سفیر پیشین ایران در لبنان تاکید کرد: حضور گسترده و پرشور مردم پای صندوق های رای، نشان می دهد که حاکیمیت وظیفه دارد مشکل سیاست داخلی را حل کند.

محمد علی سبحانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، با تاکید بر این که باید مشکلاتی که در داخل ایران بوجود آمدهحل شود، تصریح کرد: اگر پیام مردم گرفته نشود و منجر به سرخوردگی شود، آن هنگام مسوول، کسانی هستند که به خواسته های مردم که در این انتخابات با دادن رأی‌شان مشخص کردند، توجهی نداشتند.

وی با اشاره به مشارکت مردم در رای دهی، گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، کشور را در مقابل هر گونه طمع خارجی و نگاهی که برای به هم زدن امنیت کشور باشد، حفظ می کند و فرصتی ایجاد می کند که ایران بتواند از امکانات منطقه‌ای و بین‌المللی برای توسعه اقتصادی و گسترش ارتباطات خود استفاده کند.

سفیر پیشین ایران در لبنان با مقایسه شرایط کنونی با دوران دولت نهم و دهم، گفت: در آن زمان تصویر ایران متاسفانه توسط خود دولت، همواره به صورت مخدوش معرفی می شد و از سوی دیگر تحریم ها که بر کشور حاکم شده بود اجازه تجارت، بهره برداری از ظرفیت های جهانی تجارت و توسعه را از ایران سلب کرده بود بنابراین امروز دیده می شود با رفع تحریم‌ها ظرف 4-5 ماه گذشته 00 ها‌ شرکت و هیات تجاری برای کار با ایران پیش قدم شدند.

سبحانی با بیان سخنی از امام خمینی (ره) مبنی بر این که سیاست خارجی، استمرار سیاست داخلی است، افزود: هم‌اکنون شرایط در حال بهبود است؛ اگر شما استمرار سیاست داخلی منطقی داشته باشید حتما به سمت پیشرفت در روابط خارجی پیش خواهید رفت اما اگر سیاست داخلی مخدوش باشد، مشکل جدی وجود دارد.

وی با تاکید بر برداشتن گام دوم با مشارکت حداکثری در انتخابات، گفت: امیدوارم این انتخابات با این حضور گسترده مورد بهره برداری حاکمیت قرار گیرد و حاکمیت به خواست مردم توجه کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.