در پی درگذشت یار فداکار حضرت امام خمینی(س) نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه برخی از شهرها و تنی چند از مقامات و مسئولان کشوری در پیام های جداگانه ای این مصیبت را به حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسن خمینی و بیت امام خمینی(س) تسلیت گفتند.

در پی درگذشت یار فداکار حضرت امام خمینی(س) نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه بعضی از استان ها و تنی چند از مقامات و مسئولان کشوری در پیام های جداگانه ای این مصیبت را به بیت امام خمینی(س) تسلیت گفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران متن این پیام‌ها بدین شرح است:
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز :
همسر امام، الگویی نمونه برای زنان جامعه اسلامی بود
انا لله و انا الیه راجعون
جناب مستطاب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید حسن خمینی دامت افاظاته
سلام علیکم
ارتحال بانوی مکرمه و همسر فداکار و بزرگوار امام راحل قدس الله نفسه الزکیه و مادر نمونه انقلاب اسلامی، شخصیتی ارزشمند که ضمن داشتن ارشهای والای اسلامی و صفات نیکوی خانوادگی، مصاحبت با حضرت امام (س) و صبر و متانت مثال زدنی او در شهادت و گذشته یادگاران امام رحمه الله علیهما و همراهی با حضرت امام در تمامی مراحل انلاب اسلامی و بعد از پیروزی انقلاب از وی الگویی نمونه برای زنان جامعه اسلامی ساخت را به جنابعالی و فرزندان مکرم ان بانوی سفر کرده و دیگر بازماندگان از سوی علما، مسئولان و قاطبه مردم استان فارس تسلیت عرض نموده و از محضرباریتعالی رحمت و غفران الهی و حشر با اولیا و انبیا برای آن یار دیرین امام و صبر و اجر برای تمامی بازماندگان درخواست دارم.
والسلام
اسد الله ایمانی
نماینده مقام معظم رهبری
در استان فارس و امام جمعه شیراز
نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان:
بانو خدیجه ثقفی تا آخر مادر انقلاب باقی ماند و با عزت و اخلاص به دیدار حق شتافت
جناب مستطاب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید حسن خمینی دامت برکاته
ارتحال جانگداز بانوی معظم انقلاب اسلامی، همسر فداکار و مکرمه حضرت امام خمینی(ره) موجب تاسف و تاثر گردید.
آن مرحومه‌ی بزرگوار و وارسته سالیان درازی قبل از انقلاب و پس از آن در کنار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با شکیبایی وظیفه همراهی و معاضدت با امام راحل را عهده دار بود و در این راه سختی‌های فراوانی را تحمل کرد و تا آخر پشتوانه و مادر انقلاب باقی ماند و با عزت و اخلاص به دیدار حق شتافت.
اینجانب ایم مصیبت بزرگ را به جانبعالی، خانواده محترم و ملت عزادار ایران تسلیت گفته از درگاه خداوند متعال رحمت واسعه برای ایشان و صب جمیل برای بازماندگان مسئلت دارم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
سید کاظم نور مفیدی
نماینده ولی فقه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج:
همسر امام خمینی در سال های رنج و غربت و جهاد و مبارزه یاور بنیانگذار انقلاب بود
محضر حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسن خمینی
بعد الحمد و الصلاه ضایعه ارتحال جده مکرمه شما، همسر و یاور امام عظیم الشان در سال های رنج و غربت و جهاد و مبارزه و مادر مبارزان قیام و انقلاب را به جنابعالی و اخوان مکرم و سایر بستگان تسلیت و تعزیت می گویم و از خداوند منان می طلبم که اجر خدمات و زحمات ان بانوی محترمه را همجواری سیده نسا عالمین، فاطمه زهرا( سلام الله علیهما) قرار دهد و شما و سایرین را در این عزا تسلی داده و ماجور دارد.
سید کرامت الله ملک حسینی
2/1/88
امام جمعه لارستان:
بانو ثقفی در راه آرمان های مقدس امام با عزت و سربلندی مقاومت نمود
انا لله و انا الیه راجعون
جناب مستطاب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید حسن خمینی دامت برکاته العالیه
با اهدا سلام و تحیت؛
درگذشت بانوی صالحه و فداکار، همسر گرامی و یاور و پشتیبان امام عظیم الشان قدس سره الشریف که عمر پر بار خویش را صرف خدمت به اسلام و در راه آرمان های مقدس امام عزیر با تحمل همه مصایب با عزت و سربلندی مقاومت و ایثار نمودند موجب تاثر و تالم گردید این مصیبت بزرگ از سوی خود و احاد مردم منطقه لارستان به حضور جنابعالی و بیت رفیع و مکرم امام عظیم الشان قدس الله نفسه الزکیه و جامعه معظم روحانیت و ملت شریف ایران تسلیت و تعزیت عرض نموده از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم روح مقدس سعیده در جوار قرب خویش با اولیا الهی محشور و بحضرتعالی و بیت معزز و عموم وابستگان طول عمر و صبر جمیل و اجر جزیل عطا فرماید.
سید عبدالعلی آیت اللهی
نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری:
رسیدن به امام و دو نور چشمش موجب روشنی دل و آسودگی خاطر آن خدوم است
برادر ارجمند جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسن خمینی دامت افاضاته
رحلت مادر بزرگتان که به حق مادر همه ما پیروان امام قدس سرهبود به شما و سایر بازماندگان تسلیت عرض می کنم.
سالهاست که خانواده شما در ایام نوروز در سوگ می نشیند تا همه احوال برای عزیزان او ایام ذکر باشد.
بهترین تسلیت برای بازماندگانف راحتی و آسایش آن درگذشته است. رسیدن به امام و دو نور چشمش موجب روشنی دل و آسودگی خاطر آن خدوم است و بالاتر از انها زیارت حضرت زهرا سلام الله علیهاست که به توصیه ان حضرت پیوند ایشان با حضرت امام انجام گردید.
والسلام
محی الدین حائری شیرازی
رییس سازمان تبلیغات اسلامی:
خانم تقفی، همواره همراه و یاور امام عظیم الشان بود
کل نفس ذاقه الموت
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حاج سید حسن خمینی
ضایعه درگذشت همسر امام عزیز که بابرکتش را وقف یاری و پشتیبانی از آن یگانه دوران و نهضت مقدسش نمود. موجب تالم و تاسف گردید. ایشان در طول سالیان عمر شریفشان همچنانکه از دریای بیکران امام توشه بر گرفت، با همدلی و حمایت از ایشان و تربیت فرزندانی والامقام همواره همراه و یاور امام عظیم الشان بود. این بانوی مکرمه اینک در جوار رحمت حق جای گرفته و بی تردید اجر معنوی خدمتشان به اسلام و انقلاب در خزانه ذات ربوبی است. اینجانب این مصیبت جانکاه را به جنابعالی و بیت معزز حضرت امام(ره)، تسلیت عرض نموده و از محضر خداوند متعال مسئلت دارم روح ان بانوی گرامی را در درجات رفیع مقام قربش جای داده و بر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.
سید مهدی خاموشی
رییس سازمان تبلیغات اسلامی
دادستان کل کشور:
حاجیه خانم ثقفی، یار و یاور وفادار و فداکار حضرت امام بود
برادر گرامی جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید حسن خمینی " دام عزه الشریف"
سلام علیکم و رحمه الله
ارتحال یار و یاور وفادار و فداکار همسر حضرت امام راحل قدس سره بانوی گرامی حاجیه خانم ثقفی رضوان الله تعالی علیها موجب تالم و تاثر اینجانب گردید.
ضمن عرض تسلیت به بیت مکرم و دودمان معظم امام خمینی(ره) از درگاه حضرت احدیت برای آن بانوی مکرمه رحمت و رضوان الهی و حشر با اولیا، خداوند و برای جناب عالی و بازماندگان شریف و بیت حضرت امام رض طول عمر با عزت و صحت و عافیت مسالت می نمایم.
خداوند متعال بر درجات امام راحل عظیم الشان و ان بانوی گرانقدر و فرزندان برومند ان بزرگوار بیفزاید و در روح و رضوان و جنات نعیم مقام دهد. و روز به روز بر عظمت راه پر افتخار آن رهبر و مقدای فرزانه ملت ایران مزید عنایت فرماید.
ارادتمند و ملتمس دعای خیر
دری نجف آبادی
1/1/88
پیام تسلیت مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم
محضر مبارک حضرت حجت الاسلام والمسلمین دانشمند معظم
جناب آقای حاج سید حسن خمینی دامت برکاته
با سلام، رحلت بانوی بزرگوار و فداکار همسر گرانقدر حضرت امام امت رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و مادر بزرگ ان جناب را به محضر شریف حضرتعالی و اخویهای فاضل و محترم و مادر و عمه های گرامیتان و عموم خانواده محترم ثقفی تسلیت می گوئیم و از خداوند متعال برای ان عزیز سفر کرده علو درجات در کنار حضرات معصومین علیهم السلام و حضرت امام (ره) و عزت و سلامتی و دوام توفیقات جنابعالی را در راه اعتلای اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران مسئلت می نمائیم.
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم
سید حسین موسوی تبریزی
1/1/88
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.