دانشگاه اسلامى تأسیس کرده است و طلبه ها و دانشجویان متعددى دارد که برخى از آنها بسیار شیرین و خوب فارسى صحبت مى کنند.

یک خطبه عقد هم در همان جا توسط حاج حسن آقا و آقا یاسر اجرا شد. داماد و پدر عروس از شرق کشور آمده بودند که بیشرین شیعیان در آنجا ساکن هستند و بیش از هشت ساعت تا کلمبو، پایتخت سریلانکا فاصله زمینى دارد. حاج حسن آقا به وسیله تلفن از عروس خانم که فاطمه زهرا نام داشت براى اجراى عقد وکالت گرفت.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.