استان گلستان در روز پنج شنبه 13 خرداد میزبان یادگار امام راحل بود. حجت الاسلام والمسلمین حاج سید علی خمینی و هیات همراهان طی اقامتی یک روزه در شهر گرگان با خیل عظیمی از دوستداران امام و بیت معزز ایشان مواجه شدند و خاطره‌ای به یادماندنی را به ارمغان آوردند

همایش بزرگ مبلغین ماه مبارک رمضان

به گزارش جماران، این همایش به همت دفتر نماینده ولی فقیه در استان -استانداری گلستان -ادارات کل اوقاف و امور خیریه،سازمان تبلیغات اسلامی روز پنج شنبه 13خرداد ماه در حوزه علمیه امام خمینی(س) به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی در همایش مبلغین ماه مبارک رمضان که در حوزه علمیه امام خمینی استان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: تعامل یکی از نکاتی است که باید علما رعایت کنند و نقش اساسی در تبلیغ دارد و اساسا بخش تبلیغ وابسته به تعامل است. یادگار گرامی امام ؛ نقد را کمک معنوی دانست و اظهار کرد: منتقد منصف مورد تایید جامعه است؛ روحانیت باید همراه با مردم باشد و اگر مشکلی دید بگوید زیرا اگر نیت خالص باشد اثر خواهد گذاشت. اگر روحانیت فقط از نظام تعریف کند مردم زده می شود زیرا مردم در زندگی خود مشکلات زیادی دارند.

http://www.jamaran.ir/fa/n132143

آیین رونمایی کتاب از((مرگ تا قیامت)) اثر آیت الله نورمفیدی

آیین رونمایی کتاب «ازمرگ تا قیامت» اثر ارزشمند حضرت آیت الله نورمفیدی روز پنجشنبه 13خردادماه95 در محل تالار اندیشه موسسه فرهنگی میرداماد برگزار شد.در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی یادگارامام راحل (س) اظهار کرد در قرآن 30 عنوان درباره مرگ توضیح داده شده است نخستین موضوع که از نظر تعداد آیات هم زیاد است و حداقل 56 آیه درباره آن است، مرگ را یک واقعیت در زندگی می داند.

وی اضافه کرد: از مسائل مطرح شده درباره مرگ، مسلمان مردن است. این که انسان دعا کند وقتی می میرد مسلم و تسلیم اراده الهی از دنیا برود بسیار مهم است. نقطه مقابل آن هم کافر مردن است. دعا کنیم تا طوری نشود که لحظه آخر عمر کافر باشیم. در قرآن هشت بار این مساله مطرح است.

شایان ذکر است کتاب«از مرگ تا قیامت» مجموعه گفتارهایی از بنیانگذار موسسه فرهنگی میرداماد است که در ماه مبارک رمضان سال های 1382 تا 1385 در مسجد گلشن بیان شده بود.

http://astaan.ir/fa/news/4579/

حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی در دیدار جوانان و ورزشکاران استان گلستان

نوه گرامی امام با بیان این که اگر می خواهید عملی برای سعادت خود انجام دهید به توصیه های امام (س) درباره سعادت عمل کنیم؛ زندگی خود را زمان بندی کنیم و بگوییم یک هفته آدم خوبی می شوم و سپس اثرات آن را ببینیم. اگر بتوانیم 10 روز مانند پیامبر (ص) زندگی کنیم شیرینی را خداوند در زندگی انسان قرار می دهد ولی بعد برای ما سخت می شود.

http://www.jamaran.ir/fa/n132197

مراسم متمرکز و ویژه سالگرد امام خمینی(س)

حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی، در مراسم سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران که در مصلی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: این افتخار روحانیت شیعه است که در بین مردم و مثل مردم زندگی کرده است. ائمه جمعه باید در دل مردم و در کنار مردم زندگی کنند. ائمه جمعه ای که امام منصوب کردند را ببینید چگونه زندگی می کنند. مسئولیت، مقامی برای به دست آوردن ثروت نیست. مسئولیت در جمهوری اسلامی باید همراه با امانتداری باشد. دشمن دنبال اختلاف افکنی است، لذا باید مراقب بود. هر جا به سمت اختلافات رفتیم ضربه خوردیم. آیت الله نورمفیدی نماد وحدت استان و کشور هستند. ما از اختلافات چه به دست آورده ایم که بخواهیم به آن دامن بزنیم. ما ثابت کرده ایم که در همه صحنه ها، در روز قدس ها و 22 بهمن ها، همواره پای ارزش های انقلاب ایستاده ایم. این نظام مقدس است و نام دین را زنده کرد.

لازم به ذکر است در این مراسم آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه ، دکتر حسن صادقلو استاندارگلستان و برخی از مدیران کل و مسوولین استان حضور داشتند.

http://www.jamaran.ir/fa/n132272

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.