محمد علی وکیلی: احیای منزلت مجلس از اولویت های ما است/محمود صادقی:باید در راستای شعار محوری اصلاح طلبان برای اجرا و حفظ برجام زمینه سازی کنیم/مصطفی کواکبیان:امیدواریم با تغییر ترکیب مجلس جایگاه واقعی مجلس را به به آن بازگردانیم/محمد جواد فتحی:مجالس اخیر از عقلانیت فاصله گرفته اند/علیرضا رحیمی: حفظ برجام اول و مراقبت از دست آوردهای پسابرجام اولویت ما است/محسن علیجانی زمانی: باید علم را به تکنولوژی و ثروت تبدیل کنیم/ /

محمد علی وکیلی، مصطفی کواکبیان، محمود صادقی، محمد جواد فتحی،علیرضا رحیمی، محسن علیجانی زمانی از کاندیداهای لیست 30نفره ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان و حامیان دولت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران از اولویت ها و برنامه هایشان برای مجلس دهم می گویند.

محمد علی وکیلی: احیای منزلت مجلس از اولویت های ما است

محمد علی وکیلی گفت: احیای منزلت مجلس منزلتی که با رفتار های تعدادی از نمایندگان که رنگ مردمی شان کم بود در دوره های هشتم و نهم مجلس از بین رفته است، اولویت ما برای مجلس آینده است.

مدیر مسئول روزنامه ابتکار با بیان این که مهمترین مسئله مجلس دهم خنثی سازی مین هایی است که در جامعه سالهای سال است به دلیل سوء مدیریت کاشته شده است، گفت: مین بیکاری، مین فساد و مین اعتیاد مجموعه ای از مین های است که باید به همت مجلس دست پاک و راست گویان خنثی شود.

وی همچنین در مورد دلایل مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو اظهار کرد: مردم اگر می خواهند آنچه را که در طول این 2 سال از طریق برجام به دست آمده است، از دست نرود و با حاکمیت تند رو ها مجددا شاهد فرو افتادن ایران به ورطه تند روی، افراطی گری و برباد رفتن منافع ملی نباشیم، باید با تمام وجود به پای صندوق های رأی بیایند و به تک تک این لیست رأی دهند.

محمود صادقی: باید در راستای شعار محوری اصلاح طلبان برای اجرا و حفظ برجام زمینه سازی کنیم

محمود صادقی از دیگر کاندیداهای لیست 30 نفره ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان با اشاره به این که ما باید در راستای شعار محوری اصلاح طلبان برای اجرا و حفظ برجام زمینه سازی کنیم، گفت: چرا که برجام هم در حوزه سیاست خارجی موجب تنش زدایی با کشورهای جهان شده است و هم در حوزه داخلی موجب رونق اقتصادی و پویایی سیاسی می شود.

استاد حقوق دانشگاه تهران برسی برنامه ششم توسعه را از اولویت های مجلس آینده دانست و خاطرنشان کرد: یکی از این بررسی ها مطابقت این برنامه با اقتصاد مقاومتی است، اقتصادی که مبتنی بر قدرت ملی و تأمل با دنیا باشد، می تواند مشکلات معیشتی مردم و تورم را حل کند.

نامزد ائتلاف اصلاح طلبان همچنین در مورد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تأکید کرد: مردم با توجه به این که دست هایی در کار است که مردم در انتخابات شرکت نکنند و با توجه به این که مقام معظم رهبری فرمودند: حتی کسانی که من و نظام را قبول ندارند در انتخابات شرکت کنند، در پای صندوق های رأی حاضر شوند و به بهترین لیست ها هم در خبرگان و هم در مجلس رأی بدهند.

مصطفی کواکبیان:امیدواریم با تغییر ترکیب مجلس جایگاه واقعی مجلس را به به آن بازگردانیم

مصطفی کواکبیان رفع فقر و تنگدستی طبقات محروم جامعه، بحث های مربوط به معیشت جامعه به خصوص جوانان را از اولویت های اصلاح طلبان برای مجلس آینده دانست و خاطر نشان کرد: برای ایجاد وضعیت بهتر مردم باید حتما به پای صندوق های رأی بیایند و در خبرگان و مجلس به لیست هایی که طرفدار اعتدال و عقلانیت هستند رأی بدهند، چرا که مجلس نیازمند خانه تکانی است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر این تنها راه برون رفت از مشکلات موجود است.ریل گذاری برای دولت، تصویب قوانین و نظارت خوب قطعا باعث حرکت به سمت رفع مشکلات است.

کواکبیان ادامه داد: مجلس اگر در رأس امور نباشد و اگر پاک نباشد و مقابله با فساد نکند، حتما مشکلات فراوانی خواهیم داشت، با این نمایندگان فعلی چنین وضعی حاصل شده است و مجلس در رأس امور نبوده است. امیدواریم با تغییر ترکیب مجلس جایگاه واقعی مجلس را به به آن بازگردانیم.

محمد جواد فتحی:مجالس اخیر از عقلانیت فاصله گرفته اند
محمد جواد فتحی در خصوص اولویت های خود برای مجلس آینده گفت: در همه زمینه ها آنقدر مباحث و مشکلات فراوانی وجود دارد که جای قانون گذاری برای همه آنهاست. اما در میان این ها من اولویت را به حقوق شهروندی و آزادی های فردی ملت می دهم.
وی ادامه داد: من فکر می کنم اگر یک قانون آئیین دادرسی خوبی داشته باشیم، خیلی از این حقوق تضمین می شود.
استاد حقوق دانشگاه تهران اضافه کرد: از اولویت های دیگر من تصویب لایحیه استقلال کانون وکلا خواهد بود که این امر می تواند به عنوان یک نماد برای تشکل های غیر دولتی مطرح شود.
فتحی همچین در خصوص مشارکت حداکثری مردم در انتخابات خاطرنشان کرد: مجلس قوه عاقله نظام است اما متأسفانه مجالس اخیر به نظر می رسد از این عقلانیت فاصله گرفته اند. برای رسیدن به یک مجلس عقل گرا ختما باید این مجلس تغییر کند و افراد معتقد و با اصول منطقی هدایت آن را در دست بگیرند و مبادرت به قانون گذاری کنند.

علیرضا رحیمی: حفظ برجام اول و مراقبت از دست آوردهای پسابرجام اولویت ما است

علیرضا رحیمی یکی دیگر از کاندیداهای ائتلاف اصلاح طلبان با بیان این که بهبود وضع معیشت مردم، ایجاد فضای آرام و در بستر رونق اقتصادی و زندگی بهتر مهمترین کارهای مجلس آینده است، گفت: حفظ برجام اول و مراقبت از دست آوردهای پسابرجام اولویت اصلی ما برای مجلس آینده خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر ما بتوانیم پسابرجام را مدیریت کنیم مشکلات اقتصادی ما قابل حل است.

رحیمی در خصوص مشارکت مردم در انتخابات خاطرنشان کرد: اگر ما به دنبال مجلسی آرام تر و زنگی بهتری هستیم و به دنبال شرایطی در شأن ملت بزگ ایران هستیم باید در پای صندوق های رأی حاضر شویم و اراده و خواستمان را از طریق رأی و دموکراسی اعلام کنیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر مشارک در انتخابات مشارکتی حداکثری باشد قطعا اصلاح طلبان و اعتدالیون به مجلس راه پیدا خواهند کرد.

محسن علیجانی زمانی: باید علم را به تکنولوژی و ثروت تبدیل کنیم

محسن علیجانی زمانی با اشاره به این که مهمترین اولویت کاری اصلاح طلبان برای مجلس آینده در شعار آنها گنجانده شده است، اظهار کرد: کسی که به مجلس راه پیدا می کند باید مشکلات اقتصادی مردم اعم از معیشت و اشتغال را مد نظر قرار دهد.

وی ادامه داد: این امر می تواند از راه های مختلف تحقق پیدا کند. باید تلاش شود وضعیت تولید، تولید صنعتی، تولید کشاورزی و... بهبود پیدا کند. ما باید سعی کنیم در اقتصاد وابستگیمان را به نفت کم کنیم تا بتوانیم توسعه صادرات داشته باشیم و علم ر به تکنولوژی و ثروت تبدیل کنیم.

کاندید ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان همچنین در خصوص مشارکت حداکثری مردم در انتخابات گفت: مشارکت بالا در انتخابات در درجه اول باعث امنیت کشور در داخل و خارج و در درجه دوم کسانی که به مجلس راه پیدا می کنند هر چه بیشتر از پشتوانه مردمی برخوردار باشند در تصویب قوانین و نظارت بر اجرای آن راسخ تر خواهند بود.

برای جلوگیری از تفکر داعشی همه رای دهند
کاندیدای انتخابان دوره دهم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر مردم بیایند می توانیم شاهد تغییر در فضای افراطی باشیم و عقلانیت در کشور حاکم شود اما اگر مردم با صندوق رای با بی مهری برخورد کنند، آسیب هایی که بعدها از ناحیه افراطی گری و تفکر داعشی منطقه ما، جامعه بین الملل و کشور ما را تهدید می کند، متوجه ملت ایران و منطقه می شود.
حجت السلام والمسلمین احمد مازنی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، درمورد لیست اصلاحات نیز گفت: این لیست، لیست فرعی نیست بلکه اصلی است اما مانند دولت لیستی در سایه بوده که انتخاب شده است.
انتخابات پیش رو، سرنوشت سازترین است
بهروز نعمتی، کاندیدای انتخابان دوره دهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جماران، با تاکید بر این که انتخابات پیش رو یکی از حساس ترین انتخابات هاست، گفت: این انتخابات یکی از انتخابات های بسیار سرنوشت ساز برای کشور خواهد بود، موضوعی به نام برجام و بحث اعتدال مطرح شده است و افرادی که کاندیداهایشان در انتخابات ریاست جمهوری شکست خورده است، به دنبال تصاحب مجلس هستند.
وی گفت: این انتخابات فی الواقع حضوری جدی برای "نه" گفتن به تندروی هاست، مردم با رای بسیار خوبی که می دهند، مانع حضور تندروها شوند. حضور مردم در انتخابات و رای دادن به لیست ائتلاف اصلاح طلبان، گام بزرگی برای اجرای برجام 2 است.
این کاندیدای انتخابان دوره دهم مجلس شورای اسلامی درمورد لیست اصلاحات نیز با تاکید بر این که افراد کارکشته و نیروهای متخصص در لیست اصلاحات هستند، گفت: لیست ارائه شده بسیار مطلوب است.
نعمتی درمورد تبعات عدم همراهی مجلس و دولت در آینده گفت: در مجلس، درمورد بحث برجام خیلی زحمتو سختی کشیدیم و با پیگیری های متعدد توانستیم برجام را به تصویب برسانیم. مشاهده شد که در کمیسیون برجام حتی به ما که نماینده بودیم اجازه صحبت نمی دادند اما با اصرار و شهامت کار را پیش بردیم و امروز هم خوشبختانه فضا به گونه ای است که مردم می توانند فضای مناسب برای برجام2 را ایجاد کنند. برجام بسیار سخت تر از برجام1 است چراکه مسایل اقتصادی، اشتغال، تورم و ... ی تواند بسیار اثرگذار باشد.
صدای ملت را برگزینیم
ابوالفضل سروش، کاندیدای انتخابان دوره دهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جماران، با تاکید بر این که اکثر مردم باید در انتخابات شرکت کنند، گفت: انتخابات حق طبیعی مردم است و باید بیایند نمایندگانی که می دانند صدای ملت و اصلاحات هستند را انتخاب کنند. فکر می کنم وی که انتخابات خوب و پرشوری را پیش رو داریم.
در پاسخ به این پرسش که آیا شما صدای ملت هستید، گفت: سعی می کنم صدای ملت باشم. اولویت ما در مجلس رونق اقتصادی خواهد بود.
حقوق زنان، در اولویت
فریده اولاد قباد، کاندیدای انتخابان دوره دهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جماران، گفت: به عنوان یک زن، درصورت ورود به مجلس از حقوق زنان و رفع نابرابری جنسیتی دفاع می کنم. همچنین با توجه به اینکه فرهنگی هستم، مطالبات به حق و در چارچوب قانون فرهنگیان و ایثارگران را پیگیری می کنم.
وی با اشاره به این که باید منافع ملی کشور و رسیدن به وضعیت مطلوب برای همه اقشار جامعه را هدف قرار دهیم، درمورد برنامه خود برای فرهنگیان گفت: حقوق بازنشستگان در اولویت قرار دارد؛ متاسفانه حقوق این بخش از جامعه بسیار پایین است؛ ما باید معیشت معلمان را به طور ویژه ببینیم. بسیاری از معلمان دو یا سه شغله هستند و بعضا راننده تاکسی هستند.
اولاد قباد تصریح کرد: باید طرح نشاط و شادی ملی و طرح آشتی ملی را در مجلس مطرح کنیم تا جوانان افسرده نباشند. همچنین باید از همه نخبگان در کلان جامعه بهره ببریم.
احساس وظیفه کنیم
فاطمه ذوالقدر، کاندیدای انتخابان دوره دهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جماران، اظهار کرد: همه باید احساس وظیفه کنند و پای صندوق رای بیایند و به کاندیدای اصلح، قانون شناس و قانون مدار رای دهیم.
وی درمورد برنامه های خود در صورت ورود به مجلس دهم گفت: تلاش می کنم در راستای حقوق اجتماعی، سیاسی و آموزشی بانوان و جوانان، تقویت سیاست خارجی و بهبود روابط با کشورهای همسایه و دنیا، تقویت منافع و مصالح ایرانیان در داخل و خارج کشور، رونق اقتصادی و اشتغالزایی بکوشم.
هرفرد، یک رسانه
طیبه سیاوشی، کاندیدای انتخابان دوره دهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جماران، درمورد رقابتی بودن انتخابات گفت: هم اکنون با توجه به شرایط کشور، باید آن را بپذیریم و بر اساس آن رقابت خود را با اصولگرایان شروع کنیم. انتظار می رود مردم هر کدام یک رسانه باشند و برای پیروزی ائتلاف اصلاح طلبان که برای آبادی، آرامش و امید بیشتر در جامعه بکوشند.
وی درمورد دغدغه خود در مجلس دهم درصورت پیروزی در انتخابات، گفت: بیشترین تلاش را برای اصلاحات، بازنگری و تصویب قوانین بیشتر به نفع بانوان انجام می دهم.
سیاوشی گفت: قوانینی که در دو دوره قبلی تصویب شد واقعا بر ضد زن بود و الان باتوجه به احساس نیاز بانوان وارد عرصه انتخابات شده اند و سعی می کنند به نفع زنان فعالیت کنند.

انتخابات راه میانبر تعیین سرنوشت است
غلامرضا حیدری، کاندیدای انتخابان دوره دهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جماران، اظهار کرد: انتخابات با حضور پرشکوه مردم می تواند رقابتی باشد؛ بر اساس تجربه اگر اکثریت مردم پای صندوق رای حاضر شوند، اقبال به اصلاح طلبان بیشتر است. انتخابات میانبرترین و کم هزینه ترین راه برای مشارکت مردم در سرنوشت خودشان است.
وی درمورد دغدغه خود نیز گفت: اجرایی شدن برجام بزرگترین دغدغه من است؛ همچنین مجلس باید با قدرت نظارتی خود بتواند حمایت گر دولت باشد
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.