خوشبختیان گفت: "اگر ما خیلی خوش بینانه نگاه کنیم و بگوییم آنچه در ایران انفاق افتاد یک انقلاب به خواست خدا بود، باید ببینیم و بفهمیم که این انقلاب سیلی خدا به گوش مستکبرین بود. بنابراین با کسی شوخی ندارد. ما هم اگر مستکبر بشویم و از دین منحرف شویم و حلال و حرام الهی را رعایت نکنیم سیلی خدا برای ما هم آماده است."

یک زندانی سیاسی قبل از انقلاب گفت: انقلاب ما یکی از مواضعی بود که قرار بود در دنیا جایگاه خود را پیدا کند.

احمد خوشبختیان، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران با بیان این مطلب اظهار داشت، امام خمینی (س) در این زمان ظهور کرد و منشا تحولات بزرگی شد. خود امام هم در این زمینه می فرمایند که ما در این قضیه هیچ کاره بودیم و فقط به تکلیف عمل کردیم.

وی افزود، واقعیت این است که کارهایی که ما می کردیم برای این که این مملکت، مملکت شود، حاصلی نداشت و در نهایت از خودکامگی برخی انقلابیون و برخی روحانیون سر در آورد که سنبلشان رجوی بود. بنابراین آنچه در ایران اتفاق افتاد، یک تحول الهی بود و هیچ کس از ما نمی تواند بگوید که ما در این انقلاب نقشی داشتیم یا امیدی داشتیم.

این زندانی سیاسی دوران پهلوی گفت، من وقتی در سال 56 از زندان آمدم بیرون، آقای پسندیده گفته بود صد سال مبارزه مسلحانه مخفی نیاز است و شاید موفق شویم. چون مبارزه الجزیره 99 سال طول کشیده بود.

وی همچنین درباره انقلاب و سیره عملی امام اظهار داشت: اساسا باید ببینیم آنچه در ایران اتفاق افتاد چه چیزی بود. ما به تقلید از فرهنگ های دیگر می گوییم انقلاب. اما آنچه در ایران اتفاق افتاد انقلاب نبود. بلکه یک تحولی بود از نوع تحولی که در زمان ائمه معصومین اتفاق افتاد. از جنس اتفاقات زمان حضرت مسیح و حضرت موسی و حضرت پیغمبر (ع) ما بود.

خوشبختیان که در حاشیه همایش زندانیان سیاسی قبل از انقلاب گفت وگو می کرد، افزود: این انقلاب را خدا پیروز کرد. این که امام می فرماید چه کسی می تواند از بچه 5 ساله تا پیرمرد 75 ساله را به صحنه بیاورد به این معنی است که کس دیگری بسیار تواناتر این کار را انجام می دهد. اگر ما خیلی خوش بینانه به این قضیه نگاه کنیم و بگوییم آنچه در ایران انفاق افتاد یک انقلاب به خواست خدا بود باید ببینیم و بفهمیم که این انقلاب سیلی خدا به گوش مستکبرین بود. بنابراین با کسی شوخی ندارد. ما هم اگر مستکبر بشویم و از دین منحرف شویم و حلال و حرام الهی را رعایت نکنیم سیلی خدا برای ما هم آماده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.