مهدی کروبی گفت: خانم ثقفی هم فاضل بود و هم صبور و پرتحمل و هم در مقابل سختی‌ها یاور و کمک امام و از یک خانواده اصیل بود.

مهدی کروبی در خصوص نقش همسر امام در دوران مبارزه گفت: امام زندگی پرفراز و نشیبی داشتند، زندگی ایشان هم از نظر تحصیل علم و دانش ثقیل بود و هم از نظر مبارزه. تبعید، زندان، فشارها و حبس و بخصوص شهادت مرحوم حاج آقا مصطفی فشار زیادی به خانواده امام و در راس آن به همسر امام وارد کرد.

حجت‌ الاسلام والمسلمین مهدی کروبی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به دوران شهادت حاج آقا مصطفی اشاره و اظهار داشت: خانم علاقه خاصی به حاج آقا مصطفی داشت. بچه اولش بود. به خود ما می گفت من به مصطفی خیلی علافه داشتم در واقع آن روزها خیلی به ایشان سخت گذشت، اما ایشان خیلی صبور بودند.

وی در پاسخ به این سوال که رابطه همسر امام با خانواده شهدا چگونه بود، گفت: در جلساتی که با خانم در مورد شهدا داشتیم اینکه ایشان همسر امام است جای خود داشت، اما ما یک احساس همدردی در او می‌یافتیم.

کروبی خاطرنشان ساخت: ایشان جدا خانمی بود که خیلی به گردن انقلاب و نظام حق دارد و ملت بزرگوار ایران نیز با دعا و حضورشان قدرشناسی کردند.

وی در پایان گفت: انصافا باید بگوییم که نظام جمهوری اسلامی بخصوص رهبری از ایشان خوب قدردانی کردند. از سفر مشهد برگشتند و با حضورشان در مراسم تشییع و اقامه نماز کاملا حق شناسی کردند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.