تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز بیش از هر زمانی انقلاب اسلامی ایران به اهداف بلند امام راحل(س) در عالم رونق داده است.

به گزارش جماران، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار 450 نفر از میهمانان خارجی مراسم ارتحال امام که در حرم مطهر رضوی حضور داشتند، ضمن قدردانی از حضور ایشان در ایران اسلامی به بیان ویژگی های شخصیتی امام خمینی(س) پرداخت و بیان داشت: امام، جاودانه است، چون عبد صالح خدا بود و جاودانگی ایشان به جاودانه بودن انقلاب، راه، خط، مقصد و هدف اوست و امروز بیش از هر زمانی انقلاب اسلامی به اهداف ایشان رونق داده است.

مکتب سیاسی امام خمینی(ره)
وی افزود: امام خمینی(س) مکتب سیاسی خاصی را در شرایط زندگی انسان معاصر بنیان نهاد که متفاوت از تمام مکاتب سیاسی و منطبق بر اخلاص، دوری از تشریفات، پیوند معنویت و سیاست و نجات کل جهان اسلام بود.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به خلوص امام راحل گفت: ایشان در اوج قله عبودیت پروردگار و دلدادگی به خداوند بودند، به نحوی که اگر بخواهیم سنگ بنای تفکر ایشان را بشناسیم که تمام دیدگاه های سیاسی، اجتماعی، فلسفی، حقوقی، کلامی، سلوک و سیره شخصی آن بزرگوار را شامل شود، به جمله معروف ایشان بسنده می کنیم که «عالم محضر خداست».
وی افزود: نکته دیگر این که نگاه ایشان به مردم دنیا، مانند دیگر سیاسیون، نگاهی تشریفاتی و تزئینی نبود. حقیقتا معتقد بود که «میزان رأی ملت است».
وی شاخص سوم مکتب سیاسی امام راحل را پیوند معنویت و سیاست ذکر کرد و افزود: امروز در دنیای غرب، تلاش می شود که دین را از زندگی کنار بگذارند، ولی امام خمینی(س) میان دین و سیاست پیوند برقرار کردند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اظهار داشت: شاخصه دیگر ایشان، نجات همه ملت های مسلمان جهان (نه فقط مردم ایران) از ظلم و جور بود و از همان ابتدا مسئله فلسطین و قدس را مطرح کردند و فرمودند: «فلسطین پاره تن اسلام است».
وی افزود: اندیشه امام راحل(س) در اداره جامعه، محور بودن عدالت اجتماعی بود. عدالت را نه فقط برای امام مسلمین، بلکه برای همه دست اندرکاران امور اجتماعی مردم لازم می دانست.

تنفر از استکبار
تولیت آستان قدس رضوی افزود: نگاه امام همواره به استکبار، به عنوان یک تنفر عمیق و نگاه ایشان به مستضعفان و محرومان، سرشار از عطوفت و مهربانی بود.
وی افزود: بحمدالله امروز آنچه دیروز مدنظر امام(س) بود، امروز در رهبر فرزانه انقلاب وجود دارد و مقاصد، مواضع، راه و هدف رهبر معظم انقلاب، همان مقاصد، مواضع، راه و هدف امام راحل(س) است.
وی اظهار داشت: ما امروز برای هم اندیشی، همراهی، همکاری و اتحاد به عنوان امت واحده با قیادت امام خامنه ای، آماده ایم و خود را در قضایایی که در لبنان، فلسطین، سوریه، عراق، یمن، آفریقا و هر جای جهان اسلام اتفاق می افتد، شریک می دانیم. یعنی امروز مجموعه جهان اسلام همچون پیکره ای واحد، با انگیزه ها و ارزشهای اسلامی، آرامش یک ملت را آرامش خود و تهدید یک ملت را تهدید جمع مسلمانان می داند.
میهمانان خارجی مراسم بزرگداشت ارتحال امام که از کشورهای مختلف به ایران اسلامی آمده اند، ظهر امروز میهمان خوان پربرکت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام بودند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.