پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

تجلیل از شخصیت همسر رهبر کبیر انقلاب اسلامی از سوی روحانیت شرق تهران؛

ادیب یزدی در مراسم بزرگداشت همسر رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت: ارادت مردم به خاندان امام سرمایه بزرگ انقلاب است. خدای ناکرده اگر اتفاقی برای انقلاب بیفتد باز همین خاندان خمینی هستند که برای اقامه عدالت اقدام می کنند.

ادیب یزدی در مراسم تجلیل از شخصیت همسر رهبر کبیر انقلاب اسلامی که روز دوشنبه 17 فروردین 1388 از سوی روحانیت شرق تهران در مسجد احمدیه نارمک برگزار شد، با برشمردن فضایل این بانوی مکرمه گفت: خانم ثقفی بانوی عظیم الشآن و فاضلی بودند که در انقلاب اسلامی مردم ایران شآنی درخور و مقامی والا و دخالتی سازنده و صبورانه داشت.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین ادیب‌یزدی افزود: ایشان در تمامی فضایل شوهر بزرگوار خود شریک است. بانوی ارجمندی که منش و روش در بردباری و صبر، چهره حضرت زینب را به خاطر همه ما متبلور می سازد.
ادیب یزدی با بیان اینکه همه انقلاب های بزرگ تاریخ محصول دو مجاهدت آشکار و پنهان هستند، اظهار داشت: مجاهدات خاموش و فعالیت های شگرف پنهان و جانبازی های بزرگ نهانی همراه مجاهدت های آشکار، نهضت های بزرگ را به پیروزی می رسانند که مجاهدت زنان مومن در انقلاب اسلامی از این گونه است.
ادیب یزدی مجاهدت پنهان را زیربنای مجاهدت آشکار دانست و با اشاره به مجاهدت ها و تلاش های حضرت خدیجه (س) در دوران بعثت پیامبر (ص) گفت: اول ثروتمند عرب آنچنان خود را در مضان فداکاری قرار داد که وقت مردن کفنی برای دفن او نماند. اگر مجاهدت خدیجه نبود مجاهدات های پیامبر برای تاریخ ثبت نمی شد.
وی به فداکاری ها و تلاش های حضرت زهرا(س) پرداخت و خاطرنشان ساخت: اگر فداکاری های فاطمه نبود، کربلایی هم در کار نبود. نهضت و کمالی هم نبود. او با تحمل و صبر و بردباری مبارزات پیامبر و امیرالمومنان را جهت داد. حضور سرنوشت ساز حضرت زهرا موجب ماندگاری اسلام شد.
ادیب یزدی ادامه داد: به برکت تلاش‌های صدیقه اطهر و با به کار گرفتن تاکتیک های مبارزاتی قوی، دشمنان شیعه در از بین بردن راه علی (ع ) ناکام ماندند. بطوری که قرن ها بعد پیروان آن حضرت افتخار آفرینان تاریخ شدند.
وی در ادامه به تشریح شخصیت و ابعاد وجودی امام خمینی (س) پرداخت و اظهار داشت: مردی که دست خدا در آستین داشت و ذخیره خدا برای عصر معاصر بود، با اقتدار و مدیریت والا در برابر مجهزترین سلاح های روزگار ایستاد و نهضت بزرگی را به پیروزی رساند.
ادیب یزدی با بیام اینکه امروز نه تنها شاهد فرسایش انقلاب نیستیم، بلکه انقلاب را همچنان در متن جهان جاری می دانیم، گفت: انقلاب اسلامی امروز به چنان اقتداری رسیده است که آمریکا در انتظار گفت و گو با ایران است و به روش های مختلف پیغام آغاز مذاکره می دهد.
وی با بیان اینکه تفکر امام بزرگوار جای جای اقلیم را گرفته، خاطر نشان ساخت: اگر سایه ستمکاران از روی ملت‌های آزاده برداشته شود آن وقت معلوم می شود چگونه ملت‌ها به اندیشه های امام روی می آورند.
ادیب یزدی در ادامه به نقش همسر رهبر کبیر انقلاب اسلامی در پیروزی نهضت پرداخت و گفت: انقلاب با همه قدرت خود یک موتور جانانه دارد این نهضت عظیم به تناسب خود یک فاطمه طهر در درون خود دارد. در شخصیت بانو ثقفی جلوه امام دیده می شود.
وی با بیان اینکه همسر امام یار و یاور امام در همه تنهایی ها بود ، به دوران تبعید ایشان اشاره و اظهار داشت: غربت امام که غربت امام کاظم(ع) را تداعی می‌کند، سهمگین ترین دوران ممکن بود. در این دوران غربت یک شخصیت پاک همساز و همراه امام بود و شرایط اندرون را برای او چنان مهیا می کرد که امام در بیرون با خیال راحت مبارزه کند.
ادیب یزدی به دوران شهادت حاج آقا مصطفی خمینی اشاره کرد و گفت: در زمان شهادت حاج آقا مصطفی، تمام فشارها بر روی ایشان بود که ایشان هم با درایت تمام جو را آرام و فضا را برای ادامه نهضت آماده کردند.
وی به رحلت حاج احمدآقا اشاره و اظهار داشت: در زمان رحلت ناگهانی حاج احمدآقا که ضایعه ای دردناک برای امت و خانواده امام بود، با صلابت، ایمان، نورانیت، اقتدار و مدیرتی که از امام به یادگار داشتند، جو را آرام کردند تا به نهضت ضربه ای نخورد.
ادیب یزدی در ادامه به تشریح نقش خانواده امام در ادامه نهضت در دوران بعد از ارتحال امام پرداخت و خاطرنشان ساخت: رهبری حضرت آیت الله خامنه ای علاوه بر مجلس خبرگان از داخل بیت امام هم تایید می خواست تا برای آحاد ملت جا بیافتد، حاج احمدآقا در آن شرایط حساس بهترین تعبیر را به کار برد وی فرمود: " آیت الله خامنه ای همان امام است تنها 30 سال جوان شده است"
وی افزود: بعد از امام کشتی انقلاب حتی یک لحظه دچار طوفان نشد و حتی یک حرکت نابخردانه صورت نگرفت و نهضت به لطف خداوند و با رهبری مقام معظم رهبری و عنایت حاج احمداقا و بانوی مکرمه امام خمینی به راه خود ادامه داد.
ادیب یزدی با بیان اینکه به دلیل مدیریت دقیق دوران بعد از امام توسط خانم ثقفی، عنوان مادر ملت برای او کم است ، خاطرنشان ساخت: وی درک صحیحی از شرایط ویژه انقلاب داشت و با حمایت های خود از مقام معطم رهبری جلوی بسیاری از اتفاقات نابخردانه را گرفت.
ادیب یزدی در ادامه به رابطه معنوی خانواده امام با مردم پرداخت و گفت: مردم به خانواده امام ارادت همیشگی دارند چون از این خانواده معجزه بزرگ قرن را دیده اند که استعمار و استبداد را به خاک سیاه نشانده است.
وی تاکید کرد: ارادت مردم به خاندان امام سرمایه بزرگ انقلاب است. خدای ناکرده اگر اتفاقی برای انقلاب بیفتد باز همین خاندان خمینی هستند که برای اقامه عدالت اقدام می کنند.
ادیب یزدی با بیان اینکه مردم رشادت های این خانواده را می فهمند، گفت: اگر 200 سال هم از رحلت امام بگذرد نه تنها از ارادت مردم نسبت به ایشان کم نمی شود، بلکه این ارادت شدیدتر و عمیق تر خواهد شد.
وی در پایان به حضور گسترده مردم و مسوولان در تشییع بانوی بزرگ انقلاب اشاره کرد و گفت: این بزرگواری و کرامت رهبر معظم انقلاب است که خود را برای اقامه نماز از مشهد مقدس به تهران رسانید.صدا و سیما، خبرگزاری ها و سازمان ها و نهادها هم در روزهای تعطیل سال نو سنگ تمام گذاشتند.
این مراسم که عصر روز دوشنبه 17/1/88 از سوی روحانیت و حوزه علمیه شرق تهران برگزار شده بود، حجت الاسلام و السلمین حاج سیدحسن خمینی، حضرات آیات و حجج اسلام مفید،مهدی کروبی، موسوی بجنوردی، موسوی خوئینی ها، رازینی ، موسوی کاشانی، اشرفی اصفهانی، شریعتی، محتشمی‌پور، انصاری، روحانی نژاد، نیک نژاد، منتجبی، قرائتی، دری نجف‌آبادی و نمایندگان مراجع عظام تقلید فاضل لنکرانی و نوری همدانی و تنی چند از مسولان قوه قضاییه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، تنی چند از فرماندهان نیروی انتطامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خانوداه شهدا و ایثارگران و طلاب حوزه علمیه شرق تهران حضور داشتند.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.