برخی افراد و جریان‌ها همچنان و با گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب در این تصور و توهم هستند که می‌توانند در مقابل راه و خط امام که همان راه اسلام و قرآن است بایستند و با همین توهم حرکت و اقدام می‌کنند.

دبیرکل کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب تصریح کرد: برخی افراد و جریان‌ها همچنان و با گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب در این تصور و توهم هستند که می‌توانند در مقابل راه و خط امام(ره) که همان راه اسلام و قرآن است بایستند و با همین توهم حرکت و اقدام می‌کنند.
حجت الاسلام و المسلمین سید نورمحمد عقیلی، دبیرکل کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران با بیان اینکه «محکمات اندیشه امام(س) و همچنین شیوه حکومتی ایشان مبتنی بر مبانی اسلام و برگرفته از قرآن و احادیث و روایات پیامبر گرامی اسلام(ص) و ائمه معصومین علیهماالسلام بود»، افزود: امام (س) مرجع تقلید و مجتهد بود و بر این اساس، زمانی که فرمانی صادر می‌کرد، مقلدان و پیروانش بر خود واجب می‌دانستند در جهت آن حرکت کنند. امام رژیم سابق را غاصب می‌دانست.
وی با تأکید بر اینکه «امام شیوه مبارزه را از سیره و روش پیامبر اکرم (ص)و ائمه اطهار(ع) آموخته بود»، ادامه داد: بر همان اساس امام به پیروی از پیامبر و به تبعیت از سیدالشهدا برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند و با توکل بر خدا، ایمان به وعده نصرت الهی و تکیه بر مردم با طاغوت زمان به مبارزه برخاستند و پیروز شدند.
عقیلی در ادامه با اشاره به «نوع رابطه میان امام و مردم»، این رابطه را برای همه مسئولان کشور و حتی برای دنیا قابل الگوبرداری دانست و در این‌باره اظهار داشت: رابطه میان امام و مردم، رابطه مرید و مراد بود. امام مردم را از خود می‌دانستند و مردم هم امام(س) را به عنوان مراد خود می‌دیدند. همین رابطه باعث شد مردم همه افراد مورد تأیید حضرت امام همچون شهید بزرگوار بهشتی و استاد شهید مطهری را پذیرفته و پشت سر ایشان حرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: پس از خداوند متعال، پشتوانه اصلی مراجع، مردم هستند و این موضوع مهم به خوبی در کلام و بیان و همچنین شیوه و عمل حضرت امام متبلور بوده است. مردم به چشم و دل درک می‌کردند که امام به پشتوانه آنان برای حمایت از محرومان، مستضعفان و مظلومان برخاسته است و بر این اساس گام به گام با امام همراهی و همدلی کردند.
دبیرکل کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب ضمن تأکید بر «لزوم توجه مراجع، علما و روحانیت به این پشتوانه اصلی خود و حفظ جایگاه ارزشمندی که پیش از حضرت امام نیز روحانیت در میان مردم داشتند ولی با نهضت حضرت امام(س) این جایگاه تقویت شد و ارتقا یافت»، افزود: متأسفانه همچنان از اهداف متعالی و بلند حضرت امام در بسیاری بخش‌ها فاصله داریم و باید تلاش کنیم این فاصله‌ها را کم کنیم.
عقیلی موانع اصلی بر سر راه رسیدن به اهداف متعالی حضرت امام را علاوه بر برخی مسائل جهانی و مانع‌تراشی‌های بیگانگان که موجب فرصت‌سوزی ما می‌شود، مسائل داخلی کشور دانست و تصریح کرد: برخی افراد و جریان‌ها همچنان و با گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب در این تصور و توهم هستند که می‌توانند در مقابل راه و خط امام که همان راه اسلام و قرآن است بایستند و با همین توهم حرکت و اقدام می‌کنند.
وی در پایان تأکید کرد: امیدواریم مردم با دست غربال‌گر خود این جریانات و افراد را از خط اصیل انقلاب و امام جدا کرده تا انقلاب بتواند به اهداف عالی خود نایل آید.
گفتنی است، سید نورمحمد عقیلی، دبیرکل کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب، در سال 1354در تظاهرات مدرسه فیضیه قم توسط رژیم شاهنشاهی دستگیر و به شش سال حبس محکوم شد که البته پس از تحمل سه و نیم سال از میزان محکومیت خود، در جریان انقلاب مردم در چهارم آبان‌ماه 1357 از زندان آزاد شد.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.