امام خمینی(س) و انقلابی که به پا کرد، یک تصادف و اتفاق نبود بلکه واقعیتی بود که همه دنیا شاهد آن بودند و همان‌طور که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند «انقلاب اسلامی بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست».

مصطفی آجورلو با اذعان به اینکه «حرکت‌مان به سمت در دستور کار قرار دادن وصیت‌نامه امام کمی دیرهنگام است»، گفت: متأسفانه در مسائلی به صورت جدی از مسیر حضرت امام غفلت داریم.
سردار مصطفی آجورلو، مشاور شهردار تهران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران تأکید کرد: ما هر چه داریم به لطف خدا و پیشتازی رهبر کبیر فرزانه، شجاع و فقیه و عالم انقلاب یعنی حضرت امام خمینی(س) است که همیشه به ایشان مدیون هستیم.
وی با تأکید بر نقش حضرت امام خمینی در به هم ریختن نظام شاهنشاهی افزود: این تنها بخشی از نقش امام در تاریخ ملت ایران است؛ ایشان ساختاری را نظم داد به نام جمهوری اسلامی ایران و به نظر من این اتفاق دوم خیلی مهمتر از اتفاق اول است. چون اتفاق اول را شاید هر انقلابی می‌توانست شکل دهد؛ اما آنچه که مهم است ترسیم جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد است.
آجورلو در ادامه خاطرنشان کرد: قانون اساسی و نظامی که 30 سال به لطف خدا پایدار است نیز به دعای خیر امام پابرجاست و بی‌تردید باید با عملکردمان این دعای خیر را به عنوان بدرقه راه حفظ کنیم.
مشاور شهردار تهران با بیان اینکه «این اندیشه‌های ناب امام راحل بود که توانست زیرساخت‌های نظام را تبیین، تعیین و قانونی سازد»، تصریح کرد: امام خمینی(س) و انقلابی که به پا کرد، یک تصادف و اتفاق نبود بلکه واقعیتی بود که همه دنیا شاهد آن بودند و همان‌طور که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند «انقلاب اسلامی بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست».
آجورلو در ادامه این گفت‌وگو ضمن تأکید بر لزوم بکارگیری اندیشه‌های حضرت امام در همه ابعاد گفت: اندیشه‌های حضرت امام باید در متن حاکمیت امروز نظام جمهوری اسلامی نقش ایفا کند و بی‌تردید با دور شدن از اندیشه‌های حضرت امام انقلاب دچار انحراف خواهد شد.
وی در بیان ضرورت تبیین اندیشه‌های حضرت امام برای نسل جوان کشور در آغاز دهه چهارم انقلاب، گفت: امروز در دنیا کم نیستند کسانی که به انقلاب اسلامی ایران اعتقاد و باور دارند و وصیت‌نامه حضرت امام را در جمع خانواده‌هایشان می‌خوانند و مطالعه می‌کنند. من شخصا با این صحنه‌ها و چنین افرادی به وفور مواجه شده‌ام و هربار تأسف خوردم که چرا ما در جمهوری اسلامی به عنوان یک ایرانی از وصیت‌نامه امام غافلیم ولی مسلمانان و آزادیخواهان سراسر دنیا این وصیت‌نامه را به عنوان یک متن مقدس تلقی کرده و از آن بهره می‌برند.
وی در این‌باره افزود: اگر ما بخواهیم مسیر انقلاب را به سلامت به سرانجام برسانیم حتما باید وصیت‌نامه امام که وصیت ولی‌فقیه و نایب برحق امام زمان است در زندگی ما زنده و پویا باشد.
آجورلو در عین حال تصریح کرد: باید اذعان کنم که حرکت‌مان به سمت در دستور کار قرار دادن وصیت‌نامه امام کمی دیرهنگام است و متأسفانه در مسائلی از مسیر حضرت امام غفلت داریم.
آجورلو با تأکید بر اینکه «تنها یک جریان باید در کشور ما حاکم باشد و آن جریان خط امام و ولایت است»، به جایگاه مردم در اندیشه حضرت امام اشاره کرد و افزود: در اندیشه حضرت امام، مردم چنان جایگاه والایی دارند که حتی اگر در جایی از نگاه عمیق حضرت امام مردم در حال اشتباه باشند ولی امام به خود اجازه تعیین تکلیف برای مردم نمی‌دهد و جریان‌سازی له یا علیه کسی نمی‌کند.
وی اضافه کرد: امام قسم خورد که والله بالله من نظرم بازرگان نبود، بنی‌صدر نبود و آقای منتظری نبود. به طور یقین امام یک رأی بیشتر نداشت ولی با این همه، در مسیر اثبات رأی خود سخنی نگفت و جریان‌سازی نکرد. این موضوع، مسئله بزرگ و مهمی است که امروز هم در رفتارهای ولایت‌فقیه زمان تجلی یافته است.
مشاور شهردار تهران در ادامه گفت: در اندیشه حضرت امام، طبق آیات قرآنی، مردم خود تغییردهنده سرنوشت‌شان هستند و این اندیشه تأکید دارد که هرچند تصمیمات مردم در مقاطعی با اشتباهاتی همراه باشد؛ اما مردم خود اشتباهشان را اصلاح می‌کنند و خود را محک می‌زنند تا برای آینده درست تصمیم بگیرند.
آجورلو که در حاشیه همایش ایثارگران هشت سال دفاع مقدس با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران گفت‌وگو می کرد با اشاره به دست آشکار بیگانگان در حکومت قبل از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: 30 سال آمریکایی‌ها قبل از انقلاب محمدرضا شاه را گذاشتند و قبل از آن انگلیس رضاخان را روی کار آورد؛ اما امام خمینی با تغییر حاکمیت شاهنشاهی و ایجاد حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، به هر ایرانی فرصت داد هر 4 سال یک انتخاب داشته باشد.
وی در پایان تصریح کرد: با چنین میراثی، اگر هر جریانی بخواهد رأی خود را با روشهایی غیر از راههای قانونی به اثبات برساند، بی‌شک به دور از شأن ایرانی و دستورات اسلامی است و از مسیر انقلاب، امام و ولایت‌فقیه خارج شده است. چنین جریانی شاید در ظاهر برنده باشد؛ اما اساسا چه در این دنیا و چه در آخرت بازنده است چراکه هم باید در این دنیا پاسخگوی مردم باشد و هم در آخرت پاسخگوی خداوند کریم.
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.