اگر دستاوردهای جمهوری اسلامی زیر سئوال برود دشمن خوشحال می شود که مکتب امام نتوانسته است یک کشور را اداره کند.

نوه امام خمینی(ره) گفت: اگر نتوانیم در حوزه اقتصاد مردم را به رفاه برسانیم نمی توانیم به اهداف اصلی جمهوری اسلامی برسیم.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی ستاد بزرگداشت امام خمینی (س ) حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی در مراسم بیستمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 15 خرداد در روستای خیارج قزوین با بیان اینکه شیعیان باید با رفتار خود نه باعث سرافکندگی که زینت بخش ائمه(ع) شوند، گفت: رفتار معتقدین هر مکتب موجب اقبال یا ادبار جامعه به آنها می شود ، مردم زمانی به حقانیت پی می برند که رفتار درست از سوی مبلغان آن ببینند.
سید علی خمینی با بیان اینکه جامعه اسلامی باید جامعه‌ای پیشرفته و توسعه یافته باشد، خاطرنشان ساخت: تمدن اسلامی زمانی رو به زوال گذاشت که توصیه بزرگان و ائمه(ع) خود را کنار نهاد و از راه حقیقی خود منحرف شد.
وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با پیروزی انقلاب گامهای اساسی برای بازگشت اسلام به عرصه برداشته شد و شمع رو به خاموشی دین دوباره روشن شد و ادامه داد: زمانی که آسمان اسلامی در خاموشی کامل بود ناگهان یک عالم فقیه اصولی عارف مردم دار با تقوا همچون خورشید درخشید از اسلام گفت و از اینکه می توان مسلمان بود و با فنآوری های نوین دنیا همراه شد.
سید علی خمینی با بیان اینکه که همچنان راه ائمه با رفتار شیعیان تبلیغ می شود ،‌نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز با پیگیری سخن و اندیشه امام معرفی می شود،‌اظهار داشت : سعادت مردم در جمهوری اسلامی به مثابه موفقیت آرمان و اندیشه امام است. اگر در فساد و بی عدالتی رخ دهد به پیکره حکومت اسلامی و اندیشه امام ضربه وارد می شود.
وی افزود : اگر دستاوردهای جمهوری اسلامی زیر سئوال برود دشمن خوشحال می شود که مکتب امام نتوانسته است یک کشور را اداره کند.
وی با بیان اینکه دشمنان دنبال نابودی انقلاب هستند،‌ گفت: تنها بزرگداشت امام راهگشا نیست باید آرمانهای امام را در عمل پیاده کرد. کاستی های جامعه اسلامی از سوی دشمنان به عملکرد ما نسبت داده نمی شود بلکه به کارکرد اسلام منتهی می شود آنها می گویند اسلام نمی تواند.
سید علی خمینی با بیان اینکه حضور مردم در عرصه و توجه مردم به آنچه در جامعه جریان دارد؛ لازمه بقای جمهوری اسلامی را ادامه راه امام دانست و ‌خاطرنشان کرد: نظارت مردم و حضورشان نه تنها در عرصه انتخابات بلکه در همه عرصه های نظام واجب است.
وی با تاکید بر ضرورت شرکت همه مردم در انتخابات، امر به معروف و نهی از منکر هر دولتی که بعد از انتخابات 22 خرداد زمام اجرایی کشور را بگیرد، بر همه مردم واجب دانست و حضور در عرصه را بعد از انتخابات مهمتر از روز انتخابات خواند و اظهار داشت: هر اشتباهی از مسئولین سر بزند همه وظیفه دارند که آنها را به معروف امر کنند.
سید علی خمینی با بیان اینکه مسئولین وظیفه دارند در برخورد با مردم با حسن کلام سخن بگویند یادآور شد: امروز در فضای انتخاباتی باید توجه داشته باشیم که از مکتب ائمه اطهار(ع) عبور نکنیم و در تبلیغ کاندیداهای موردنظر اخلاق حسنه را رعایت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه نباید فضای جامعه را بواسطه بداخلاقی‌های انتخاباتی مخدوش کرد، گفت: انتخابات مظهر وحدت ملی و حضور یکپارچه مردم است نباید سخنانی گفته شود که در صنوف یکپارچه ملت خدشه وارد کند.
سید علی خمینی بابیان اینکه دولت ها باید در خدمت مردم باشند و برای آبادانی کشور تلاش کنند تا در پرتو پیشرفتها و موفقیتهای اقتصادی به پیشرفت باطنی و تکامل برسند، گفت: دولتها باید مردم را به رفاه برسانند و در پایان تاکید کرد: هویت اصلی انقلاب اسلامی اعتلای روح و هویت بشر بود اگر نتوانیم در حوزه اقتصاد و معیشت مردم به پیشرفت برسیم نمی توانیم به هدف اصلی خود نائل شویم.

در این مراسم که با حضور پرشور مردم شهرستان بوئین زهرا و علما و مسئولان این شهرستان از جمله حجت الاسلام والمسلمین حیدری امام جمعه بوئین زهرا،‌طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس،‌میرزا ابوطالبی مسئول پشتیبانی ستاد مهندس موسوی در تهران برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین شیخ قدرت الله علیخانی در سخنانی با تاکید بر بی طرفی مسئولان نظام در انتخابات ، گفت: مردم در انتخابات آزادند، کسی نمی تواند رای خود را به آنها تحمیل کند. این رای مردم است که رئیس جمهور را تعیین می کند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.