وی ادامه داد: اگر دشمنان شما صبر جمعی نداشتند ما هیچ نگرانی نداشتیم. دشمنان ما مجتمع هستند و صبر جمعی دارند. امروز دنیای استکبار همه در کنار هم هستند. در موضوع هسته ای شاهد بودید که 6 قدرت بزرگ همه در کنار هم بودند. اگر یکی از 5 کشور عضو شورای امنیت جدا می شد، پرونده ما به شورای امنیت نمی رفت. آنها فکر می کردند کمر ما را می شکنند. با هم نیز فهمیدند که تحریم آنها فایده ای ندارد. با هم به این نتیجه رسیدند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم صبر و استقامت مردم در برابر استکبار اظهار کرد: وقتی صف های رأی تشکیل می شود اقتدار می آفریند. لذا باید همه با هم بیایید تا اقتدار بیشتری داشته باشیم و تلاش کنید بهترین ها را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن ابوترابی فرد در مسجد سید الشهدا نازی آباد، با تأکید بر اینکه صبر یکی از رهنمودهای قرآن کریم است، تصریح کرد: اگر می خواهیم موفق شویم وظیفه آحاد ما است که در کنار هر وظیفه ای اهل صبر باشیم. بدون صبر توفیقی به دست نمی آید. آنچه که جامعه را به کمال می رساند صبر جمعی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایام سوگواری حضرت زهرا (س) افزود: در همین روزها در مدینه فاطمه زهرا (س) صبر بود. اما بسیاری اهل صبر نبودند. لذا جامعه راه دیگری را رفت. قرآن توصیه به صبر جمعی دارد. صبر فردی خود را با صبر دیگران به کمال برسانید. در پرتو صبر جمعی اقتدار پیدا کنید و نفوذ ناپذیر شوید. صبر جمعی جامعه را آسیب ناپذیر می کند.

وی ادامه داد: اگر دشمنان شما صبر جمعی نداشتند ما هیچ نگرانی نداشتیم. دشمنان ما مجتمع هستند و صبر جمعی دارند. امروز دنیای استکبار همه در کنار هم هستند. در موضوع هسته ای شاهد بودید که 6 قدرت بزرگ همه در کنار هم بودند. اگر یکی از 5 کشور عضو شورای امنیت جدا می شد پرونده ما به شورای امنیت نمی رفت. آنها فکر می کردند کمر ما را می شکنند. با هم نیز فهمیدند که تحریم آنها فایده ای ندارد. با هم به این نتیجه رسیدند.

ابوترابی فرد با تأکید بر اینکه صبر شما نباید از دشمنتان کمتر باشد، اظهار کرد: در جنگ این طور عمل کردید و پیروز شدید. برای اینکه صبر شما از دشمنتان بیشتر بود. امروز نیز پیام مقام معظم رهبری همین است. باید جامعه اسلامی، امت اسلام و ملت ایران صبر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بعضی ها دوست دارند که رقبای آنها در این صبر کنار آنها نباشند، این کار را خطای بزرگی دانست و گفت: چرا دوست دارید دیگران در کنارتان نباشند؟ تلاش کنید همه در این جبهه صبر حضور پیدا کنند. یکی از دلایل موفقیت آزادگان این بوده است. اخوی سخنشان این بوده است. توصیه ایشان به آزادگان این بوده که صبر بیشتر داشته باشند. ایشان معتقد بود که نباید کسی جا بماند. ما رفتیم شما ماندید ندارد. هیچ کس نباید بماند. آنها هم که رفتند اصلاح شوند و برگردند.

نماینده مجلس نهم با تأکید بر اینکه امروز اسلام ایستاده و ایران باید بیاستد، تصریح کرد: بدانید آمریکا و استکبار دشمن قطعی ما هستند. چون نظام اسلامی سر ستیز با اردوگاه کفر دارد. آنچه ما را پیروز می کند استقامت و صبر بیشتر است. به دلیل استقامت مردم در کنار رهبر معظم انقلاب در همه جبهه های تقابل با استکبار تا به امروز ایران پیروز شده است.

وی افزود: لذا اگر دشمن رهبری را هدف قرار می دهد ما را هدف قرار داده است. می خواهد ما متفرق شویم. دیروز در کنار علی (ع) نیاستادند. اما شما امروز کنار علی زمان ایستاده اید. یکی از جبهه های ایستادگی در مقابل نظام سلطه روز جمعه است. این صف ها چه اقتدار، عزت و شکوهی خلق می کند؟ این امنیت، آرامش و اخلاق چه شکوهی را می آفریند؟

ابوترابی فرد صبر دوم را صبر داخلی عنوان و تصریح کرد: باید دستانتان را در هم قرار دهید. صبر فردی خود را با صبر جمعی کامل کرده و کاستی های خودتان را پوشش دهید. کنار هم و با هم صبر کنید. این ناظر به استحکام درونی است. اگر شکاف و اختلاف بود پیروزی نیست.

وی با تأکید بر اینکه اگر شما تنها پای صندوق های رأی بروید به وظیفه خود عمل کرده اید، اما قدرت خلق نمی شود، اظهار کرد: وقتی با هم می روید کشور عزیز می شود. وقتی صف های رأی تشکیل می شود اقتدار می آفریند. لذا باید همه با هم بیایید تا اقتدار بیشتری داشته باشیم و تلاش کنید بهترین ها را انتخاب کنید؛ بهترین در ایمان، عمل صالح و در حفاظت از اصل کلیدی ولایت فقیه که رمز اقتدار امت اسلام است. کسانی را برگزینید که از دانش و تجربه لازم برخوردار باشند تا سخن و تصمیمشان به اقتدار کشور کمک کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی مهمترین قدم آینده کشور را خلق اقتصاد قوی و نیرومند دانست و گفت: ما امروز از یک جایگاه فاخر سیاسی از یک موقعیت برتر علمی، اقتدار نظامی، انسجام و وحدت و از ظرفیت های بسیار بالایی برخورداریم. امروز امنیت رمز اقتدار ملت ایران است. با این ظرفیت باید یک قدرت بزرگ اقتصادی را خلق کنیم. این ممکن است و باید بشود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.