محمدرضا عارف، مصطفی کواکبیان، احمد مازنی، ابوالفضل سروش، محمدرضا نجفی، سهیلا جلودارزاده و طیبه سیاوشی، 7 نفر از کاندیداهای فهرست اصلاح طلبان از ضرورت حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری گفت

دبیرکل حزب مردم‌سالاری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، با تاکید بر این که در مجلس باید خانه تکانی صورت گیرد، مردم را دعوت به حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی کرد و گفت: مجلسی پاکدست می خواهیم تا دیگر شاهد پدیده هایی چون بابک زنجانی نباشیم.

مصطفی کواکبیان با اشاره به این که زمان بحث درمورد رد صلاحیت‌ها گذشته است، گفت: معتقدم که کف رقابت در انتخابات پیش رو حاصل خواهد شد، هرچند یک سری از نیروهای خوب رد صلاحیت شده اند.

وی با تاکید برلزوم حضور حداکثری مردم در انتخابات روز هفتم اسفندماه، اظهار کرد: مردم باید تشویق شوند تا پای صندوق‌های رای بیایند و بدانند که برای حمایت از سیاست های کلی نظام و حتی برجام نیاز به برگزاری انتخابات پرشور داریم.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با تاکید بر این که با حضور گسترده مردم در انتخابات حتما ضریب امنیت ملی، وحدت ملی، تمامیت ارضی و اقتدار ملی افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: باحضور پرشور مردم در انتخابالت، سیاست خارجی و روابط دیپلماتیک ما با اقتدار بیشتری پیش می رود وبا توجه به حضور اکثریت مردم، روح حاکم بر انتخابات بهتر شکل می‌گیرد.

کواکبیان خاطرنشان کرد: درصورتی که اکثریت مردم پای صندوق های رای بیایند و آدم های قوی، کاربلد، کارآمد، متخصص، متعهد و دلسوز برای ورود به مجلس شورای اسلامی انتخاب شوند، اقتصاد معیشتی مردم بهبود پیدا می کند. مردم باید بدانند که اگر رای ندهند، وضع بدتر می شود برای این که وضع بهتر شود باید همه بیایند و در انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: درصورتی که مردم کاری کنند که در مجلس فعلی خانه تکانی شود و مجلس در مسیری قرارگیرد که بتواند برای تمامی بحث های مربوط به روابط بین الملل، اقتصاد معیشتی مردم، رشد سرمایه گذاری، رشد اشتغال، رفع بیکاری، رفع فساد، رفع فقر، رفع تبعیض و همه ناهنجاری اجتماعی، هدف گذاری کند، سپس دولت نیز می تواند به این امور بپردازد.

مشکل اشتغال و معیشت را نه در شعار بلکه در عمل باید حل کرد

دبیرکل حزب مردم‌سالاری یادآور شد: ما شعار دادیم و گفتیم که مجلس پاکدست می خواهیم که با فساد مبارزه کند و در راس امور، مو را از ماست بیرون بکشد تا شاهد پدیده‌هایی چون بابک زنجانی نباشیم. درصورتی که اصلاح طلبان وارد مجلس شوند، نظارت بیشتر خواهد شد. نظارت مجلس در دوره های قبل بسیار ضعیف و حاصل آن بابک زنجانی بود.

کواکبیان درمورد دغدغه خود درصورت پیروزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: ایجاد اشتغال برای جوانان بیکار بزرگترین دغدغه من است؛ البته دولت باید این کار را کند اما ریل گذاری این مساله به مجلس برمی گردد. چنانچه مساله رفع بیکاری را باید در بحث مربوط به برنامه و بودجه ای که تصویب می شود و مباحث مربوط به قانون برنامه ششم که تنظیم می شود دید؛ بنابراین ما باید به مشکلات معیشتی مردم را نه در شعار بلکه در عمل رسیدگی کنیم.

وی تصریح کرد: 3 دوره است که مجلس دست اصول گراها است و مدام شعار معیشت داده اند ولی هیچ کار ویژه ای انجام نشده است؛ ما معتقدیم با یک خانه تکانی جدی در مجلس می توانیم ترکیب مجلس را به نفع اشتغال، رفع فقر، رفع تبعیض، رفع فساد، رفع ناهنجاری های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی حل کنیم؛ امیدواریم که این اتفاق بیافتد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری همچنین تاکید کرد: بر اساس سخنان امام خمینی (ره)، مجلس ما باید فراهم آمده از الله اکبرهای مردم باشد.

مخالفت با برجام توهین به رهبری است

دبیرکل حزب مردم‌سالاری همچنین درمورد انتقاد مخالفین برجام مبنی بر این که توافق صورت گرفته منطبق با خواست رهبری نیست، گفت: این سخن به نظر من توهین به مقام معظم رهبری است. مقام معظم رهبری در راس امور هستند و بر همه چی نظارت دارند و مسایل را رصد می کنند.

کواکبیان افزود: از سوی دیگر یک هیات نظارت بر برجام نیز از طرف شورای عالی امنیت ملی، برتوافق نظارت داشتند و دارند. اگر الزاماتی که رهبری فرمودند رعایت نشود خود رهبری گوشزد می کنند. اگر ایشان هم گوشزد نکنند، هیات نظارت بر برجام نیز مراقب است.

وی تصریح کرد: آن ها که از اول نمی خواستند هیچ گونه مذاکره‌ای انجام شود و توافقات بین المللی داشته باشیم این شایعات که خواست رهبری در توافق لحاظ نشده است را درست کرده‌اند.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری در پاسخ به این پرسش که مگر بدون خواست رهبری توافق امکان پذیر بود، گفت: حتما همین طور است که بدون خواست رهبری توافق صورت نمی گرفت. تمامی مصوبات شورای عالی امنیت ملی با توجه به اصل 176 قانون اساسی نخست باید به تایید مقام معظم رهبری برسد و بعد ابلاغ و اجرا شود.

دبیر کل حزب مردم سالاری و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن با تاکید بر لزوم حضور در راهپیمایی 22 بهمن ماه، اظهار کرد: شکی نیست که انقلاب باید زیربنای اسلامیت خود را حفظ کند.

مصطفی کواکبیان تاکید کرد: اسلامیت درصورتی حفظ می شود که جمهوریت نظام حفظ شود؛ اگر جمهوریت نباشد، اسلامیت نمی تواند دوام داشته باشد.

وی درمورد مفهوم جمهوریت نیز گفت: جمهوریت یعنی همه چی بر آرای مردم استوار باشد؛ یعنی "میزان رای ملت است".

عارف: برجام و انتخابات 7 اسفند مهمترین اتفاقات سال 94

رئیس بنیاد امید ایرانیان مردم را سرمایه های اصلی انقلاب اسلامی دانست و افزود: مردم در 7 اسفند همدلی و همزبانی جدی خودشان را با دولت و نظام نشان خواهند داد.

محمدرضا عارف در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، مهمترین اتفاق سال 94 را برجام دانست و اظهار کرد: مهمتر از برجام اتفاقی است که با حضور مردم در انتخابات 7 اسفند اتفاق می افتد؛ که البته در امتداد نتایجی است که از برجام و لغو تحریم های ظالمانه گرفتیم.

رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان تأکید کرد: در کنار معنویتی که در انقلاب داشتیم انقلاب ما یک انقلاب مردمی بود و سرمایه اصلی انقلاب مردم هستند. بنابر این مردم با حضور خودشان مسیری که انقلاب به جلو می رود را تأیید می کنند و ان شاء الله پشتوانه قوی دولت در همه امور خواهند بود.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد تحقق همدلی و همزبانی دولت و ملت گفت: خوشبختانه در این مسیر خوب جلو می رویم و فضا خوب است. مردم در 7 اسفند همدلی و همزبانی جدی خودشان را با دولت و نظام نشان خواهند داد.

مازنی: عقلانیت را به مجلس بر می گردانیم

کاندیدای ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان و حامیان دولت با بیان این که مهمترین اولویت کاری مجلس آینده بازگرداندن عقلانیت به نظام قانون گذاری است، اظهار کرد: رعایت عدالت در چهارچوب شعار محوری اصلاح طلبان، یعنی امید، آرمش و رونق اقتصادی از دیگر اولویت های مجلسی با حداکثری اصلاح طلبان است.

احمد مازنی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران در خصوص اولویت های کاری مجلس دهم از نظر اصلاح طلبان و اعتدالیون گفت: بازگرداندن عقلانیت به نظام قانون گذاری و رعایت عدالت در چار چوب شعار محوری اصلاح طلبان یعنی امید، آرامش و رونق اقتصادی مهمترین اولویت کاری اصلاح طلبان برای مجلس آینده خواهد بود.

وی با تأکید بر این که مشارکت حد اکثری مردم در انتخابات تغیر را به همراه دارد، خاطر نشان کرد: چرا که ثابت شده است تنها با رأی مردم است که امکان تغییر وجود دارد. کما این که در سال 92 یک حرکت مدبرانه و حضور مردم در پای صندوق های رأی، آقای روحانی را به عنوان نماینده عتدال و عقلانیت به جای جریان انحرافی و افراطی بر سر کار آورد.

مازنی اضافه کرد: در انتخابات مجلس و خبرگان نیز اگر مردم این چنین عمل کنند قطعا ظرفیت عقلانیت و اعتدال در جامعه توسعه پیدا خواهد کرد و یک بار دیگر لبخند به چهره های مردم باز خواهد گشت.

عضو ارشد حزب اعتماد ملی همچنین در خصوص ترکیب مجلس آینده و امکان پیروزی اصلاح طلبان و اعتدالیون در انتخابات مجلس ابراز امیدواری کرد: من فکر می کنم اگر صدای اعتدال و اصلاحات به گوش همه مردم برسد و در برابرفضای نابرابری که در رسانه ملی و سایر بخش ها در کشور وجود دارد هر ایرانی و هر اصلاح طلب یک ستاد باشد، مجلس دهم، مجلسی معتدل و عقلانی خواهد بود.

سروش: مشارکت بالای 60 درصد باشد، اصلاح طلبان پیروز می شوند

ابوالفضل سروش رونق اقتصادی و اشتغال برای جوانان را از مهمترین برنامه های ائتلاف اصلاح طلبان برای مجلس آینده دانست و خاطر نشان کرد: مردم باید برای تعیین سرنوشت خود در انتخابات شرکت کنند،شرکت در انتخابات اقتدار ملی، ثبات و امنیت کشور را در نظام بین المللی موجب می شود.

وی تأکید کرد: شرکت در انتخابات هر چه گسترده تر باشد جایگاه نظام در عرصه داخلی و اقتدار کشور در عرصه بین لمللی بیشتر می شود.

عضو انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران همچنین پیش بینی کرد: اگر مشارکت بالای 60 درصدی داشته باشیم، اصلاح طلبان پیروز انتخابات خواهند بود.

نجفی: سقوط رشد اقتصادی از 8 درصد به زیر صفر نتیجه دولت اصولگرا بود

کاندیدای عضو ائتلاف اصلاح طلبان و حامیان دولت از حوزه تهران با اشاره به بی اخلاقی های سیاسی و تخریب سازماندهی شده اصلاح طلبان، بر کاهش بیش از 8 درصدی رشد اقتصادی در دوره مدیریت دولت و مجلس اصولگرا خبر داد و گفت: رشد اقتصادی از 8 درصد به زیر صفر کاهش یافته و بحران بیکاری فراگیر گشته است. نتیجه افزایش هم زمان بیکاری و تورم، فشارروانی به افراد و خانواده ها بوده است و در نتیجه این وضعیت جمعیت معتادان کشور به 6.5 ملیون نفر رسیده و از هر سه زوجی که ازدواج می کنند، یک زوج پس از مدت کوتاهی از هم جدا می شوند.

محمد رضا نجفی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، تصریح کرد: درآمد در اختیار دولت گذشته و مجلس اصوالگرا، تنها از محل فروش نفت، حدود هفتصد و بیست ملیارد دلار بوده است. این عدد با احتساب فروش دارایی های دولتی و تعهدات ایجاد شده برای کشور، به بیش از 1000 ملیارد دلار رسیده است و این عدد از مجموع درآمد کل دولت های ایران از پیش از انقلاب تا سال 84 بیشتر بوده است اما متاسفانه، درآمد سرشار مذکور منجر به ایجاد شغل و بهبود زندگی مردم نشده است و قطعا تخصیص 40 هزار تومان به مردم زحمتکش و صاحبان اصلی کشور و فساد و غارت های 3 هزار و 5 هزار میلیاردی و .... زمینه ساز عدالت و زندگی درخور شأن ایرانیان نخواهد بود.

دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اختلاس های صورت گرفته، گفت: فقط با سرمایه یکی از این اختلاس ها یعنی 3 هزار میلیارد تومان، امکان ایجاد قریب به 100 هزار فرصت شغلی وجود داشت. نتایج مخرب و ناعادلانه رویکرد و عملکرد مجلس و دولت اصولگرا، افزایش شدید شکاف طبقاتی است. کافی است یک بار از اتوبان امام علی از جنوب به شمال و از شمال به جنوب حرکت کنیم. از خانه های چند هزار متری تا آلونک های خشتی چند متری دیده می شود.

این مدیر اقتصادی با تاکید بر این که عدالت با شعار محقق نمی شود، گفت: عدالت با برنامه ریزی دقیق و کارشناسانه محقق می شود. مجلس آینده باید مجلسی باشد که به دور از شعار، با تمرکز بر مشکلات واقعی مردم، کشور را به سوی عدالت و پیشرفت هدایت کند. مجلسی که به جای پرداختن به اولویت ها و معضلات واقعی مردم ماه ها زمان خود را صرف قانونی کردن ازدواج با دخترخوانده کند، مجلسی در شان مردم ایران نبوده و توانایی حل مشکلات و بحران های کشور را نخواهد داشت.

نجفی با دعوت مردم برای حضور در انتخابات، گفت: برای حل معضلات و برون رفت از این وضعیت و جلوگیری از تکرار فرصت سوزی های گذشته، همه با هم روز جمعه به پای صندوق های رای خواهیم رفت و به لیست 30 نفره فراگیر اصلاح طلبان و حامیان دولت و 16 نفره خبرگان مردم رای خواهیم داد تا از این به بعد شاهد مجلسی پویا و آینده نگر و با دغدغه های با اهمیت از جمله معیشت و زندگی مردم باشیم.

***روند بی اخلاقی سیاسی و تهمت زدن به اصلاح طلبان، سازماندهی شده است

این کاندیدای عضو ائتلاف اصلاح طلبان و حامیان دولت از حوزه تهران درمورد بی اخلاقی های انتخاباتی و طرح مسایلی چون دشمن در صدد تغییر ساختار مجلس است یا ائتلاف مقابل ما از آخوند انگلیسی تا اوباماست و ... گفت: این رویکردها در راستای تخریب رقیب و سازماندهی شده است.

نجفی با تاکید بر این که افرادی که در سال های گذشته بیشترین هیاهو را در مورد مبارزه با استعمار راه انداختند، بزرگ ترین صدمه و آسیب را به منافع ملی کشور وارد کرده و بیشترین خدمت رابه نظام سلطه کردند.

وی با اشاره به این که رفتارهای مورد بحث ارتباط مستقیم با استقبال گسترده مردم از ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان دارد، گفت: چنین رفتارهایی دور از اخلاق انتخاباتی است. باید توجه داشت که کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از چندین فیلتر قانونی رد شدند و مورد تایید نظام هستند بنابراین چنین رفتارهایی تنها به بی اخلاقی سیاسی دامن می زند.

این کاندیدای انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی همچنین درمورد سخنان مطرح شده درمورد انتقاد رقبا مبنی بر نبود اقتصاددان در لیست اصلاح طلبان نیز گفت: بیشتر کاندیداهای لیست اصلاح طلب سوابق مدیریتی در سطوح مختلف دارند و از سلامت اقتصادی برخوردارند.

دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر یادآور شد: باید به یادداشته باشیم که تورم 43 درصدی و رشد منفی اقتصاد دستاورد حضور پربار آقایان اقتصاددان اصولگرا در مجلس بوده است. این افراد با تغییر جایگاه خود امروز مدعی شده اند و از دیگران طلب خسارت می کنند. اقتصاددانان فهرست اصولگرایان باید پاسخگوی اوضاع نابسامان اقتصادی کشور باشند، تصریح کرد، این افراد نمی توانند مدعی باشند بلکه در مقام پاسخگو قرار گیرند.

وی درمورد انتقادی دیگر بر اصلاح طلبان مبنی بر این که این افراد خود را وکیل دولت می دانند، نیز گفت: کسانی این موضوع را مطرح می کنند که در تاریک ترین دوره ی تاریخ معاصر ایران در مجلس حضور داشتند، دوره ای که غارت ثروت ملی کشور، اعمال غیرقانونی دولت و بی انضباطی مالی به طور ویژه ای صورت گرفت. تعدادی از کاندیداهای جزو لیست اصولگرا، در دولت گذشته عضو هیات دولت بوده اند اما به دلیل رأفت اسلامی محاکمه نمی شوند.

جلودارزاده: نقش آفرینی ملت در سرنوشت خود با حضور در انتخابات

سهیلا جلودارزاده، دیگر کاندیدای اصلاح طلب نیز با بیان این که انتظار می رود که به یاری خدا ملت ایران برای نقش آفرینی در تعیین سرنوشت خود، در انتخابات حضور یکپارچه داشته باشد، گفت: ملت باید بلوغ سیاسی و فرهنگی خود را نشان دهد به گونه ای که حاضر نیست سرنوشت خودش را در اختیار کسانی بگذارد که غیر از غارت منابع ملت در ذهن خود فکر دیگر و رویای دیگری را نمی پرورانند.

وی با تاکید بر این که حضور هر ایرانی به منزله رشد و توسعه و پیشرفت کشور خواهد بود، گفت: راه ما مشاترکت 100 درصدی در تعیین سرنوشت خودمان است. هم اکنون بزرگترین دغدغه ملت ما مساله رکود و توقف جریان توسعه است بنابراین هم اکنون باید با اصلاح تفکر اقتصادی و اجتماعی و با ایجاد نهضت کار و کارآفرینی به رونق اقتصادی برسیم که بتوانیم پیچ خطرناک سر راه توسعه را پشت سر بگذاریم.

مشاور اسبق وزیر صنعت، معدن و تجارت درمورد اهمیت همراهی مجلس با دولت، گفت: در صورت همراهی مجلس و دولت، با برنامه اقتصاد مقاومتی به سمت چشم انداز 1404 حرکت خواهیم کرد و با عدالت به توسعه بپردازیم؛ در این صورت می توانیم شرایط مناسبی را در سال 1404 برای همه ایرانیان به وجود آوریم.

سیاوشی: مطالبات زنان را پیگیری می کنیم

طیبه سیاوشی یکی دیگر از کاندیداهای ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان و حامیان دولت با بیان این که من در مجلس آینده بر مطالبات جنسیتی زنان تمرکز خواهم کرد، اظهار کرد: بنده معتقدم یک سری از قوانین در مورد زنان که در این 8 سال به عقب برده شده است باید اصلاح و بازنگری شود و قوانین جدیدی که طرفدار حضور و مشارکت زنان در عرصه های اجتماعی است، جایگزین آن شود.

وی در ادامه در خصوص ترکیب مجلس آینده گفت: من امیدوار هستم که اصلاح طلبان حداکثر آراء را در مجلس آینده به دست آورند. هدف ما مجلسی است که در کنار نظارت و قانون گذاری، پشتیبان خوبی برای دولت آقای روحانی باشد. امیدوارم مجلس مجلسی شود که در این مسیر حرکت کند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.