اگر در حکومتی مردم رأی نداشته باشند یا رأی مردم توسط دست‌هایی وارونه شود مسلما چنین حکومتی اهداف غیرمردمی داشته و قصد دارد با دیکتاتوری و زور، خود را به مردم تحمیل کند.

یک عضو کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از پیروزی انقلاب تأکید کرد: حضرت امام 2 تکیه کلام داشتند؛ یکی «الله تبارک و تعالی» و دیگری «مردم»، این دو واژه در همه پیام‌ها، سخنرانی‌ها، نامه‌ها و توصیه‌های حضرت امام به عنوان دو همراه همیشگی به چشم می‌خورند.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن موسوی‌تبریزی، از زندانیان سیاسی قبل از پیروزی انقلاب در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران درباره دیدگاه حضرت امام خمینی (س) نسبت به انتخابات گفت: همه هم و غم امام به عنوان مرجعی عالیقدر و مصداق اعلای ولایت فقیه این بود که همه ارکان حکومت توسط مردم شکل گیرد و این در حالی بود که حضرت امام می‌توانست با حکم حکومتی و با استفاده میزان محبوبیت خود در میان مردم همه کارها را سروسامان دهد.
وی با اشاره به حوادث سال‌های اول پیروزی انقلاب اظهار داشت: امام در سال اول عجله داشتند که ارکان نظام مثل مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه مجریه و خبرگان قانون اساسی با انتخابات چیده شود و وقتی این کارها عملی شد امام ذوق و شوق و شعفی خاص در چهره‌شان پدیدار شد و حتی تصریح کردند که الحمدلله آن چیزهایی که برای نظام لازم است عملی شد.
موسوی‌تبریزی با بیان اینکه «نظام جمهوری اسلامی با رهبری و هدایت مدبرانه حضرت امام در همه سطوح با رأی مردم مستقر شده است»، خاطرنشان کرد: حضرت امام همواره می‌فرمودند مردم ولی‌نعمت ما هستند. در واقع حضرت امام 2 تکیه کلام داشتند؛ یکی «الله تبارک و تعالی» و دیگری «مردم»، این دو واژه در همه پیام‌ها، سخنرانی‌ها، نامه‌ها و توصیه‌های حضرت امام همراه با هم به چشم می‌خورند.
وی ادامه داد: حضرت امام در توصیه‌های خود خطاب به مسئولان و دولتمردان کشور می‌فرمودند ای سیاسیون، این مردم پابرهنه شما را از سیاهچال‌ها بیرون آوردند، اگر مردم نبودند این نهضت پیروز نمی‌شد و شما در همان سیاهچال‌ها می‌پوسیدید؛ بنابراین اینها ولی‌نعمت ما هستند.
موسوی‌تبریزی اضافه کرد: عبارت «میزان رأی ملت است» نباید هرگز از خاطره ما حذف شود و باید به خاطر داشته باشیم که حراست از رأی مردم، اصل اساسی برای حضرت امام بود. اگر در حکومتی مردم رأی نداشته باشند یا رأی مردم توسط دست‌هایی وارونه شود مسلما چنین حکومتی اهداف غیرمردمی داشته و قصد دارد با دیکتاتوری و زور، خود را به مردم تحمیل کند.
وی همچنین تصریح کرد: در عین حال اگر حکومتی از رأی مردمی برخوردار باشد ولی در عمل به ملت خدمت نکند، به رأی مردم خیانت شده است.
موسوی‌تبریزی با بیان اینکه «نظام جمهوری اسلامی، حکومتی است که از رأی مردم برخودار است و به فرموده حضرت امام مردم ولی‌نعمت آن هستند»، گفت: متأسفانه اکنون ولی‌نعمتان ما برای نان شب محتاج هستند و این احتیاج باعث بدبین شدن مردم به تمام ارزش‌های اسلام و انقلاب خواهد شد.
وی با اشاره به آسیب‌هایی که در شرایط کنونی انتخابات و خط روشن حضرت امام در این زمینه را تهدید می‌کند، گفت: متأسفانه تمام امکانات دولتی در اختیار یک شخص و جناح قرار دارد و از این منظر مردم نگران‌اند آرای‌شان صیانت نشود. تمام مسئولان نظام نیز این دل‌نگرانی را دارند که خاطرشان ناجمع است.
موسوی‌تبریزی تصریح کرد: اکنون کشور ما در وضعیتی است که اگر در خط امام و ارزش‌های اسلام قرار نگیریم، عزت‌مان را از دست خواهیم داد. در این سال‌های اخیر، تمام عزتی که در طول سالیان به دست آورده بودیم، زیر سؤال رفته و مسبب آن کسانی هستند که از خط امام خارج شده‌اند ولی ظاهرا می‌گویند ما انقلابی هستیم.
موسوی‌تبریزی خاطرنشان کرد: در طول 16 سال‌ بعد از رحلت امام، واسطه ریاست‌جمهوری هشت ساله آیت‌الله هاشمی، و پس از آن زحماتی کشیده شد که منجر به تثبیت عظمت، عزت، احترام و شوکت ملت ایران در عالم و جهان اسلام بود. این عزت امروز توسط عده‌ای گمنام در انقلاب و ناشناس برای انقلابیون، به خطر افتاده است؛ جماعتی که هیچ‌ یک از زجر کشیده‌ها و زندان رفته‌های رژیم شاهنشاهی آنها را نمی‌شناسند.
موسوی‌تبریزی خط امامی بودن را به حراست عقلایی از ارزش‌های امام خواند و گفت: خط امامی بودن به شعار دادن‌های غیرعقلایی نیست. از محکمات خط امام و اندیشه رهبر کبیر انقلاب این است که در عرصه سیاست خارجی عزت اسلام و مسلمین و انقلاب اسلامی و مردم ایران حفظ شود که متأسفانه این اصول خدشه‌دار شده است.
وی ادامه داد: در عرصه داخلی نیز محکمات اندیشه امام، عدالت، صداقت، خدمت و راستگویی زیر سؤال رفته و عزت مردم تبدیل به حقارت و فقر و گداپروری شده است.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.