پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در دیدار اعضای کنگره حزب توسعه و عدالت:

متاسفانه در جوامع انسانی به دلیل عدم اعتماد نسل جدید به نسلهای قبلی ، اشتباهات مدام تکرار می شود.

یادگار امام گفت: حزب تنها یک ابزار برای رسیدن به قدرت - که می تواند به نوبه خود کار درستی باشد - نیست، بلکه ابعاد مهم دیگری را نیز باید پیگیری نماید.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی که ظهر روز پنجشنبه - 27/1/88 - در دیدار اعضای نخستین کنگره سراسری حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در حسینه جماران سخن می گفت، با بزرگداشت یاد امام و شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: اگر خونهای پاک شهیدان نبود، امروز آرامش و آسایش در فضای جامعه هم نبود.

وی از گسست نسل ها به عنوان یکی از مهمترین آفت های جامعه نام برد و گفت: متاسفانه در جوامع انسانی به دلیل عدم اعتماد نسل جدید به نسلهای قبلی، اشتباهات مدام تکرار می شود.

یادگار امام اعتمادسازی را فلسفه وجود احزاب دانست و اظهار داشت: حزب برای این است که نسل های جدید در کنار نسل های قبلی قرار بگیرند و با استفاده از تجربه های نسل قبلی و نیروی جوانی، نسل جدید به پرهیز از اشتباهات گذشته بپردازند.

سیدحسن خمینی با بیان اینکه حضور نیروی های جوان در حزب ضروری است ولو اگر توفیقات کوتاه مدت نداشته باشد، بیان داشت: میزان موفقیت یک حزب به حضور نیروهای جوان در کنار نیروهای مسن است.

وی با بیان اینکه اشتباه امری گریزناپذیر است ، خاطرنشان ساخت: همه مجموعه ها اشتباه می کنند؛ مهم این است که نیت ها خیر و پاک باشد تا بتواند برایند مثبتی داشته باشد.

یادگار امام در پایان اظهار داشت: برایند نظام جمهوری اسلامی با هر محاسبه ای مثبت است، برایند دوران دفاع مقدس با هر محاسبه ای بزرگ است و برایند انقلاب در هر چارچوبی یک برایند ارزشمند و قابل دفاع است.

در ابتدای این دیدار رضا طلایی نیک دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در سخنان کوتاهی با گرامیداشت یاد امام راحل و تسلیت رحلت همسر رهبر کبیر انقلاب اسلامی به ارائه گزارشی در خصوص نحوه تشکیل این حزب و نخستین کنگره آن پرداخت.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.