دختر حضرت امام خمینی(س) با تأکید بر اینکه «امام همه مستضعفان را فرزندان خود می‌دانستند»، افزود: حضرت امام پیش از آنکه مبارزه خود با رژیم پهلوی در ایران را ظاهر و علنی کنند، دفاع از ملت فلسطین را آشکار کردند و برای دفاع از فلسطین حق تقدم قائل بودند.

تیم دو نفره سوری - فلسطینی که به نشانه حمایت از مردم مظلوم غزه و مبارزان فلسطینی، به صورت پیاده از سوریه حرکت خودشان را شروع و با عبور از برخی کشورها به غزه خواهند رفت، عصر امروز - دوشنبه 24/2/88 - به همراه ابوشریف، نماینده جهاد اسلامی در ایران در جماران حضور یافته و پس از بازدید از منزل امام خمینی، به دیدار زهرا مصطفوی، دبیرکل اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های غیردولتی حمایت از فلسطین رفته و درگذشت همسر گرامی امام را به وی تسلیت گفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران، در این دیدار دکتر زهرا مصطفوی، دختر حضرت امام خمینی طی سخنانی ضمن تشکر از سفر این کاروان به ایران، جمهوری اسلامی ایران و سپس جماران و خانه امام را خانه دوم همه‌ی مبارزان و خصوصا ملت و مقاومت فلسطین خواند و اظهار امیدواری کرد: این سفر پایه‌ای شود برای تقویت ایمان و اعتقاد امت اسلامی.

مصطفوی اضافه کرد: حضرت امام هیچ تفاوتی میان مردم فلسطین، سوریه، لبنان و سایر مستضعفین جهان با ملت ایران قائل نبودند و دفاع از همه آنها را سیاست کلیدی نظام می‌دانستند.

وی با بیان اینکه «امام همه مستضعفان را فرزندان خود می‌دانستند»، تصریح کرد: حضرت امام پیش از آنکه مبارزه خود با رژیم پهلوی در ایران را ظاهر و علنی کنند، دفاع از ملت فلسطین را آشکار کردند و برای دفاع از فلسطین حق تقدم قائل بودند.

وی در این‌باره افزود: امام به خوبی می‌دانستند که حمله صهیونیست به فلسطین، تنها با هدف فلسطین، سوریه و لبنان صورت نگرفته بلکه حمله به امت اسلام و همه مسلمین است. ایشان بارها گوشزد می‌کردند که اگر در این مسئله مردم کوتاه بیایند و آنها پیروز شوند، قدم به قدم جلو خواهند آمد و هدف اصلی‌شان همه اسلام است.

دبیرکل اتحادیه بین‌المللی سازمان های غیردولتی حمایت از فلسطین، تصریح کرد: امام پس از پیروزی بر رژیم پهلوی خود را پیروز کامل نمی‌دانستند و انقلاب اسلامی ایران را تنها پله اول پیروزی می‌خواندند.

مصطفوی در ادامه تاکید کرد: امام از آن جهت که یک فقیه، فیلسوف و عالم اخلاق بودند، حمایت از فلسطین را وظیفه خود می‌دانستند و این طور نبود که از روی هوای نفسانی و برای رسیدن به قدرت و مقامی اقدام کنند. ایشان از ابتدای مبارزه تا آخرین لحظات زندگی این نکته را هرگز فراموش نکردند که ما هنوز اول مبارزه هستیم و تا پیروزی کامل راه بسیار طولانی داریم که باید پیگیر آن باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه «امام نه تنها در مبارزه با دشمنان، تسلیم اسلام بود بلکه در زندگی شخصی و در مقابل همسرشان هم تسلیم اسلام بودند»، گفت: امام دستورات اسلام را در خانه خود نیز رعایت می‌کردند. نکته‌ای که اخیرا از نوشته‌های مادرم متوجه شدم این است که امام در زندگی بسیار مقید به احترام به همسرشان بودند. اگر در مسئله‌ای می‌خواستند به همسر بگویند که تو این نکته را نمی‌فهمی، می‌گفتند ملتفت نیستی، متوجه نیستی. در واقع ایشان با این عمل نشان می‌دادند که تا چه حد مرد باید نسبت به همسرش مؤدب باشد.

دختر امام با بیان اینکه «از این نمونه‌ها بسیار در زندگی امام وجود دارد»، افزود: این شیوه رفتاری ایشان نه تنها در مقابل مادر که در برابر فرزندان نیز صدق می‌کرد. اگر ما می‌خواستیم بیرون برویم، از ما توضیح نمی‌خواستند و ما را مجبور به توضیح دادن نمی‌کردند. با مادر نیز همین‌طور بودند و ایشان را مقید به توضیح دادن نمی‌کردند.

ابوشریف: امام، پدر همه ما و محبتش در قلب همه ماست

پیش از سخنان خانم مصطفوی،عضو سوری این تیم ضمن تقدیر و تشکر از جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری به خاطر کمک به مقاومت فلسطین به نام دولت و ملت سوریه و همچنین گروه‌های مقاومت فلسطینی، خطاب به مصطفوی، دختر حضرت امام(س) اظهار داشت: ما دوران حیات حضرت امام را که با حضور و مواضعشان پرچم رژیم صهیونستی را پایین آورده و پرچم فلسطین را سربلند کردند، فراموش نمی‌کنیم .

وی افزود: هرگز فراموش نمی‌کنیم مواضع خوب حضرت امام در دوران حیات‌شان را و همچنین حمایت‌های مقام معظم رهبری و دکتر محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را از فلسطین، لبنان و سوریه.

وی با اشاره به اینکه «این کاروان با پای پیاده از سوریه حرکت کرده و پس از عبور از ترکیه وارد ایران شده است»، اظهار داشت: پس از جمهوری اسلامی ایران، به کشور کویت خواهیم رفت و از آنجا به قطر، مصر، سودان و به احتمال قوی به غزه سفر خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در سودان از عمرالبشیر به دلیل مواضعش درباره غزه، حمایت می‌کنیم و همچنین حکم دادگاه بین‌المللی لاهه را نیز درباره وی محکوم خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه «حرکت این کاروان تحت عنوان مقاومت در سوریه، لبنان و فلسطین است»، به تهاجمات اخیر علیه سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان اشاره کرد و افزود: ما از "سید مقاومت" اعلام حمایت می‌‌کنیم.

وی در پایان سخنان خود، ضمن تشکر از دختر حضرت امام و عرض تسلیت به مناسبت درگذشت همسر مکرمه بنیانگذار جمهوری اسلامی، لوح یادبود مقاومت غزه و تمثال قدس شریف را به وی اهدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران در ادامه نیز، عضو فلسطینی این تیم، در سخنانی ضمن اعلام تعزیت به خانم مصطفوی از سوی جهاد اسلامی فلسطین به مناسبت درگذشت همسر مکرمه امام، لوح یادبود دیگری را تقدیم ایشان کرد.

این جلسه همچنین با سخنان ابوشریف، نماینده جهاد اسلامی ادامه یافت که خطاب به دختر امام راحل گفت: فکر نکنید امام تنها متعلق به شماست و تنها محبتش در قلب شماست، حضرت امام پدر همه ما و محبتش در قلب همه ماست.

وی با یادآوری روزهای ارتحال امام خمینی(س) در سال 68 شمسی افزود: من زمانی که خبر رحلت امام خمینی را شنیدم، در زندان رژیم صهیونیستی بودم. تلخ‌ترین لحظه زندگی‌ام همین لحظه بود.

ابوشریف خاطرنشان کرد: امروز در دیدار از منزل امام به یاد روزی افتادم که شواردنادزه، وزیر امور خارجه شوروی سابق به ایران آمده بود و همه منتظر دیدن نوع برخورد امام خمینی با یکی از شخصیت‌های برتر سیاسی دنیا بودند.

وی همچنین به تلاش‌های جمهوری اسلامی در برپاداشتن و زنده نگهداشتن اسلام در دنیای معاصر اشاره کرد و گفت: ما همواره حملات و تهاجمات را نسبت به جمهوری اسلامی شاهد بوده‌ایم و در جنگ غزه نیز شاهد بودیم که علی‌رغم وجود برخی کشورهای هم‌قسم با آمریکا همچون مصر در جهان اسلام، جمهوری اسلامی حمایت‌های سیاسی، معنوی و مادی خود را به حد اعلا رساند.

ابوشریف تأکید کرد: ما به پیروزی اعتقاد و یقین داریم و مطمئنم که در نهایت، پیروزی با دین حق خواهد بود.

وی همچنین در واکنش به سخنان دختر امام درباره رفتار ایشان در خانواده، گفت: بدون شک ما امروز درس بزرگی گرفتیم. من بسیار درباره زندگی امام شنیده‌ام و همه شنیده‌هایم به من ثابت می‌کند که بعد از انبیای عظام و ائمه اطهار، کسی نمی‌تواند در چنین انقلاب بزرگی پیروز شود مگر اینکه متخلق به اخلاق الهی در همه شئون زندگی باشد و در واقع باید گفت که امام به معنای واقعی، وارث انبیا هستند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.