نخستین نشست کمیته اقلیت‌های دینی ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) در سال جاری، برگزار شد.

صبح امروز (سه‌شنبه) در نخستین نشست کمیته اقلیت‌های دینی ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) در سال جاری، برنامه‌های اقلیت‌های دینی به مناسبت بیستمین سالگرد ارتحال حضرت امام مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران، در این نشست به که به ریاست محمدرضا موحدی، مسئول کمیته اقلیت‌های دینی برگزار شد، «فیض‌الله ساکت‌خو» از انجمن کلیمیان، «روبرت مارکاریان» از خلیفه‌گری ارامنه تهران، «بانی پال آقاسی» از انجمن آشوریان تهران، «جمشید هوشنگی» از انجمن زرتشتیان و «محمدحسین کریمی» جانشین کمیته اقلیت‌های دینی» حضور یافتند.
در آغاز این مراسم، محمدرضا موحدی ضمن خیرمقدم به مدعوین، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های انجام شده در سال گذشته ارائه و سپس به ضرورت بهره‌گیری از تجارب سال‌های گذشته اشاره کرد.
پس از آن نیز، هر یک از حاضران در نشست، برنامه‌ها و فعالیت‌های مورد نظر انجمن متبوع خود را برای بزرگداشت بیستمین سالگرد ارتحال حضرت امام(س) ارائه کردند که از آن جمله دیدار انجمن‌های اقلیت‌های دینی از جماران و ملاقات علما و رؤسای آنها با حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی بود.
در این جلسه همچنین پیشنهاداتی از سوی نمایندگان اقلیت‌های دینی در ستاد بزرگداشت حضرت امام ارائه شد و مقرر گردید، هریک از مدعوین راهکارهای اجرایی خود را به این کمیته ارائه دهند. از سویی پیشنهاد شد که به منظور تنوع کمی و کیفی بیشتر در برنامه‌های بازدید از جماران، سرود و دکلمه‌ای توسط گروه‌های کر و سرود اقلیت‌های دینی اجرا شود. همچنین نمایندگان اقلیت‎های دینی در ستاد، طبق روال سال‌های گذشته خواستار دیدار اختصاصی رؤسا و علمای انجمن‌های خود با حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، نوه حضرت امام و همچنین دیدار اقلیت‌های دینی از جماران شدند.
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.